» Poradna » Programy

Převod zvuku z DTS do AC3

Dobrý den,prosím o radu jak převést film ve formátu .mkv, ve kterém je zvuková stopa jen ve formátu DTS do AC3? Mám to kvůli přehrávání přes ext. HDD v TV, která DTS neumí dekodovat. Už jsem pohledal nějaké info na netu např. prográmek "eac3to" by měl umět překódat přímo video, bez potřeby z něj dostávat zvukovou stopu, tu potom předělat a připojit ji zpět (to mi nefunguje, pořád je film v DTS). Nemá s tím někdo zkušenost, nebo i s jiným programem? Díky

Odpovědi na otázku

Avidemux, Curlew, WinFF, těch možností je spousta

ok, a umí zmíněné programy převod přímo videa .mkv s DTS do AC3? Nějaké zkušenosti vlastní?

Každý z těch programů umí překódovat pouze audio s tím, že se video pouze překopíruje

Ahoj, já to dělám takto a nikdy žádný problem: Spustím program MKV Extract Gui a načtu do něj MKV film vyberu stopu dts a klik Extract, stopa se uloží. Audio stopu dts si pak načtu do programu EAC3toGUI, nastavím Ac-3 bitrate a klik na Convert, stopa se uloží ve formátu Ac-3. Pak otevřu program MKV Merge Gui načtu do něj ten MKV film (bez tý stopy dts), pak vložím vytvořenou Ac-3 stopu a klik na Muxnout.

ahoj,v tom to právě zkouším a když spustím MKVExtractGUI2 vyhodí mi to hlášku "Put in mkvtoolnix dir, please", zkoušel jsem to spustit přes mkvtoolnix ale tam nevidím tu možnost kde z toho videa dostat tu zvukovou stopu abych ji potom mohl v tom ac3to upravit

A v čem je problém, ten soubor prostě musí být v adresáři s hlavním programem:http://www.abload.de/img/snap6507bzsux.pngJinak toto umí i VirtualDub s patřičným plug-inem, tedy jak pro AC3 tak vícekanálový DTS až do 7.1.

díky už to funguje

zdar sku sal som to robit podla teba ale mi to nejde cez MKV Extract Gui so m tu audio stopu vytiahol ale ked to idem konvertovat cez EAC3toGUI ,nastavím Ac-3 bitrate kliknem na convert ale ta stopa AC3 sa mi neulozi ale mi to vypise (Nazov suboru ci adresara alebo jmenovka zvazku je nespravna) proste neviem prekonvertovat tu audio stopu s DTS na AC3 nemohol by si mi poradit alebo nejaky iny program na to audio neni Dik moc by si mi pomohol.

taky bych zkusil zmíněný Avidemux. Video nastavit jako Copy, audio pak na daný formát a kontejner jako původní. Za zkoušku nic nedáš, takováhle konverze je celkem rychlá.

Taky jsem zkusil, a frčí to. díkyještě trochu ot, jdou v MKV při vložení nějak zvětšit titulky? Na TV jsou dost malé. Na PC mi to stačí ale na TV...díky

zkus se podívat na MKVtoolnix - tam byly nějaké nástroje pro práci s titulky...http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix

Dobrý denProsím vás já bych potřeboval poradit.Potrebuji take prevest DTs na AC3.Zkousel sem jak avidemus tak MKV Extract Gui , coz se mi jeste povedlo,ale za nic na svete nemuzu v EAC3toGUI convertova tak aby se ulozil nekde nejaky soubor s AC3 (pise mi neni nazve vnitrniniho ani vnejsiho prikazu spustitelneho programu...)a nic mi to neudela!Vubec nevim co s tim. Navic kdyz si schi alespon zkusit otevvrit ten MKV merge gui,tak mi jen problikne obrazovka? Existuje nejaky zaruceny odkaz udkud si mam stahnout funkcni MKVtoolnix nebo v cem je chyba?Existuji nejake podrobne navody jak na to?Diky za pomoc,prevadim zvuk u 16gb filmu kvuli me televizi ktera nezvlada DTS