Při zapojení LCD do VGA je obrazek lehce mimo zobrazovací plochu

Rozbil jsem koncovku na HDMI kabelu, tak že než přijde nový, jsem LCD zapojil do VGA. Jenže plocha se roztáhla a nemám tušení, jak bych tento problém odstranil.Máte nějak tip?Obrázek: https://ctrlv.cz/shots/2021/04/25/7WNO.png

Odpovědi na otázku

V ovladačích grafické karty upravit obraz.

Použij menu na monitoru - automatické nastavení popř. dolaď ručně.

Si to pomocí tlačítek na monitoru srovnej.

Na to by sam neprisiel rovnako ako 98% ludi co nevedia na co su ostatne tlacitka na monitoroch okrem zapinacieho.

V ovladačích ke grafické kartě se zmenšuje velikost zobrazení , tak aby odpovídal monitoru nebo TV kde je to běžný jev.

Budeš se divit, ale analogový přenos je potřeba kalibrovat, aby seděl na obrazovku.

Pomuze nepouzivat starodavne VGA pokud to neni nejeka technologicke zarizeni. U beznych PC uz to roky nema co delat.

Vzdyt pise, ze to ma jen jako nouzovku, nez mu dorazi novy HDMI kabel…

ze HDMI kabely se vali vsude.

Pro informaci nastupcem VGA (spravne D-SUB) bylo DVI, to uz je taky par let po smrti. Dnes se pouziva DP (DisplayPort) a HDMI.

Pro informaci: D-Sub je konektor, nikoliv signál.Proč pořád vyskakuješ jak švestkový červ, že VGA nepoužívat, nepoužívat a nepoužívat. Tazatel píše jasně: Nouzovka, než si bude moci sehnat jiný kabel. A i kdyby to nebyla nouzovka, je to jeho věc a ne příkaz nějaké církve, že VGA ne.

Nic není po smrti, dokud neřekne uživatel, že už je to po smrti.