Převodník videa do počítače

Uveřejnili jste informaci o Blackmagic Video Recorderu. Má umožnit převod z VHS do formátu H.264. Je možné ho využít i pro převod do formátů DVD Video? Existuje nějaký podobný rekordér pro tento účel?

Odpovědi na otázku

toto je pouze můj názor, nikoho nenutím, aby s ním souhlasil nebo nedejbože šířil

ad1) nečekej, že převod z VHSky bude nějaký extra dobrý... navíc BMVCR má jen připojení přes cinche (já hold na scart nebo svideo konektory nedám dopustit)
ad2) nečekej, že nějaké usb zařízení o velikosti mexického dolaru odvede skěvlou práci
ad3) za daleko levnější peníz pořídíš hybrida (rozuměj DVB-T kartu s analog svideo vstupem), který odvede daleko lepší práci... uložené video je obvykle klasický MPEG2, s kterým si pak můžeš dělat, co chceš...

moj nazor je, ze ju treba potrtkat... osrate neosrate, ono sa to vstrebe a nakoniec sprcha neublizi

mám na převod vhs hardwarový převodník Plextor ConvertX a nemůžu si stěžovat. Převádím rovnou z analogu do DIVX. Pravda je, že kvalita nic moc, ale to není vina převodníku. Například domácí video přetáčené z videokamery na vhs a teprve z té vhs do počítače je dost mizerné. Zkoušel jsem ale v rámci testu taky origoš kazetu s filmem a bylo to v klidu, taky analog. výstup z dvb-t - taktéž ok. Stříhám pak Virtualdubem v režimu Direct stream copy a v pohodě.

PS: ten převodník se dá koupit v cenové hladině 1500-2000 různě po inzerátech