» Poradna » Mobily

Převod videa z kamery do pc

Ahoj, máme už tak cca 20let starou kameru, která točí na takové ty malé kazetky.Jsou tam cinche a mám dotaz, jakým způsobem dostat videa z této kamery do počítače tak, abychom stim mohly dál pracovat.je tu někdo kdo by mi normálně a pořádně poradil jakým způsobem to udělat? =)četl jsem spousty věcí na internetu ale moudrej z toho zdrovna nejsem =D. předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Koupit si TV kartu do počítače, která má patřičný AV vstup. A nebo se poptat mezi známými, jestli někdo nemá DVD rekordér.

To jsem právě taky četl na internetu.. ale jak jsem psal nejsem z toho moudrej proto píši na poradnu =DJakou tv kartu, kam se zapojuje, jak to přes ní funguje atp... nemam ani tucha co to je a na obrázku to vypadá jak čip =Dten recordér jak to přes něj přetáhnu do počítače kdybych to sehnal, to stačí připojit cinchce tam a pak nějaký usb do pc nebo jak to funguje? nemám stále ani tucha jak to udělat =D

DVD rekordér je nejjednoduší, prostě připojíš kameru do správného vstupu a nahraješ záznam na DVD. S tím už pak můžeš pracovat v PC.

Super, mockrát Vám děkuji za pomoc, vyzkouším sehnat ten dvd recorder =)

Dáš řekněme 250Kč? (poštovné + musím sehnat dostatečně velkou krabici, jít na poštu, vystát frontu... Odnést to do kontejneru na elektroodpad je pro mne jednodušší).Jde o satelitní přijímač Panasonic s DVD-rekordérem, bez možnosti přijímat HD programy, takže jako satelit už k ničemu.

jakože jestli to bude fungovat a bude to v pořádku a podaří semi přes to všechno co potřebuji udělat, tak pro mne není problém potom eště klidně i něco připlatit =)

Pokud ho chceš, klidně. Ano, je funkční. Je to tuším Panasonic DMR EX71 nebo něco podobného, přesný typ se musím podívat. Na kameře máš S-video out, doporučuji použít tento výstup a odpovídající vstup na rekordéru a ne cinche, kde je kvalita o něco nižší.Má dokonce zabudovaný HDD, takže je možnost napřed nahrát na disk. Na disku je možnost nějakého základního střihu (vystřihnout nepovedené scény). Ale je to hrozná práce, kdysi jsem se snažil vystříhat reklamy... Z disku se pak dá nahrát na DVD.Dostat data přímo z disku jsem nikdy nezkoušel, kdo ví, jak je ten disk naformátovaný (linux?) a v jakém formátu jsou tam ty videa uložené. Teoreticky by to nějak jít mohlo.

Tak je to DMR-EX81S

Rozmysli se, pokud máš zájem, napiš na vladimir(zavinac)volanidlaek.cz

Jednoduše koupit nějaký video grabber a převést to pomocí něj do PC. Až zjistíte, jaká je s tím práce a jak má ten domácí graber mizernou kvalitu, zanesete kazety tam, kde se tomu věnují, a necháte si za peníze zpracovat kazety do digitálního formátu. Osobně bych začal rovnou krokem dvě.

nevím zda-li by se mi vyplatilo nechat zaplatit přes 50 kazet se záznamem převézt nějakou firmou =D nehledě an to že jsme jednu tu kazetu zkusily před dvěmi lety dát do video střihačské firmy kde nám to převedli alespoň na cd ale čekali jsem na to měsíc, zvuk a video bylo od sebe opožděné.. atd... nebyl jsem snimi spokojený a nevěřím těmto firmám že to po sobě kontrolují a samozřejmě nám to pak už ani neopravili. =)

No ale za to nemůžeme, že jste si vybral špatnou firmu. Není určitě jediná a existují takové maličkosti, jako třeba uživatelské reference, kde se dá jednoduše zjistit, jak dobře svoji práci dělají.Moc nevím, co jinak chcete, videokarta nebo grabber jsou docela jednoduchá zařízení, a když tomu stejně nerozumíte, tak nevím, co chcete poradit.Tak si počkejte, až zase Lidl bude mít grabber v letáku:https://www.skrblik.cz/lidl/usb-video-grabber-si... Připojení přes USB - jednoduše zapojit do PC a nainstalovat přiložený program. Za kvalitu neručím.

A ty myslis ze bez jakychkoliv znalosti a snahy je sam ziskat, dosahnes lepsiho vysledku?!BTW ta miniDV kamera nema zadny digitalni vystup, napr. firewifre?! Co je to za model?!

