Při instalaci WIN XP nejde najít disky SAS na PCI-E řadiči

Zdravím, mám takový problém: Mám v PC (základní deska Gigabyte - chipset AMD 790GX, socket AM2+, procesor AMD Opteron 2000MHz @ 2500MHz, 4GB DDR2 RAM Kingston 800MHz) nainstalovaný diskový SAS řadič do PCI-E 8X slotu (od LSI), na který jsou připojené dva SAS disky Seagate Cheetah, 73GB, 15000rpm a jsou zapojené do RAID 0 pole.
Když se počítač rozběhne, jsou vidět v biosu řadiče, jde s nimi pracovat a při startu systému se normálně rozběhnou. Ve windows jsem to mole normálně naformátoval, jako další disk funguje bez potíží.
Problém nastal, když jsem chtěl na toto pole nainstalovat systém - odpojil jsem ostatní disky, připojené na řadič základní desky, při startu instalace jsem přes F6 nainstaloval ovladače řadiče a když jsem odsouhlasil start instalace, instalační progam hlásí chybu, že nemůže nalézt žádné pevné disky. Měl by někdo nápad, co s tím? Díky.

Odpovědi na otázku

esli to nieje tým, že windows ten raid vidí ako externý disk a na externé disky sa nenainštaluje

aby počítač videl tie disky ako bootovatelné,musia tak byť nastavený radsič bud v biose zákl.dosky ako scsi/sas/other bootovatelné zariadenie,alebo pokial to sas radič umožňuje,musí byť boot nastavený v jeho firmware,pokial to nastaviť manuálne nejde a ani radič nemá boot-firmware,radič bude použitelný len ako radič prídavný ako nosič záložných diskov a nebude sa dať použiť na inštaláciu a štartovanie aktívneho primárneho os

Zdravím. Díky za rady, ale tohle všechno jsem už vyzkoušel a chyba bude asi někde jinde - řadič podporuje bootování, v jeho vlastním biosu je podpora bootování taky zapnutá, dokonce v biosu základní desky jej mám nastavený jako primární bootovací zařízení, ale stejně, při spuštění instalace Win, instalátor hlásí chybu že nenašel připojené žádní disky. Zkoušel jsem to i jen s jedním připojeným diskem, který "vidí" i bios základovky, i bios řadiče. Ve Win, jako další disk je vidět taky, funguje - data na něj jdou zapsat, jde zformátovat...prostě veškěré operace s disky jdou provádět, ale když se na něj pokusím naistalovat systém, tak jej instalátor nenajde...

potom už len skontrolovať na stránkach výrobcu radiča,či je daná doska certifikovaná pre daný radič,LSI sú velmi vyberavé,čo sa týka podpory dosiek,na niektorých to jednoducho nefunguje korektne a nejde s tým nič rozumného spraviť,existujú rôzne triky s izolovaním niektorých pinov na karte radiča pomocou laku,alebo prelepením,v mnohých prípadoch ale nepomôže nič,LSI štrajkuje aj na niektorých intel čipsetoch,nielen na platforme amd....

No, to nejsou moc pozitivní zprávy ...no, zkusím vyzkoušet jiný řadič a uvidím co se stane...