» Poradna » Programy

Převod z Win .exe na Mac dmg - existuje něco?

Prosím o radu a příp. nějaký název či odkaz na stráky:Existuje nějaký program, který mi z Windowsáckého .exe udělá spouštěcí soubor dmg pro Mac?Pracuji ve WIN, ale chtěl bych distribuovat něco i na Mac.Kompatibilita jednotlivých souborů je bez problémů, ale instalátor už nikoliv...Našel jsem hory programů co udělají z DMG exáč, ale nic co by z Win šlo na Mac.Předem děkuji za radu či pomoc.

Odpovědi na otázku

A copak rika strycek google? .exe na .dmg

Neuraz se, ale to je odpověď vhodná na debila...Zkus si to vyhledat a projdi si to. Videa se odehrávají na Macu - ten já nemám, píši že pracuji ve Win. Ostatní odkazy odkazují na fóra kde lidé hledají to co já a není jim zrovna úspěšně odpovídáno... nejde mi o vytvoření ZIPu apod. Ironicky drtivá většina odkazů na "exe to dmg" ukazuje na "dmg to exe" - bordel... A pak odkazy na programy, po nichž je jen bílá stránka - skrytá reklema na něco jiného... spamy.Chci na Windowsech udělat soubor DMG. Nechci aby si to někdo na Macu musel dělat sám, to je blbost.Chci samoinstalační soubor a ne ZIP...Kdybys poslal odkaz na nějaký program, neřeknu ani ň kromě díků... Ale vyhledání na googlu může doporučit opravdu jen někdo, kdo nechápe od čeho je Poradna. Co kdybych navíc vůbec neuměl anglicky? V takovém případě mi ten Google bude na prd!Když neumíš poradit tak sem prosím nelez...Já hledám radu...

Neuraz se, ale Tvá reakce je vhodná na debila... To, že nevíš, co vlastně chceš, tě ještě neopravňuje někoho jiného urážet. Ten Tvůj dotaz "převod .exe na dmg" je totiž dost zavádějící a evokuje jakoby jsi si hledal něco, co Windows exe aplikaci "zázračně" převede do binárního formátu, který lze spustit na Macu, přestože se jedná o rozdílné operační systémy. Ve skutečnosti ale chceš (pokud jsem to tedy pochopil dobře) něco, co de facto vytvoří nový dmg ze zdrových dat (příp. konvertuje jeden typ diskového image na jiný), což je tedy opravdu rozdíl než konverze exe->dmg !!!Takže kdyby sis nejprve ujasnil, co vlastně chceš (DMG je disk image), tak bys hledal spíše něco jako DMG creator for Windows. A dokonce i v češtině bys mohl na Wiki najít "Porovnání programů na vytvoření diskových obrazů" ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Porovn%C3%A1n%C3%AD_... ), kde je zmínka o MagicISO, který je pro Windows a umí konvertovat ISO do DMG, tj. z jednoho typu diskového image vytvořit jiný (a vytvořit ISO umí desítky či stovky aplikací pro Windows)

já to spíš pochopil tak, že chce jablečný SFX archiv

No vidíš, kdyby PredatorVcz místo "debilů" raději pořádně zformuloval, co vlastně přesně chce, tak mohl mít získat potřebnou odpověď mnohem dříve ...

A co přesně chceš dělat? Vzít EXE z Windows a spouštět na MAC? To asi ne.Zkus se kouknout sem:http://stackoverflow.com/questions/286419/how-to-b...

Ano, potřebuji převést EXE na DMG.Mám instalátor v exe, který na WIn rozbalí soubory... klasika. Exe na Macu nefungují a potřebuji to převést.Zkusím na to mrknout...Nemám ISO které bych převáděl, je to EXE... Půlka lidí tu vůbec nečetla otázku, která je formulovaná dobře.

Víš, já jsem Tvou otázku četl velmi pozorně, a proto mě hned zarazil ten požadavek konverze exe -> dmg. Nicméně podle toho, co píšeš teď, vidím že jsem to pochopil správně, bohužel však ty úplně dosud nechápeš, co to vlastně DMG je. DMG tedy není spustitelný soubor ve smyslu exe souboru na Windows, ale disk image (tj. fakticky totéž jako ISO, avšak Apple oficiálně jeho interní formát nezveřejnil). Tj. proces "spuštění DMG" by se ve světě Windows dal připodobnit k namountování ISO souboru jako virtuálního disku, příp. kombinovanéno se spuštěním Autorunu (úplně přesné detaily, jak to probíhá v rámci Mac OS ale neznám, nejsem Applista).

co je tedy spustitelný soubor na Macu? Obdoba windowsáckého exe?Jeden z lidí co má Mac mi psal, že je to DMG... proto hledám něco co vytvoří DMG...Jestli je to soubor s jinou příponou, potom tedy jakou?

