Při hrách se vypíná počítač

Dobrý den,potřeboval bych poradit, mam hodně dobrý počítač který by měl vklidu rozjet třeba GTA 5, FIFA 18 atd.. ale poslední dobou se mi počítač při nějaké jednoduché hře jako například WoW najednou vypne nebo sekne. I když mám nastavenou grafiku ve hře na minimum, nevíte někdo čím to může být? Děkuji

Odpovědi na otázku

Máš hodně dobrý počítač..???Možná máš hodně špatný zdroj.. Možná máš zavirované hry stažené z pochybných zdrojů.. Možná máš nabořený systém.. Možné je úplně vše, jen ne to, že máš opravdu hodně dobrý počítač.

Mě se toto stávalo u nové sestavy, kde byla vadná grafická karta. Při zátěži (i když jsem měl vše nastaveno na minimum) došlo k vypnutí PC. Problém vyřešila výměna grafické karty.V tvém případě ale může být problém úplně jinde.

Nemáš hodně dobrý počítač. Ty nemáš ani hodně špatný počítač, protože i ten splňuje základní podmínku. Tedy že funguje, což se o tom tvém říct nedá. Já bych si vsadil 5Kč na problém se zdrojem.

Na rozdíl od, upřímně řečeno, debilních rad ostatních ti doporučím zkontrolovat prach ve zdroji, ve skříni, v případě, že by se jednalo o notebook, tam je s chlazením ještě větší problém. Ideální je nějaký vysokotlaký kompresor, tím se prach vyfouká nejlépe. Pokud to nepomůže, stáhni si nějaký program na vytížení počítače, třeba 3dmark, na kterém ,můžeš jednoduše simulovat to, kdy se to přesně vypne. Přitom můžeš sledovat např. teplotu chladiče na grafice, nějakou utilitou třeba teplotu procesoru, namátkou třeba zde: http://openhardwaremonitor.org/ Počítač vč. zdroje má různé ochrany proti přehřátí či přetížení zdroje, kdy se pak vypíná. Mě se třeba běžně vypínal manažerský notebook při kódování videa, protože víc jak 5 minut na plný výkon prostě neuchladil, takže jsem to musel brzdit na jádrech.Pokud by to stále nepomohlo, je to už asi na práci odborníka, který umí zkontrolovat např. jak doléhá chladič na procesoru, zda je tam dost pasty apod.Jednoduchá rada neexistuje, chce to postupně hledat.

Zkus se podívat, zda se neco nepřehřívá, kolik má v zátěži teplotu CPU a GPU.