» Poradna » Programy

Pri instalaci windows system hlasi, ze nenelezl disk

Dobry den,
chtel bych se zeptat, jestli nekdo nevi, co s timto problemem - Koupil jsem si novy notebook bez OS a pri instalaci win xp z bootovaciho cd mne to napise, ze v pocitaci nebyly nalezeny zadne disky.
Moc by mi to pomohlo
Predem diky

Odpovědi na otázku

Musíš si stáhnout driver pro disk na disketu a při instalaci OS přes F6 spustit.
Počítám že to tady určitě bude už popsané...

na notebooku mas sata disk, na ktory winXP inštalačka nemá drivre. Tento problém sa riešil tu aj inde na internete už mnohokrat. Stači pohľadať.

diky moc. . .pohledam ty drivery

v krátkosti možnosti riešenia:
1) v BIOS-e vypnuť pre SATA Controller AHCI na Compatibility, alebo inú možnosť čo ponúkne bios
2) pri inštalacii WinXP klávesom F6 načítať drivre disku ( nie všetky USB floppy mechaniky rozpozna WinXP)
3) upravou inštalačneho CD WinXP pridaním drivra disku do inštalácie (nLite)
4) dať to spraviť skúsenejšiemu

Čtvrté řešení je správné ....