*nixové os si nehrají s CP/M extenzemi! Dosud jste nedokázal řádně vysvětlit, co chcete! Jestli instalaci DO systému, nebo samorozbalovací archiv.bin

Mac nic takového jako EXE příponu nemá. Soubor má příznak, že je spustitelný.Zkonvertovat windows spustitelný soubor (exe) na spustitelný kód pro Mac nebo Linux nejde. Nic takového jako konvertor není. Pokud chceš mít aplikaci pro Windows, Apple a případně Linux nebo Android, musíš ji napsat jako multiplatformní. Pak ji jen zkompiluješ pro cílovou platformu. Takže je třeba vzít zdrojový kód a ten zkompilovat pro MAC. Psal jsi, že kompatibilita souborů je v pořádku. Co si pod tím máme představit? Pokud máš nějakou prezentaci, video soubor apod. co chceš dodat pro Mac, pak si udělej vlastní instalátor přímo pro Mac.

Vím, že nemá EXE, píšu "alternativu k exe". Mac musí mít nějaký spouštěcí soubor.Jak jsem psal v první otázce.Jde mi o to, že mám nějaké soubory, které na WIN "zabalím" do instalátoru. Klasická instalační apličkačka. Kliknu, ossouhlasím smlouvu, vyberu kam se to nainstaluje. Tam to přepíše nějaké soubory a hotovo.Tyto soubory na Mac fungují - pokud se nahrají a přepíšou manuálně.Mě jde ale o to, že bych chtěl tuto "instalační procedúuru" i na Mac. Prostě aby na Macu byl soubor, na který kliknu a stejným způsobem se to nainstaluje... nemám Mac tak nevím jak to probíhá přesně...Program co dělá instalace pro Mac dělat neumí, to je logické, bohužel.Proto hledám něco, čím udělat instalátor pro Mac. Nejsem programátor, netuším jak dělat nějaké multiplatformní inslatace.prostě udělám instalátor .exe a nějak bych jej chtěl převést tak, aby prostě stejně fungoval na Macu.Doufal jsem, že je nějaký jednoduchý "converter" navzdory hláškám, že systémy jsou odlišné...

Já bych chtěl prostě ten Windowsácký instalátor, který udělám, nějak překonvertovat tak, aby fungoval pod Macem stejně jako na Win - prostě stejný postup atd.Ale tohle asi tedy možné není - bez programování, které neumím...?

Tohle by melo zvladnout udelat installacni balik pro MAC na Windows:http://hogliux.github.io/bomutils/pripadne:http://bitrock.com/

Nevím jak si vůbec můžeš myslet, že nějaký zázračný nástroj ti kompletně překope celý spustitelný program z windows, aby fungoval na úplně jiném operačním systému. To je samozřejmě velmi naivní představa, nic takového neexistuje.

co použít Hackintosh na Virtualboxu? To by možná šlo...

Jak správně napsal George2005 trošku si pletete pojmy s dojmy. Konvertovat EXE na DMG nelze. Stejně jako na windows nelze konvertovat EXE na ISO. Můžete z původních souborů, co je rozbalujete tím EXE vytvořit DMG soubor (což je diskový obraz). Nástroje na to jsou v OSX. Pokud to chcete udělat na WIndows, hledejte na internetu "creting dmg file on windows" a ne konverzi z EXE. Namátkou první dokaz kde se to probírá: http://stackoverflow.com/questions/286419/how-to-b...

keby to šlo, MS by sa vôbec nemusel trápiť s Oppice a pod. SW, lebo by spustil "konvert" a bolo by. Ide o rozdielny SW, win je win, OS X vychádza z UNIXu. Z princípu to nemôže ísť aj keby oba OS mali rovnaké knižnice, čo zrejme nemajú. Ak programuješ, programuj pre oba OS, alebo klientom doporuč wine - dnes (alebo včera) je o tom tu článok (virtualizacia)

Distribuovat nieco z WIN na MAC mozes len vtedy, ak vytvarane programy mas v tvare zdrojoveho kodu (napriklad v jazyku C) a dokazes ich kompilovat. Je potrebne k tomu mat Cross-kompilator, ktory moze bezat na Win, ale kod programu bude spustitelny na cielovej platforme (napriklad MAC).