» Poradna » Notebooky

Pri instalaci Win10 NTB vypne

Zdravim,dostal se mi do ruky ntb HP Inspiron ze pri aktualizacich Win10 se pri 60% proste vypnul. Aktualizoval sem bios a chtel Win10 nainstalova nacisto, ale vypninal se prvidelne pri 30%. Zkusil sem dat Win7 a bez problemu se nainstalovaly, aktualizovali a tak sem z nich zkusil prevod na Win10 a opet se NTB vypinal. Disk jsem vymenil. Otestovani HW probehlo taky OK. Nekdo nejaka zkusenost? Diky

Odpovědi na otázku

Presny typ notebooku?Je na stranke vyrobcu podpora pre Win10?

Nepřehřívá se to? Updaty dokážou notebookům pěkně zatopit.

Naprostý souhlas. Dávám plus (proč dal něko mínus?).Sám mám takovou zkušenost s jedním noťasem, že jsem ho musel před velkou aktualizací napřed dát hodinu do ledničky a teprve potom byl schopný aktualizaci colou provést (chladící podložku nemám). A stejně jsem u něj musel postupovat při normální čisté instalaci.

Potom ten notebook je riadny smejd

Noťas do ledničky asi máme dnešní top komentář ...

Mám podobné zkušenosti. Notebooky se slabým CPU a špatným chlazením to prostě nedávají. Mně se osvědčilo ofukovat tělo notebooku výkonným ventilátorem. Teď to dělám preventivně u všech.

Ikdyž je vám to divné a dáváte jen "-" (mínusy), tak to byl jediný, pro mě dostupný způsob, jak instalaci i aktualizace provést.Nebyl to můj noťas a možná, že to byl "šmejd". Byl to HP ProBook (číslo si už nepamatuji).Pokud se začalo instalovat při běžné pokojové teplotě, tak instalace došla asi do 70% a na ploše před klávesnicí se už nedala udržet ruka a tepelné senzory noťas vypnuly. Když se dal nejdříve schladit do ledničky, tak vydržel celou instalaci.

A možná taky chtěl jen vyčistit chlazení nebo vyměnit vadnou heat pipe. Každopádně mně nepřijde normální dávat notebook do ledničky, abych ho mohl používat.

Noťas byl před instalací rozebraný a vyčištěný, protože do něj snacha vylila čaj. Naštěstí se dostal jen do klávesnice, tak se nic nezničilo.Uznávám, že dávat notebook do ledničky není běžné, ale v dané situaci to pomohlo.Samozřejmě to nepropaguji jako běžný postup - jen jsem to uvedl jako zkušenost na potvrzení, že při instalaci a aktualizacích se notebooky mohou dost zahřívat.

Inspiron jsou DELLy Jak je ten ntb starý? Zkus použít starší ISO s W10, nové W10 můžou mít problém s kompatibilitou. Na stolním PC (i7 950, LGA1366, X57) jde například nainstalovat jen W10 z r.2016, instalace novějších buildů se zasekne, aktualizace se nedokončí a po chvíli vrátí zpět.

Win10 tam jely prave, ale asi novej build jim nedela dobre. Kde vzit starsi verzi jako instalaci? Co se tyce prehrivani tak problem neni, je to v klima mistnosti takze to bych asi vyloucil.

A přesný typ toho ntbku by nešlo napsat?To je jako napsat Škoda Octavia. No jo ale jaká?

Tak instalace probehne tak, ze po prvnim restartu to napise hlasku.....Instalacni program systemu Windows nemuze nakonfigurovat system Windows pro fungovani s hardwarem tohoto pocitace.......a hned to notebok vypne.

Diky za tip. Zkusil jsem to, msoobe.exe jsem spustil, nic jakoby neproblehlo a comp se restartoval nebo vypnul, ale vysledek zadny

Inspiron 14z 5423. A davam tam 64bit Win10.

Tak vyresino tim, ze jsem musel dal starsi build win10.