» Poradna » Windows (a jiné OS)

Při přeintalování windowsu se mi smazal disk

Přeinstaloval jsem Windows 10 a smazal se mi dick D. Navíc to po mě chce product key. Absolutně nevím co stím, poradíte někdo

Odpovědi na otázku

Kdyz to chce product key tak ho zadejte. A poku se vam pri instalaci povedlo smazat d: tak jedine obnova dat ze zalohy.

Product key nemám. V prodejně kde jsem počítač zakoupil, říkali že při přeinstalování si to automaticky vytáhne z biosu. Ale na ploše mi to neustále píše Aktivace windowsu. A disk ten se mi smazal celý. Měl jsem disk c,d a od té doby co jsem počítač přeinstaloval tak tam mám jen disk c.

S jakým OS to bylo zakoupené?

Duveruj ale proveruj... pro jistotu si to chce cislo pred instalaci radsi napsat. Ted jedine zkusit "univerzalni cislo". S d: se rozlucte. Nejspis jste zadal pri reinstalu instalaci nacely disk. Pro jistotu jestli s tim nejde neco udelat je zajit k nekomu kdo tomu rozumy. Z vasich informaci vam tu tezko nekdo rekne vic.

To by se mi ale disk sjednotil,nebo ne

sjednotit ? co si pod tím představuješ ? že bude výsledkem jedno C: s obsahem dat z původního C: i D: ? jako jde to udělat ... ale ne tak,že oddíl smažeš a uděláš novej

Dej to někomu, kdo tomu rozumí. Ty nemáš šanci...

chtěl bych si stím poradit sám. Navíc mám strach že by mi tam dal neoficialní verzi.

Né "smazal se mi" ale "smazal jsem si" - svojí nevědomostí...A PK skutečně nepotřebuješ - pokud jsi tam předtím měl aktivovaný systém.--------------------Ještě bys nám možná mohl sdělit důvod té "přeinstalace".....

Koupil jsem si notebook na kterém byl nainstalován Windows 8.1. Zhruba po roce mi to udělalo automaticky upgarde na Windows 10 a od té doby to šlo s počítačem skopce. Začal se sekat a nešli kopírovat soubory. tak jsem zvolil možnost opravit chyby. Nešlo to pořát mi to vyhazovalo chyby,tak jsem jestě zkusil vrátit do továrního nastavení,také nic. Začal jsem číst na internetu a našel jsem že špatně se to upgardovalo. Počítač mi přestal fungovat uplně. Při spuštění počítače se mi nespustil ani Windows a skočilo to automaticky nastavení. At jsem zkoušel co jsem zkoušel,nic. Tak jsem zvolil možnost přeinstalovat Windows přes bios

Tyhle upgrady jsou sazka do loterie. Takze cista instalace w10 a pokud to bude dela bordel tak zustat u W8, protozw nejspis vas laptop neni uplne vhodny na w10.

Někde jsem vyčetl že vrátit už to nejde. Kdyby se mi povedlo přece ho vrátit, najdu někde ten product key

Navíc Windows 8 byl daleko přehlednější

1) upgrade na W10 ti to neudělalo automaticky, ale tys ten upgrade odsouhlasil. 2) to jak se ti postupně zhoršovala funkčnost není upgradem, ale spíš to vypadá na chybu harddisku. Takže rozhodně začni nejprve otestováním disku.

Takže z toho, co jsem vyčetl, jde o smazaný oddíl "D", tedy nikoliv o smazaný disk D.. a to je rozdíl.. Nikomu není známo, jak jsi postupoval v přeinstalaci systému.. a v tom bude ten zakopaný pes... A co se týče té aktivace systému..??? Nikdo netuší, jak jsi tedy přeinstaloval systém a kterou verzi jsi nainstaloval.. Nejspíš neshoda původního upgradovaného systému a nově záhadně přeinstalovaného systému.. Jestliže byl např. systém verze Win 10 HOME - automaticky aktivovaný formou upgrade z původních W8.1 Core a tys instaloval nově Win 10 Pro, pak je jasné, že tenhle nový systém PRO vyžaduje aktivaci..

K tomu zmazanému oddielu "D" - pamätám si, že sa mi stalo (v časoch keď som používal Win) pri preinštalovaní Windowsu - už si nepamätám, či to bol Windows Vista Home Premium alebo Windows 7 Ultimate (tieto som tam mal postupne ešte pred Linuxom), že keď som dal pri inštalácii zmazať len oddiel "C" a zavádzač systému, tak mi raz zmazalo kompletne všetky oddiely na disku (mal som ich tam 4) - lenže takým podivným spôsobom, že sa už nedalo nabootovať. Pri ďalšej preinštalácii sa to už nestalo.Takže autor témy ani nemusel dať zmazať oddiel "D", postaral sa o to inštalátor "úžasného" operačného systému. Potom som prešiel na Linux.

Pokial mas este windows key v UEFI/BIOS tak tu su 3 postupy ako sa k nemu dostat.Ak tam uz nieje tak mas smolu.https://itsolutionsblog.net/3-ways-to-extract-the-win...

je to tam. konečně dobrá rada a né milion chytráckých řečí a rada žádná. dík moc