» Poradna » Programy

Pri odebrani dvd media se zhroutil notebook

Dobry vecer, resim dva dny problem s notebookem a ani po nekolikahodinovem hledani na netu a na zive.cz jsem problem nevyresil - snazim se prijit na to proc na mem notebooku XP a Visty tak dlouze nacitaji a proc nemuzu svuj flash disk nacist. Jedna se o mesic stary notebook Acer Travelmate 6592 (specifikace -

https://www.sws.cz/cenik/ax_cenik.asp). Mam na nem vytvorene tri oddily - xp, vista, data. Problem nastal vcera u zakaznika, kdy jsem mel spusteny

notebook, pri normalni praci (prehravani dat z flash disku do notebooku), jsem si vsiml ze v dvd mechanice je dvd medium. Medium jsem vytahnul a v tu chvili

se prerusilo prehravani dat z flash disku. Flash disk nebylo po te mozne nacist a notebook se zablokoval. Restartoval jsem notebook avsak do XP jsem se

nemohl dostat, prihlasovaci okno se ukazalo asi za 10 min a po prihlaseni asi 5 min cerna obrazovka a az pak se nacetla plocha, drive normalni spusteni notebooku i s nactenim OS trvalo 1,5 min. Flash disk se vsak ani pak nenacetl, pri tom na jinem pc ano. Stejne se chovaji i Visty, dlouhe nacitani a flash disk se nenacte. Jedna se o flash disk Sandisk Cruzer 2 gb. Je zajimave, ze na jinych pc se tento flash disk nacte a ze jine flash disky se nactou na mem notebooku krome meho Sandisku! Dale jsem si vsiml, ze v XP byly najednou videt dve jednotky dvd, pricemz tento notebook ma pouze jednu, ale ve Viste je videt pouze jedna. Jelikoz mam namapovane spoustu sitovych jednotek, ktere pouzivam v praci, zrusil jsem nektere sitove jednotky ale ani to nepomohlo. Vzpomel jsem si, ze jsem si o vikendu hral s grafickou kartou, instaloval jsem Power DVD a vypaloval DVD medium (vse na XP, Visty mam jen na testovani).

Provedl jsem tyto kroky:

- graficke karte jsem vratil puvodni ovladac
- Power DVD odinstaloval
- provedl jsem bod obnoveni ze ctvrtka minuleho tydne
- odinstaloval jsem Daemon (ktery ale nebyl spusteny na pozadi)
- smazal soubor sptd.sys (tim se vyresil problem proc xp videla dve dvd Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

viděl bych to na selhání lidského faktoru.... protože to prostě fungovat musí:P

Spatna deska, spatny kus.

Poradím, ale bude to bolet. Když jsi si tak pečlivě "odladil" nastavení NB (nota bene za tři týdny nic pořádně neodladíš a body opakování jsou ...), jak jsi mohl opomenout vytvoření zálohy, která by trvala dejme tomu 5-7 minut a může ji udělat spousta volně dostupného SW (když už nic jiného, tak třeba Hiren´s). To je RADA!!! A ta druhá? Čas, který si věnoval té neskutečné řadě stejně k ničemu aplikovaných oprav, úprav a nesmyslného trápení, jehož pořadí v žádném případě nebylo správné - nejprve se nedestruktivně dotazujeme na stavy a pak teprve začínáme "bořit" - teď věnuj na novou instalaci. Pokud to pojede, ještě rád zapomeneš na tohle martýrium, pokud ne, vzhledem "mládí" NB upaluj na reklamaci.

Když jede disk na plné otáčky značí to že "zachvíli nenabootuješ TZV zkončíš v biosu s hláškou "Primary harddrive Fail"

Takže projet SMART přes HD TUNE nebo crystaldiskinfo a Zálohovat