V roce 1998 ??? Nejspíš Hi8 ...

Ca 20 let nemusí být přesně 20 let. V roce 1999 přišly na trh Digital8 kamery a co si vzpomínám, rozdíl v ceně nebyl nijak markantní, takže Hi8 kamery pak z trhu zmizely velice rychle.

Až budu doma zjistím kameru, no bude pravděpodobně starší, jsou na ní videa už z porodnice když jsem se narodil a mě bude brzo 25 =) každopádně v té době to nebyla zdrovna levná kamera =)

Určitě je to analogová kamera (je vcelku jedno, zda VHS či 8). Takže grabovací karta do PC (ty levnější tedy nic moc). Nebo najít někoho s digi kamerou s "otevřeným vstupem", přes kterou se to dá do PC nahrát (kvalitně), či s kvalitní grabovací kartou a dohodnout se na nějaké spolupráci. Nejjednodušší je servis, ale 50 kazet by už něco stálo (třeba by ti dali množstevní slevu, pohledej - heslo "digitalizace videa"), na 2. straně kvalitní karta něco stojí a počítej 1 kazeta 2 hodiny práce.

1 kazeta 2 hodiny mi vůbec nevadí, momentálně máme právě že volno a chtěli bychom ho využít na zachování záznamů a něco málo prostříhat, zálohovat to atp.. takže i kdyby nám to mělo zabrat 200 hodin tak ten čas bohužel furt máme =)káždopádně Vám moc všem děkuji za pomoc, ještě dnes jsem napíšu o jakou kameru se jedná a pokusím se to dle vašich rad nějak spáchat =)

Sony Hi8 ccd-trv59e

Pokud budeš stříhat, bude to násobně víc času! Počítej pro 1 hodinu záznamu:Převod do PC: 1 hodina, pokud se nic nestane + 1 hodina na kontrolu (+ případný další čas na opakovaný přenos vybraných částí, pokud zjistíš při kontrole výpadky)Střih: to je to nejdůležitější a nejnáročnější, počítej 1 až 5 hodin práce.Renderování výsledného sestřihu: dle požadavků na kvalitu, délky videa a použitého PC cca 1 hodina.Takže není problém nad hodinovým videem strávit klidně 8 - 10 hodin (osobní zkušenost).

Asi tak a člověk který to nedělá denně, stráví s tím ještě víc času. Já jsem stříhal výsledné půlhodinové video z dovolené z cca čtyř hodin záznamu celý víkend, opravdu 2x 8 hodin práce + ještě asi 3 hodiny pátek odpoledne hledání vhodné hudby :) A to jsem měl natočeno už rovnou v digitálu, nemusel jsem nic rychlostí 1:1 grabovat do počítače :)

"na takové ty malé kazetky": to je zase popis... Sděl přesný typ kamery. Pokud je to miniDV nebo digital8 kamera, tak má kromě těch AV cinchů i 1394 výstup (takový malý konektor podobný miniUSB) a pokud nemáš 1394 (firewire) port na počítači, stačil by ti 1394 (firewire) to USB adaptér, který se dá koupit na Ebay doslova za pár korun. Pokud je to 8 nebo hi8 kamera, tak kdybys měl možnost někde půjčit digital 8 kameru, ta by měla umět přečíst i analogový záznam, převede ho interním převodníkem na digitální signál a opět přes digitální výstup 1394 do počítače.

Sony Hi8 ccd-trv59e

Tak platí ta varianta, poptat se po známých, jestli nemají digital8 kameru, v ní své analogové Hi8 pásky přečteš a kvalitní převodník integrovaný v kameře ti to zdigitalizuje. Má to tu výhodu, že pak můžeš v počítači provést alespoň základní videostřih: vystříhat nepovedené scény (mně se třeba několikrát podařilo zapomenout vypnout kameru a jak kamera visela na krku, natočit si vlastní nohy :) ) a pak to d DV zkonvertovat do libovolného formátu (do Mpeg4, například). Oproti tomu stříhat Mpeg2 z DVD moc dobré není, hrozí ztráta kvality, pokud se nepoužijí speciální nástroje, které video nepřekódovávají (např. womble video wizard DVD)

Potrebujes grabovaciu kartu, napr. avermedia dvd ezmaker alebo nieco podobne.https://www.avermedia.com/cz/tv_more/product/stream... Nedavno sa to tu riesilo. Skus pohladat starsie prispevky.

Do této věci zapojím ty dva cinche a ono mi to převede video i se zvukem přes usb do počítače?

Ano, ale nemam to osobne odskusane. Zapojit treba 3 cinche: zlty-video, biely a cerveny - audio.

