» Poradna » Windows (a jiné OS)

Při přeinstalovávání Windows mi nefunguje ani jedno USB

Dobrý den, při přeinstalovávání Windows mi nefunguje ani jedno USB, takže mi nefunguje myš ani klávesnice.

Odpovědi na otázku

V biosu myš a klávesnice funguje?

v biosu funguje bez problémů

Drajvry instalovany byly..?

Aky Windows, aky pocitac ?Vestirna je o dve ulice dalej.

windows 7 home premium a jak jaký počítač to chceš přepisovat všechny komponenty, když ho mám složený?

Aspoň desku, pokud nemáš na USB i přídavnou kartu...

"jaký počítač to chceš přepisovat všechny komponenty"Ja nechcem nic, Ty chces radu.Mam dojem, ze si nedokoncil instalaciu OS. Nakopirovanie suborov z instalacneho media je len prvy krok.Druhy krok je instalacia ovladacov v predpisanom poradi.To si zjavne neurobil, pretoze by si poznat presne ake mas hardverove vybavenie, aby si stiahol prislusne ovladace.Na konkretnu radu treba napisat aspon presny typ zakladnej dosky.To 80% ludi vie spamati a ktori to nevedia si to zistia pred instalaciou OS a vopred si stiahnu prislusne ovladace.http://www.servispckupka.cz/jak_stahnout_a_nainstalov...

zajimava chyba, nefunguje zadne usb vpredu a vzadu pc? na flashku pc nereaguje? v biosu take nic nefunguje? Pri preinstalaci windows klavesnice a mys fungovaly? Asi urcite... zkus live distro ubuntu.....

Jestli máš s1151, tak jde v případě W7 o celkem běžnou záležitost.Instalačka W7 je totiž starší než deska a neumí USB3.0.

Dá se to vyřešit instalačkou podporující USB 3.0.

USB 3.0 za to nemůže. Původní USB 3.0 podporuje protokoly OHCI a EHCI, takže Windows 7 je na počítači s původní generací USB 3.0 možné nainstalovat bez jakýchkoliv úprav. Kvůli čemu je třeba upravovat instalačku je protokol xHCI u Broadwellu a Skylake.

No asi to vysvětlím znovu, protože ne všichni můj problém pochopili. Počítač mi jede už asi rok, ale potřebuji ho přeinstalovat. Když vložím CDčko s Windowsem a dostanu se do instalace, kde si mám vybrat jazyk klávesnice, atd. tak mi zde nefunguje ani jedno USB (ať už 3.0 nebo také 2.0). Sice nevím proč to tolik lidí nepochopilo, když jsem napsal "při" a ne "po", ale to nevadí. Pokud by tedy někdo věděl, jak zde vám zprovoznit USB, abych si mohl přeinstalovat počítač byl bych rád. Jinak i při 1. instalaci systému mi to šlo bez problému když jsem použil stejné CDčko.

Podívej se do BIOSU jestli máš povolené použití USB klávesnice a myši. Starší desky to mívaly zakázané.

V biosu a v systému to fungovat může, ale při instalaci ne.

ano mám to povolené

Napiš prosím sestavu, na které provádíš instalaci,jinak ti nemůžeme poradit.

moje sestavai3-4170GTX-750MSI B85M-E45Kingston HyperX Fury Blue 2x 4GBCorsair CX Builder Series 430WWD Blue - 1TB

Ten Windows 7 Home Premium je se Servickepackem 1 (SP 1 nebo SP 1 media refresh) nebo bez něj?Použij redukci z USB na PS/2 a za poj do něj klávesnici a myš. Potom ve Windows nainstaluj tento balíček: http://download.msi.com/dvr_exe/intel_usb30.zipNeupdatoval jsi náhodou od první instalace UEFI (BIOS), něco mi říká, že ano a během toho došlo k zakázání starých protokolů EHCI, OHCI a fungují jen v režimu xHCI.

bez něj. Je dost možné jsem to updatoval. Víš co bych měl tedy změnit aby to fungovalo?

V prvé řadě použij instalačku s SP1. To je základ.

Nebo rovnou použij tuhle (SP2 + updaty + ovladače)http://tinyurl.com/josfb2g

Jestli je to to, co dělal Nations112, tak tam nejsou xHCI drivery integrované do winre.wim a u xHCI má při instalaci smůlu. Můj skript na správnou instalaci není ještě plně otestovaný a tudíž veřejný.Vzhledem k tomu, že má desku MSI, doporučuji použít jejich utilitu:https://forum-en.msi.com/index.phpA tento image:https://uloz.to/!LVgv8cUX2/cs-windows-7-home-premium-with-sp1-x64-dvd-u-676522-zip

takže pokud to chápu dobře stačí stáhnout a přeinstalovat windows pomocí tohoto programu?

Ten program ze stránek MSI vloží ovladače pro protokol xHCI do boot.wim, install.wim a winre.wim v instalačním médiu. Potom lze provést instalaci.

počkat, počkat. V tomto oboru se moc neorientuji. Můžete mi tedy vysvětlit jak se dostat k přeinstalování trošičku "po lopatě"?

Stáhneš:1) Ty Windows 7 HP z uloz.to - ty, co jsem odkázal o pár řádků výše2) zkontroluješ jejich SHA-1 (TotalComamned - kontrolní součty)3) Pokud bude kontrolní součet sedět, je to čistý image od Microsoftu bez breberek4) stáhneš utilitu ze stránek MSI a ta ti vloží do instalačky ovladač Intel USB 3.0/3.1 pracující v protokolu xHCI5) upravenou instalačky „vypálíš“ pomocí programu Rufus na flashku https://rufus.akeo.ie/6) můžeš instalovat

a co mám vybrat v programu rufus?

To .iso přeci...

no to mi je jasný ale jak tam je např souborový systém, atd. to tak mám nechat jak to je nebo v souborovém systému mám nastavit FAT32?

No fleška musí být FAT32..