» Poradna » Ostatní

Při hraní her se restartuje PC

Dobrý den,při hraní jakékoliv PC hry mi po cca 10 až 15 minutách se restartuje pc a po restartu nefunguje monitor a bios takhle pípá: http://uloz.to/xc1MvrjS/vid-20131201-195... Zkoušel jsem různé benchmarky, které zatěžují jednotlivé komponenty pc a také benchmarky co zatíží všechny komponenty najednou. Při několika testech které trvali i několik hodin počítač běžel jak má a problém s padáním se pri benchmarkcích neprojevil.Nevíte kde by mohl být zakopaný pes?předem díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Beep kódy máš v manuálu k desce, najdi co znamená = vyřeš.

Začni uvedením tvé sestavy včetně zdroje (přesné typy, žádné nekonkrétní nesmysly jako "Zdroj 400W").

Lépe, ten zdroj bych na jeho místě vyměnil preventivně hned, klidně i za nějaký doma zrovna nepoužívaný, a pokud budou i nadále problémy ještě bych udělal dvě věci, vložil do slotu jinou grafiku a vyměnil lithiovku vč. resetu BIOSu do defaultu.

Deska: Asus M4A78-VMProcesor: AMD Phenom II X4 965 Black EditionRAM: ZEPPELIN 2GB DDR2 800MHz CL5, ZEPPELIN 1GB DDR2 800MHz CL5Zdroj:Fortron FSP RAIDER 550WGrafika: Gigabyte Radeon HD 7750 1GB DDR5Zdroj a grafika jsou cca. před půl rokem kupované. Desku budu pravděpodobně tak za měsíc měnit za novější.

Pohoda, měsíc dávej zabrat své lepší polovičce o trochu víc a do výměny to vydržíš.

Takže zdroj (pokud není vyloženě vadný) by to být neměl (má výkon na dvě takové sestavy). Prohlédni desku, zda na ní nejsou načaté nebo dokonce vyteklé kondenzátory:http://goo.gl/EAuOo

A ještě prohlédni teploty při hraní, zda se něco nepřehřívá.

Noup, nepřehřívá. Přehřívání bylo první co mě napadlo, ale po dvou hodinovém zátěžovém testu mi akorát jeli na plno ventilátory ale žádný crash.

Nepadá ti to náhodou kvůli OS a ochraně těch her?

Teplota v zátěži CPU pod 60 stupnů. Jestli jedeš na box chladič tak nedivim že ti to padá.Doporučuji chladič Cooler Master 212, nebo jinej podobnej.

nebo ještě, to asi bude ono .... teplota severního můstku - proto ty restarty

Nejedu na box chladiči a např. při hraní Call of Duty: UO se počítač ani "nezapotí" teploty všech měřených komponentů nepřesáhnou 50°C.

WiQiX | 6. 12. 2013 14:35Takže zdroj (pokud není vyloženě vadný) by to být neměl (má výkon na dvě takové sestavy). Prohlédni desku, zda na ní nejsou načaté nebo dokonce vyteklé kondenzátory:http://goo.gl/EAuOo