My máme pouze jeden na video a jeden na audio, víc kabelů tam neni.

O.K. Potom zapoj len 2. Video do zlteho a audio bud do cerveneho alebo bieleho., malo by to byt jedno. Tie 2 cinche pre audio su pravy a lavy kanal (stereo). Ty mas zrejme len mono.

Super moc děkuji, objednáno, zítra přijde jestli to půjde, tak jsem ti velmi moc zavázán =)

Daj potom vediet, ci ti to funguje...

přes víkend se stím potrápím a v pondělí napíšu jak to dopadlo =)

Hlavně nepoužívej cinche, ale S-video kabel (to je ten pětikolík).

S video kabel nemáme, jen a pouze cinche, každopádně tady je můj report.AverMedia DVD EZMaker který mi tu jedna dobrá duše poslala, jsem objednal (zánovní zboží) za 1153 i s poštovným a převod přes cinche v naprosto nerozeznatelné kvalitě oproti originálu, je jednoduchý, celkem rychlý a bez jediné vady!Jediné co mi vadí je že to nemohu překonvertovat např na flaschku ale musím na DVD a bohužel se přepíše jen tak jedna hodina záznamu která zaplní paměť (4,7gb) dvd. Zbytek tudíž musím dát na další DVD.Ale jednoduchost a kvalita této grabovací karty je naprosto TOPová a Mockrát ale opravdu MOCKRÁT Vám všem děkuji že jste mi pomohli a obětovali svůj čas na pomoc.Vše co jsem potřeboval, hledal a chtěl stím poradit jste mi tu vysvětlili a poradili tak že jsem to i já pochopil a jsem Vám neskutečně moc zavázán!Moc děkuji a poprosím administrátory o uzamčení tohoto vlákna.

Rozhodně doporučuji kabel S-video pořídit, kvalita bude viditelně lepší!

nevím jak může být kvalita lepší když je naprosto stejná =D jak jsem psal, není tam poznat rozdíl... když si pustí video z kamery do obrazovky nebo z dvd tak je to naprosto totožné.

Tak když to i přímo z kamery do TV pouštíš přes cinch, tak logicky vidíš taky už rovnou tu horší kvalitu, kterou pak nahráváš do počítače a je to stejné :)

Ty DVD to ukládá nejspíš nejdřív někam na disk. V tom adresáři to dělá .vob soubory, ty stačí přejmenovat na .mpg a nějakým programem je "sestříhat" či pospojovat (totéž lze udělat i z těch hotových DVD).

Na prevod do mp4 mozes pouzit napr. Hanbrake.Tu mas nejake info:https://www.digitaltrends.com/computing/how-to-convert-...

Určitě bych to dělal v kameře podporující Digital8. Kazetu vložit do kamery a pak přes fire-wire přenést do PC. Je to prakticky bez práce a v maximální možné kvalitě. Navíc není problém ani s velikostí souboru, pokud je disk v PC v systému souborů NTFS. Digital8 kamery se válí různě po bazarech nebo bazarových/aukčních serverech i za cenu kolem 1500,-

Jsem koupil funkční kameru za 49,- v secondhandu "Vše za 49" :) Bohužel to je MiniDV, ne Digital 8. Taky by se mi hodila Digital 8, protože mám doma ještě hromadu kazet z Hi8 a nemám to na čem přehrát :)

To jsem taky doporučoval, u kamer, které stály několik tisíc korun se dá očekávat, že jsou použity kvalitní nízkošumové analogově -digitální převodníky.

Sice starší téma , ale občas sem určitě někdo "zabruslí". Asi nejlepší řešení pokud se jedná o rodinné záznamy které mají pro zůčastněné hodnotu je investovat 130€ do HDMI rekodreru se vstupy komponentníhovidea , kompozitního videa a HDMI.Třeba tenhle typ se snímkovou frekvencí až 60fps . https://www.pearl.de/a-NX4617-1241.shtml Za 250€ je potom k mání i 4K HDMI videorekorder s 60fps.Ten už se dá použít i třeba k fotoaparátu a nebo jako domácí kvalitní videorekorder.VHS odešlo , DVD i s HD se nikdy pořádně nechytlo , tak třeba tohle zaujme.Má to dálkové ovládání , dá se do záznamu přimíchávat audio komentář.Záznam na SD kartu , mikro SD kartu , USB a nebo HDD.Podle typu zařízení.Levnější ale v malém rozlišení 720*576 se dají koupit i u nás , taky s náhledovým displejem.https://www.pearl.de/a-NX4617-1241.shtml a jeden 4K UHD https://www.pearl.de/a-NX4965-1241.shtml