» Poradna » Windows (a jiné OS)

Převod Win 10 na nový PC

Zdravíčko, zakoupil jsem kdysi dávno Win 7 v krabici (DVD) po nějakém čase jsem tyto upgradoval na Win 10. Počítač má už deset let, byl v průběhu času vylepšován, ale základní deska zůstala - navýšil se počet ramek, je tam nová grafika (rozuměj nová oproti té původní staré), procesor je stejný, HDD se taky měnily.Nyní se chystám koupit komplet nový počítač a řeším OS. Můžu ten původní klíč použít na nově instalové win 10? Nevím, jak zjistit, zda mám OEM verzi a taky nevím, jestli OEM pořád znamená totéž, co před deseti lety (5 možností změny HW v rámci jedné OEM licence).Nicméně se mi nechce kupovat nová windows, pokud je možnost, že ta "stará" budu moct použít na novém PC. Díky za rady a tipy.

Odpovědi na otázku

při inst w10 použij sn z w7

je to přesně jak píše bandolier.wzObčas se mi i stalo, že klíč při instalaci nebyl akceptován a tak pomohla varianta v instalaci zvolit že nemáš licenční klíč a potom jej zadat přímo ve windowsech :)

Díky za odpovědi. Takže je jedno, jestli jsou OEM nebo ne? Já to totiž nepoznám. Oukej, tak až budu mít nový počítač, zkusím to takhle.Předpokládám, že se tím Windows na starém počítaci nějak zneplatní. Je to tak?

ano je to tak... pokud ho budes davat pryc, doporucuji preinstalovat windowsy a nedavat tam klíč :)

OEM poznáš od krabice velice snadno: - u OEM je licenční štítek samolepka- u krabicové verze je licenční kód na kartonové kartičce.