» Poradna » Počítačové sítě

Při stahování padne wifi

Zdravím, prošel jsem již všechny dotazy na webu, ale žádný neřeší tento problém. Připojím se z NTB přes wifi k routeru a vše je v pořádku a weby fungují, ale jakmile vyzkouším jen měření rychlosti (dsl.cz nebo rychlost.cz) tak wifi ihned vypadne. Dělá to prostě při větší zátěži. U ikonky wifi se ale nezobrazí výkřičník ani nic podobného a měření pingu na adresu brány, WAN, IP routeru a 8.8.8.8 hlásí request timed out. Jedná se o NTB Asus X556Ub. Ovladače k WIFI jsou aktuální z webu výrobce (REALTEK RTL8723BE). Windows 10, poslední verze. Vyzkoušeno aji na jiném routeru a děje se to stejné...

Odpovědi na otázku

... tak si stáhni do mobilu WiFi Analyzer zde: https://play.google.com/store/apps/details a WiFi dej na kanál co nejdále od ostatních - rušení ...

Jediný router, co se mi občas objeví je od sousedu, ale signal je mizernej. takže spíš není v tom analyzeru vidět...

Klesne ti kvalita signálu pod nastavený treshold (napríklad 20%) a vtedy to padne. Je to tak naprogramované a je to normálne, tak to má byť. Zlepšenie sa sa robí zmenou polohy AP a/alebo počítača, prípadne preladením na inú nezarušenú frekfenciu. Potom existuje ešte iný prípad kedy klesá kvalita a tým je chyba v ovládači. S tým nespravíš asi nič ak neexistuje lepší ovládač, ktorý to má opravené.

SOLVED!Pomohlo změnit kanál na ten, co je nejdál od ostatních (v mém případě aji od slabého signálu souseda).