Při zapojení externího pevného disku do PC se vypne myš

Dobrý den,mám počítač ASUS TUF GAMING B450M-PLUS II, procesor AMD Ryzen 5 3600. Když zapojím do PC pevný disk nebo flash disk, přestane fungovat myš i když ty disky odpojím, nepomůže to. Musím PC restartovat, pak se teprve rozsvítí a funguje. Nedělá to, ale pokaždé. Třeba v pěti případech zapojení je vše OK, ale při šestém se to zase sekne. Tento problém se opakuje každý den.Díky

Odpovědi na otázku

jaký máš zdroj? Možná napájení nestíhá. Je rozdíl, jestli to máš přes nějakou USB prodlužovačku (to se mi disk taky nenačte), nebo do USB co jsou na desce (zazadu počítače) nebo do front panelu.

Zdroj mám Be quiet System Power 9 - 600W (80Plus bronze). Prodlužku nemám, zapojuju to do USB portu vpředu.

Nepiš prosímtě takové kraviny. Externí disk má spotřebu v nejhorším případě 10W, toho si zdroj ani nevšimne.

To není kravina. Stává se to docela často u starších počítačů či NB, řeším to i párkrát do měsíce.

To rozhodně kravina je, tohle zdrojem fakt není ani omylem. Ale může to být teoreticky základní deskou, kde řadič USB nestíhá dodávat napájení. Kdyby to bylo přímo zdrojem, tak při připojení toho disku chcípne celý počítač.

To je jasné, nějak jsem nepochopil, že ta tvoje kravina se týká jen zdroje a ne všeobecně napájení.

OK, tak to sorry, teď si to po sobě čtu a mohl jsem to napsat trochu podrobněji, jak to myslím

Pro připojení externího disku používat vždy USB 3 na zadní straně desky, ještě jednou na ZADNÍ. A žádnou USB prodlužovačku, pouze originál kabel maximálně 50 cm.

Léta používám pro externí HDD přední USB3 na bedně ... ještě jednou, na PŘEDNÍ. A fungují.

Souhlas, pokud je to USB 3 na předním panelu správně připojený k základovce, tak exterák fungovat bude. Nezohlednil jsem v příspěvku tento případ. Tedy pokud má sestava USB3 na předním panelu, lze jej použít. Pokud má jen USB 2, pak to většinou nefunguje. USB 2 mají eletronickou pojistku 500mA, a to se většinou motorek disku neporadí. USB 3 je jiná káva, mají obvykle pojistku 900 až 1100mA.

neporadí -> neroztočí

ty niesi tazatel, koho zaujima kam co pripajas ty. Treba ten disk zapojit dozadu, minimalne na skusku. Je vysoko pravdepodobne, ze tam to pojde ako ma. Moze mu kludne nejaka ochrana odstavit USBcka, lebo ma blby kabel z lacnej bedne. Ak to vzadu pojde, treba to pouzivat tak. Ja inak picham externy disk do monitora..

A nějaký důvod použít USB3 vzadu, když mám v předu 3.2 gen 2 ještě v podobě USB-C? Nebo stejně hodnotný slot jako je vzadu?Budeš mě nutit připojovat i thunderbolt externí disk do USB na desce a ne do Thunderbolt řadiče?

Niekedy su tie interne kable dost pochybnej kvality alebo nepodarena seria, tak musis bud ten kabel vymenit, alebo pouzit zadne konektory.

Ale to je jen otázka kvality skříně, navíc se pořád bavíme o tom že když budu mít v počítači thunderbolt řadič byla by volovina dávat rychlý externí disk do jakéhokoli USB pokud to není USB4, které ale garantuje jen 20Gb/s oproti 40Gb/s u Thunderbolt 3/4

Jenže i když budeš mít thunderbolt, tak ten header musíš mít někam napojený.Co vím, tak se k tomu musejí dokupovat karty do PCIe slotů (u klasických PC), kam ten interní header připojíš.Skříně s thunderboltem se co vím nedělají a to z toho prostého důvodu, že každý výrobce desek má vlastní TB header s vlastním rozložením pinů a jejich funkcí.U Notebooků to většinou prostě svedou všechno do USB C konektoru a dál nic neřeší.

