» Poradna » Programy

Přidání čísla do buňky excel v závislosti na počtu znaku

Ahoj, prosím Vás o radu s excelem:Potřeboval bych vědět jak přiřadit znak na první místo všech buněk které mají jen 4 znaky. Přiřazený znak bude vždy číslo 9. mám sloupec A naplněný daty:1234502345AB1232345muj postupPočet znaku si vypíšu funkcí délka do slupce B. Vím tedy kde jsou jen 4 znaky. Nyní bych potřeboval podmínku která vyřeší: když B = 4 tak přidej 9 k číslu v bunce A.Výsledek tedy bude:1234502345AB12392345Nebo se to dá vyřešit jinak? díky za rady

Odpovědi na otázku

Dá, třeba =OPAKOVAT("9";5-DÉLKA(A1)) &A1

Nebo jen pro 5místý údaj bude stačit =ZPRAVA("99999"&A1;5). Na další už přijdeš určitě sám.

je to tak!! díky moc za radu!

Jen zkombinujete vaši funkci s když:Když ( délka A = 4 ; 9 & A ; A)

dobrý den, tak nějak jsem si to myslel ale bohužel není funkční:=Když(délka A = 4 ; 9 & A ; A)nemusí tam být navíc ještě zavorky? díky Luke

Závorky, uvozovky, řádek =KDYŽ(DÉLKA(A1)=4; "9" & A1;A1)

Ano, nebylo to funkční naschvál, očekával jsem, že něco málo umíte, respektive se něco málo přiučíte Jinak je to samozřejmě tak, jak píše albi.

funguje, tak du se vrhnout na další, díky moc za rady pánové!!