» Poradna » TV, audio a video

Převod videa s formátem .media

Zdravím, dokázal by mi někdo poradit s převodem video záznamu z web kamery Immax do nějakého běžného a přehratelného formátu..mp4, avi atd...? Formát souboru je .media a nejsem schopný si s tím poradit, placený SW nevadí. Na podpoře Immax mi nebyli schopni poradit Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Výpis z mediainfo je jaký?ffmpeg si s tím neporadí?

info přikládám, ale s instalací ffmpegu jsem si teda neporadil... každopádně smplayer to alespoň přehraje GeneralComplete name : \\DiskStation\Stažené soubory\Záznam WebCam\24\1656021601_0601\0000.mediaFormat : AVCFormat/Info : Advanced Video CodecFile size : 987 KiBDuration : 6 s 0 msOverall bit rate : 1 348 kb/sFileExtension_Invalid : avc h264 264VideoFormat : AVCFormat/Info : Advanced Video CodecFormat profile : Main@L4.1Format settings : CABAC / 2 Ref FramesFormat settings, CABAC : YesFormat settings, Reference frames : 2 framesDuration : 6 s 0 msBit rate : 1 348 kb/sWidth : 1 920 pixelsHeight : 1 080 pixelsDisplay aspect ratio : 16:9Frame rate : 10.000 FPSColor space : YUVChroma subsampling : 4:2:0Bit depth : 8 bitsScan type : ProgressiveBits/(Pixel*Frame) : 0.065Stream size : 987 KiB (100%)

Stačí to přejmenovat na mp4 ...

To není nejlepší nápad, je to raw avc bez kontejneru, viz to: "FileExtension_Invalid : avc h264 264" ... nejvhodnější je to prostě hodit do kontejneru mp4, mkv, třeba pomocí ffmpeg nebo bambilionu jiných aplikací.

To se snažím nemáš nějaký tip na aplikaci, kterou zvládne nainstalovat i běžný uživatel PC? ffmpeg je na mě asi moc ) a ještě dotaz, nenapadá tě proč je video bez zvuku, když v aplikaci v mobilu jde se zvukem?

ffmpeg je cmd utilitkaco se týče apklikace s gui, tak jde to i pomocí mkvtoolnixu, stačí tam přetáhnout co chceš .-)co se týče audia, tady ten soubor jej neobsahuje, musí být uložené někde zvlášť, stačí když to přetáhneš po videu do toho mkvtoolnixu a spustíš "multiplexování".

Hele, fakt díky, konečně něco co zvládnu i já )) funguje, paráda, jen tedy musím znova nakopírovat soubory z karty a najít ty audiosoubory protože je v kopii nemám... předpokládám, že bych to někde na té kartě měl najít a složku poznat ne?

Buď to audio je zvlášť a tedy bys ho měl někde najít. Další teoretická možnost je ta, že v tom media souboru jsou nestandardně dva rawy (video a audio) za sebou a ten soft ke kameře to pozná.

Teda vlastně nemůžou, velikost souboru a video streamu je stejná, tak na 100 % pokud k tomu je opravdu audio tak tam musí být někde jinde.

OK, zkusím ještě nějak pohledat.. díky moc

Mohu ještě jeden dotaz? Jak v programu nastavím, aby se mi všechny ty sekvence z kamery které přidám do programu k převodu spojily do jedné nebo alespoň všechny převedly najednou - zatím se mi to daří jen po jedné a to i když jich tam přidám více....

Já to dělám po jednom. Jestli myslíš různá videa tak je tam tlačítko přidat do fronty, jinak netuším co myslíš. Vyzkoušej .-)

Jasné, zkusím... mě jde jen o to, že kamera rozseká například 10 minut záznamu do jedné složky, která obsahuje třeba i 30 souborů po pár vteřinách, což je děs, takže jsem chtěl přijít na to, aby mi to konvertovalo například alespoň 10 souborů najednou nebo mi je to ideálně spojilo do jednoho.. protože po jednom to je fakt šílený...

Jo aha. To vypadá spíš na něco jiného. Ta kamera to nejspíš rozseká něco jako je stream mpd nebo něco podobného. Je to textový soubor, prostě něco jako playlist a odkazuje pak na jednotlivé části videa a audia, které můžou být zvlášť. Být tebou tak si prostě udělám výpis všech souborů v kameře, pak udělám třeba několikaminutové video a podívu se jaké všechny soubory přibyly.A spojuje se to pak pomocí toho textového souboru naráz, ne po jednom zvlášť.

