Při instalaci DVD mechaniky zůstává typ CD-ROM

Prosím pomocte, už jsem zoufalý, už se s tím párám půl dne. Z počítače jsem vyhodil starou CD mechaniku a nahradil jí mechanikou DVD. Systém (Windows XP home 32bit SP3) po instalaci rozpoznal novou mechaniku. Když dám tento počítač, mám správně Jednotka DVD-RAM, mechanika pracuje korektně, jenže u typu mechaniky zůstává CD-ROM ! Když dám ručně instalovat hardware nabízí mi to jen ovladače Microsoft verze CD-ROM. Na stránkách Samsungu uvedená mechanika má jen firmware (aktualizoval jsem), samostatný driver nikoliv. V SP3 jsem objevil složku "dvd" ale nevím jak donutit systém, aby mechaniku správně detekoval u typu jako DVD. Prosím poraďte, nebo s tím už praštím Děkuji

Odpovědi na otázku

Zkusme, jestli tomu dobře rozumím:

DVD-RAM, čte CD, DVD i DVD-RAM
totéž se týká i zápisu.

Je to tak?

Pokud ano, jaký máš důvod k nespokojenosti?

Moje DVD-RAM vypalovačka běží s pomocí driveru Microsoftu 6.1.7601.17514 (W7).
Je z 21.6.2006 .
A nijak mě to nestresuje.

Já pořád nějak neumím pochopit tvoje zoufalství a snahu změnit něco, co zřejmě funguje jak má.
Chceš aby to fungovat přestalo, nebo co?

Z tohoto problemu si nic nedelej. Neni to vina SW ale HW. Zkus k mechanice pripojit jiny PATA/SATA konektor. Kdyz pripojis ten spravny melo by to fungovat. Mel jsem stejny problem a toto bylo reseni. Ale kdyby to nefungovalo nevadi. Jine zobrazeni nema vliv na funkcnost mechaniky.

Takže jde o pojmenování?

"Co po jméně? I pod jiným jménem se bude růže rdít stejně krásně."

William Shakespeare
Romeo a Julie

Co správná identifikace v BIOSu?

A odstranil jste tu starou CD ROM ve správci zařízení?

Ve vlastnostech mechaniky, na kartě záznam, si zkus pohrát s fajfkou u "Povolit zápis na disk CD v této jednotce."

Pavelko tak zkus přeinstalovat win s touhle mechanikou.Třeba je problém v 11let staré desce.

Možná pomůže něco z tohoto odkazu http://forum.zive.cz/viewtopic.php...

Máš opravdu problém?
Tenhle?
http://answers.yahoo.com/question/index...