» Poradna » Ostatní

Prezentace na VŠ

Dobrý den,zítra jedu poprvé na VŠ, kde budu prezentovat prezentaci v jedné soutěži. A moje otázka zní, jestli si mám vzít oblek. Děkuji za názory.

Odpovědi na otázku

Ne, stačí kšandy, ale hlavně nezapomeň doma tu prezentaci ...

Na jakou školu? Jakou prezentaci? Komu budeš prezentovat? Co má být cílem prezentace?Technické a zejména informatické školy si na oblek až tak extra nepotrpí, ale pokud jim jdeš nabídnout kontrakt v hodnotě 40 milionů, tak by sis ten oblek asi vzít mohl...

Nemusíš, buď v klidu. Ale celkem záleží z jaké pozice tam jedeš a kam jedeš.

Pokud oblek mate, je jiste dobry napad ho pouzit. Ale jestli ne, tak i jine slusne obleceni je adekvatni.

Oblek mám, ale jelikož jedu 3hodiny rychlíkem + půl hodiny autem, tak si asi beru jen košilu, kalhoty, kravatu. I když si zase myslím, že bych udělal větší dojem před porotou v kompletním obleku(ostatní asi mít nebudou).

Jo, to je OK.Ale ani to sako neni prece problem sundat a slozit. Pres sako bundu (neni-li plast), kterou pak odlozite. Nema problema.

To bude genius , když už teď neví co sám se sebou a jak se prezentovat ........

Kdezto jini geniove uz od ctyr let maji celou etiketu v maliku.

Sorry , ale když jdu balit ženskou , tak se situaci přizpůsobím a budu se snažit nevypadat zevnějškem jako blbec. Jestli jde někdo na prezentaci VŚ , tak by se měl taky přizpůsobit a dát o sobě pozitivně vědět . Určitě bude mít větší šanci v slušnějším oblečení , než kdyby tam přišel v riflích , nebo něco takového ....

Proto se explicitne ptal, jestli si ma vzit oblek. Neptal se na to, jestli tam muze jit v plavkach, v monterkach, v neoprenu. ;o)Nekteri mu vecne odpovedeli, jini zbytecne machruji.

Je to vhodné, člověk lépe vypadá a i na ostatní to působí lepším dojmem.

Já taková dilemata řeším tak, že si řeknu, že pokud budu jediný v obleku a ostatní v džínách (pak se mohu přizpůsobit, že si sundám sako a kravatu), budu se cítit lépe než když mezi kravaťákama budu jediný v džínách.

asi půjde hodně o typ školy a typ soutěže. Třeba vědečtí pracovníci mívají sklony tohle neřešit a chodit vcelku neformálně - jde přece o znalosti a ne o to, co má člověk na sobě, pokud nejde o nějakou vyloženě formální záležitost.Naopak různí právníci, nebo ekonomicky zaměřené obory apod. budou mít spíš tendenci chodit v saku.Dá se zvolit nějaký rozumný kompromis, jako vzít si košili a kravatu a sako nechat doma.

To je docela široký pojem, soutěž. Něco jiného je, jestli jde o projekt týkající se studentů a diváky bude deset študáků, kteří na tom taky pracovali, anebo zda jde o soutěž na vybavení kampusu za 200 milionů a diváky bude celé vedení školy včetně rektora. V prvním případě je to fuk, ve druhém je oblek samozřejmý.