» Poradna » Windows (a jiné OS)

Při psaní prezentaci na Power Pointu 2016 se nechce ukázat písmeno Ž

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli nevíte jaká může být příčina toho, že se při psaní prezentace na power pointu ukazuje místo ž čtvereček.Zde posílám screenshot.https://ctrlv.cz/fOvzDíky

Odpovědi na otázku

nemas dobre nainstalovane jazyky, resp. cestinu

Spíš bych hádal na font, který neumí ž...

Taky možnost, ale ten font vypadá celkem obyčejně, nevypadá to na nějaký speciální, který by neobsahoval české znaky.

Kou­kal jsem se na na­sta­ve­ní ja­zy­ků, sa­mo­zřej­mě je to na­sta­ve­ný na Češ­ti­ně, tak­že ne­chá­pu tu pří­či­nu.

Každopádně ale pro jistotu zkus ten jiný font. Ono se to skutečně chová tak, jak píše Pytlík, i když ten font není na pohled nějaký speciální. Ale obecně platí, že spousty fontů české znaky opravdu nemá.

Možná je to jen volbou šablony, ale nebývá tento text obvykle v bezpatkovém Calibri?

Právě vždycky ano a já jsem byl zvyklý si tobprenastavit na Times New Roman.

OK, Times New Roman - v jiném SW to funguje? Třeba ve Wordu?

A nebo jsi něco "přenastavil" blbě.

Koukal jsem se na nastavení jazyků, samozřejmě je to nastavený na Češtině, takže nechápu tu příčinu.

Nejde o nastavení jazyku, ale o použitý font (tedy písmo). Zkus jiný.