» Poradna » Notebooky

Přidání dalšího disku

Zdravím, nedávno jsem si zakoupil tento notebook https://www.alza.cz/lenovo-gaming-l340-15irh , ale zjistil jsem že 512gb úložiště mi instalaci všech potřebných programů a her nestačí. Vím že to je moje blbost, že jsem si měl už před koupí tohoto notebooku zjistit jak velké uložiště budu potřebovat. Ale abych se dostal k tomu dotazu, jak rozšířit uložiště v tomto notebooku? Nejsem moc znalý v IT technologiích, tak se radši ptám někoho znalejšího.

Odpovědi na otázku

Koupí většího SSD.

matko rozsviť. pol terrabajtu málo na programy a hry žiadne dáta, žiadne dokumenty.

a co ti brani dokupit si 2,5" sata disk?

Jsou dvě možnosti, buď má notebook na SSD a mohl bys dokoupit disk navíc a nebo ho nemá a v tom případě bys musel vyměnit ten původní za větší. A nebo úplně nejjednodušší řešení, neměj tam současně nainstalovanou hromadu velkých her. Nainstaluj vždycky jen tu jednu nebo dvě, co aktuálně hraješ a až je dohraješ, tak je dej pryč a nainstaluj další. Takto musí 500GB stačit v pohodě.

Je to jednoduche, ak ma notebook priestor a konektory (slot v pripade m.2) na pridanie dalsieho disku, tak pridas dalsi. Ked nie, tak sa riad tym co pisal "Petr | 19. 04. 2020 11:43".

Pokud to je ssd disk, tak bych ho tam nechal jen pro systém (disk C), a zbytek dal na externí disk.Pokud je normale hdd, tak bych koupil nějaký větší a starý vyndal. Potom je ještě možnost číslo 3, (nemám s ní zkušenosti) a to je ta, že vyndate mechaniku, koupíte disk a dáte ho do rámečku co je jako mechanika (viz odkaz).https://www.tsbohemia.cz/akasa-n-stor-s9_d204295.html