V mkvtolnix:Přidáš první souborPak pravoklik na něj > PřipojitPřipojíš další atd.Spojí se do jednoho....

Díky moc za rady, zkusím se s tím nějak poprat

Toto fakt neřeš, pokud je to nakouskované, tak to musí mít ten textový streamovací soubor a pak se do spojuje pomocí něho, ale pokud si chceš přidávat práci...

Díval jsem se na to, ale na kartě jsou vždy jen složky, které vždy obsahují .media soubory a také vždy jeden .info soubor, jestli to je on, pak to já alespoň neumím asi celé správně vyřešit, do MKVToolNix mi info přidat nejde, pouze po jednom ty media.... tak nevím, jak to jinak nastavit, aby se mi spojily do jednoho

Otevři nějaký ten info soubor v poznámkovém bloku a dej sem jeho obsah pokud bude ten obsah textový.

Tak to asi nebude.. je tam jen toto:{ "version": 1, "eventType": 0, "codec": 2}

Tak to bude někde jinde

No kéž by takto šel řešit převod souborů ) ale je ti jasné, že pak ty soubory přehrát stejně nepůjdou

Třeba u .vob souborů to funguje ... i u jiných. Za zkoušku nic nedá.

tak to se přiznám, že nevím, ale tady jsem to tedy zkusil a opravdu ani VLC to nepřehraje.. takže tudy cesta nevede...

Bohužel ale máš tam i lepší rady

Asi raw avc. Hoď to do nějakého kontejneru např. mp4 nebo mkv.Třeba pomocí ffmpeg atd.

jj, zkusím, jen co zvládnu nastudovat a provést instalaci ffmpegu ) Jinak jelikož to jde spustit v SMplayeru, alespoň jsem zjistil, že mi to jde bez zvuku.. což je pro mě další záhada, v aplikaci ke kameře to jde se zvukem... je možné, že by si ta kamera zvuk ukládala do jiné složky než videa?

Nejakej online converter neni? ffmpeg to neumi?

dej sem textový výpis z programu MediaInfo - podstatné je, co je "uvnitř" toho souboru. VLC ani SMPlayer to nepřehraje?

Ahoj, tak nakonec smplayer to přehraje, díky za typ, vlc nee. Posílám ještě to info o souboru, díky moc za radu GeneralComplete name : \\DiskStation\Stažené soubory\Záznam WebCam\24\1656021601_0601\0000.mediaFormat : AVCFormat/Info : Advanced Video CodecFile size : 987 KiBDuration : 6 s 0 msOverall bit rate : 1 348 kb/sFileExtension_Invalid : avc h264 264VideoFormat : AVCFormat/Info : Advanced Video CodecFormat profile : Main@L4.1Format settings : CABAC / 2 Ref FramesFormat settings, CABAC : YesFormat settings, Reference frames : 2 framesDuration : 6 s 0 msBit rate : 1 348 kb/sWidth : 1 920 pixelsHeight : 1 080 pixelsDisplay aspect ratio : 16:9Frame rate : 10.000 FPSColor space : YUVChroma subsampling : 4:2:0Bit depth : 8 bitsScan type : ProgressiveBits/(Pixel*Frame) : 0.065Stream size : 987 KiB (100%)

zkus, jestli to načte Avidemux, pokud ano, z něj to jde případně uložit v "normálním" formátu.stáhneš tu:http://avidemux.sourceforge.net/download.htmlverze v ZIP se nemusí instalovat.

Ahoj, díky za tip, ale také to neumí to otevřít...

Ked to nie je prilis osobne, daj kusok toho videa na nejake ulozisko a mozno si s tym niekto poradi.

už to alespoň přehraji, sm player

A je to určitě video? Není to jen nějaký informační soubor? Jakou to má velikost?

je to raw avc bez kontejneru, viz to: "FileExtension_Invalid : avc h264 264" ... nejvhodnější je to prostě hodit do kontejneru mp4, mkv, třeba pomocí ffmpeg nebo bambilionu jiných aplikací.

A není k té kameře nějaký sw, ve kterém se pak udělá nějaký export, který z těch raw video/audio dat udělá nějaký rozumný kontejner (MKV, MP4 apod.)?

bohužel, jen apka do mobilu a na podpoře mi nedokázali poradit

Co je na tpm špatně