Jj, máš pravdu. P.S. Pro mínusáře: schválně si vyzkoušejte zadní 3-ové USB + prodlužka USB 3.0 + např. AXAGON EE25-XA6 s klasickým 2,5 HDD. Rozjedete leda tak velké......(nic). Max. se vám bude ve správci objevovat a hned mizet.

to: Honzak. špatně se to zařadilo

Mam podobny boxik Axagon, skusal som disky s odberom 700mA, druhy ma az 1A. Napriamo bez USB 3.0 predlzovacky, len s tym 15cm kablikom funguju vsetky. Mam viacero znaciek USB 3.0 dvoj metrovych predlzovaciek, cez jednu kvalitnejsiu funguje na plnu rychlost, s druhou cca len 30-40MB/s. Skusal som zapojit dve 2m kvalitne predlzovacky do serie a uz sa ani motorcek nerozbehne.Zalezi od viacerych faktorov hlavne odberu disku a kvalitu predlzovacieho kabla.

"Mam viacero znaciek USB 3.0 dvoj metrovych predlzovaciek, cez jednu kvalitnejsiu funguje na plnu rychlost, s druhou cca len 30-40MB/s"Pokud 30-40MB/s pak je to 100% kabel 2.0 a ne 3.0... Je to naprosto normální, člověk si koupí kabel, ani nemusí být extra levný, používá to třeba na nabíjení a pak to použije k rychlé komponentě a zjistí že data jsou zapojená jen pro USB 2.0 ne USB 3, natož aby tam byl 3.2 gen 2. Takový kabel člověk musí dost hledat třeba i na Alze kde jich mají stovky...

Ten pomalsi: Gembird CCP-USB3-AMAF-6 USB 3.0 A-A, predlžovací, 1,8mTen lepsi: PremiumCord KU3PAA2BK USB 3.0, A-A, MF, 9pin, 2m

Evidentně proměnlivá kvalita, u toho prvního někdo v recenzi píše že to má sotva USB 2.0 rychlost, u druhého někdo psal že u kratší varianty měl také špatné rychlosti.Osobně USB-A kabely neřeším, fakticky mě zajímají jen USB-C 3.2 Gen 2 nebo lépe Thunderbolt kabely, které lze použít i pro USB4 a jako 3.2 Gen 2. Jen tohle 100% zvládá přenášet obraz. Ale u USB-C je spousta kabbelů jen nabíjecích a jsou zapojené jako 2.0

Zdroj problém není, ale často jsem se minimálně u starších počítačů setkával s problémy při zapojení disků do předních usb na skříni, se zadními se to nestávalo. Pár flash disků dokonce natvrdo vypínalo PC.Co je to za skříň?Jinak pokud se ti to nechce řešit, tak si kup usb prodlužku (nebo stolní hub), dej do zadního portu a vytáhni druhý konec na stůl vedle monitoru a disky zapojuj tam.

Nebo si kup aktivní USB HUB, mohlo by pomoct.

skříň je Metallic Gear by Phanteks NEO Silent a počítač je nový 3 měsíce

Nenapisal si kde mas pripojenu mys.Ak mas mys aj disk vpredu, tak sa moze stat ze v momente pripojenia toho disku do USB hubu, klesne napatie a USB hub zblbne a prestane fungovat. A disk funguje v poriadku, len mys prestane ist?Skus mys aj disk pripajat do zadnych portov, tam sa pripajas priamo do dosky, a nie cez mozno nekvalitny "predlzovaci kabel" v bedni.Mozes este skusit mys pripojit len do USB 2.0, a disk do USB 3.0 malo by to fungovat.Ak to bude blbnut, treba vyskusat inu mys, mozno je citliva elektronika. Problem v doske asi nebude, pretoze na tejto doske idu zadne USB 3.0 z chipsetu a predne idu priamo z procesora. Zeby bola vada tam aj tam, je vylucene.

na to jsem zapomněl, myš mám zapojenou vzadu

vravim, skrinka za 50€, moze to robit ten kabel. Ak to bude robit aj odzadu, tak treba reklamovat dosku.

Aktualizoval by som BIOS, Windows, poprípade v BIOSE nastavte tieto hodnoty:Set PCIe mode from Gen4/Auto to Gen 3 in the BIOSDisable Global C-State in the BIOS.

akurat, ze B450 ziadne gen4 nema

Vypadá to na problém s USB výstupy na čelním panelu, nebo s internim USB portem na desce..

Klávesnice a myš připojit do horních USB pod PS/2 port, HDD připojit do spodního portu USB3 pod LAN konektorem.Pokud to i takto odstaví USB konektory/řadič je v pr... napájecí kaskáda USB portů a odstavuje se řadič USB = výměna desky ...