» Poradna » Mobily

Při přepnutí na reproduktor mě protistrana neslyší

Zdravím,Mám problém který mi nedává smysl. Mám Huawei mate 10 pro a vše fungovalo donedávná v pohodě. Předevčírem mi volal kamarád přes whatapp a když jsem ho pustil na reproduktor, abych ho slyšel nahlas, on mě neslyší, ale když volá normálně tak mě slyší, takže mikrofon není vadný. Zkoušeli jsme messenger všechno možné, ale jakmile to zapnu na reproduktor abych nemusel mít mobil u ucha, tak mě neslyší. Neměl někdo taky takový problém? Stalo se to zniceho nic, nic jsem nenastavoval, vždycky to fungovalo. Nevíte, kde by mohl být problém?

Odpovědi na otázku

Naopak, dává to úplně jednoduchý smysl Při hlasitém odposlechu se totiž kromě jiného reproduktoru využívá i jiný mikrofon a ten je zjevně vadný (nebo jen ucpaný nečistotou). Pravděpodobně když zkusíš natočit telefonem video, taky tam nebude slyšet zvuk.

Jen pro info, telefon má několik mikrofonů, minimálně dva, ale běžné i víc.

Při natočení telefonu při pouštění videa zvuk jede normálně jako vždycky

Tak v tom případě to využívá ještě jiný mikrofon. Jak jsem psal, telefon jich má několik.

Takže mi odešel jeden z mikrofonu.. Dá se nějak přepnout, aby se používal na vše jen jeden? Asi ne, jinak by tam nebylo více mikrofonu

Bohužel nedá.

Ovšem můžeš se samozřejmě podívat, jestli jen není ucpaný zvukovod některého z mikrofonů.

Trochu to zas rané bylo ale myslím, že by mě slyšeli aspoň trochu i kdyby to bylo zastane, nevěděl jsem, že mobily mají víc mikrofonu. Díky Teda za pomoc ??.

Vzhledem k tomu, jak jsou ty dírky malé, tak opravdu i malá nečistota dokáže ten zvukovod ucpat tak, že není slyšet vůbec nic. Spíš je problém, že se to blbě čistí zvenčí, když člověk nedá pozor, tak to spíš zatlačí dovnitř. Ideální je telefon otevřít a vytlačovat to zevnitř ven. Ale chápu, že ne každý se do toho pustí.