» Poradna » Počítačové sítě

Pri downloadu se spomaluje rychlost az se uplne odpoji internet - Turris 1.x

Ahoj mam UPC 300/20 ted nevim modem a router je Turris 1.x. Mam problem a nevim kde ho hledat . Pri stahovani velkych souboru a je je dno jestli je to z uPlay nebo steam ci epic store mi jede router naplno ale po cca 1 min se mi zacne propadat rychlost az uplne dojde k vypadku internetu. Po 20-30 vterinach se opet pripoji a zacne stahovat maximalni rychlost to mu vydrzi treba 5 min a pak zase jde rychlost dolu a stale tak dokola dokud se soubor nestane.Muze te mi poradit? Popripade je tu nejaky fanda co ma Turris 1.x ? dekuju za pomoc.

Odpovědi na otázku

Doma mám Vodafone 300/20, ten jejich modem a Turris MOX. Zdá se mi, že problém dělá spíš ten modem, zkus ho restartovat.

Počítač je připojen přes co ? Kabelem nebo na WiFi ? Pokud na WiFi - setkal sem se s tím že WiFi karta v notebooku se přehřívala a vypadávalo spojení specielně při max. přenosové rychlosti dané karty, ale netuším jestli by to mohl být tento problém.

No niet sa čo čudovať keď to chodí na spôsob torrentov.https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/2btrn...

Jeste dodam.Deje se to posledni 3 tydny.Zapomel jsem napsat ze veskera kabelaz vymena za novou.Kdyz router vypne internet tak se sam od sebe restartuje a pak zase nejaky cas treba 10min bezi v naplno.Pokud se tu nekdo nasel nekdo z okoli Kladna a za uplatu by byl ochoten, udelal upgrade firmware z 3.11.23 na 5.0.2 turris 1.x (system je na pametove karte) prijel bych " okamzite". Dekuju.

Jestli máš systém na paměťové kartě, tak to znamená že jsi už udělal příkaz "btrfs_migrate" ?Upgrade na 5.x je pak snadný, to zvládneš i sám.

Já jsem to nedělal,vubec tomu nerozumím. To mi dělali před lety v Dejvicích na nějaké konferenci nic.cz.

Chápu. Zvládneš se připojit přes ssh do konzole? Pošlu ti příkazy jak si to můžeš vyaktualizovat sám.

ssh konzole to je nejaky program ? mohlbych poprosit o nejak kontak kde bychom si mohli napsat ? dekuji

Vidím že to řešíš na https://forum.turris.cz/t/jak-manualne-nainstalov... tak jsem ti napsal soukromou zprávu tam.

"Kdyz router vypne internet tak se sam od sebe restartuje" - Kdy se to dějě a proč ? Ty máš nastaven nějaký watchdog na restart ? Když vynecháš Turrise a připojíš počítač přímo na modem tak to jede stále plnou rychlostí ? Nebo ta rychlost stejně padá ?Stále si neodpověděl jetli máš kabel nebo WiFi ?

Ten router samotný má v sobě HW watchdog, tzn. když z nějakého důvodu přestane odpovídat běžící systém na routeru, sám se po nějaké době restartuje.

No a není to jádro problému ? Tj. plně vytížená linka, špatné odpovědi od netu => watchdog to shodí. Tomu by odpovídal i ten pravidelný interval co autor zmiňuje.

Není. Ten watchdog je na netu nezávislý. V OS co běží v routeru je ovladač, co si povídá s HW chipem na desce. Pokud si přestane ovladač povídat s chipem, po nějaké době ten chip natvrdo resetuje celé zařízení. Celý problém byl nejspíš v nabořeném systému. Udělali jsme upgrade a zatím to vypadá, že to pomohlo.

Ak ideš cez wifi, tak vyskúšaj iný počítač, alebo aspoň inú wifi kartu. Možno zistíš, že s inou kartou to ide normálne. To by potom bolo treba hladať lepší driver pre wifi v počítači.

To je tohle zařízení..???https://docs.turris.cz/hw/turris-1x/turris-1x/ Kolik stála peněz tahle hračka.. Ne, nemám s tím žádnou zkušenost a ani mě to neláká.. Pokud tedy internet vypadává a v minulosti nebyl žádný problém, tak logicky ta věcička odchází.. Tedy pokud ses v tom nijak nešťoural, abys tam případně cosi "vylepšil" v nastavení..

FYI - tyhle Turrisy se rozdávali za 1,-Kč s podmínkou že budeš mít veřejnou IP adresu a poskytovat data ohledně provozu po dobu tří let (https://project.turris.cz/cs/faq). Aktuálně se tyhle krabičky prodávají kolem +-1500,- . Oproti jinejm výrobcům má tahle krabička stále plně aktulizovaný systém a lze udělat upgarde na 5GHz AC WiFi.

Děkuji za info..

Dekuji za odezvu. V tuto chvilku vyreseno diky podpore HW teamu nic.cz. Jeste jednou vrele diky.