» Poradna » Programy

Prevod S42 na WGS 84 - vi nekdo jak na to? Klidne to naprogramuju, kdyz budu znat postup :-)

Ahoj. Netusi nekdo z vas jak se da prevest souradnicovy system S42 na WGS-84? Uz jsem se ptal pana Googla, ale jeho odpovedi nebyly dostacujici (bo sem se ptal asi blbe ).Stacil by mi trebas i kus kodu (v jave, C#, delphi, nebo v cem koli co je OOP jazyk). Nebo nejaka stranka. Kazdopadne bych nerad nejaky placeny soft.Predem dik za info, nebo aspon za nakopnuti.

Odpovědi na otázku

takze nikdo nevi ...

Existuje exe utilita, ktora to vie, len si neviem spomenut, ako sa vola. Skus zadat do google prislusne klucove slova, nieco vypadne - tiez som ho tak nasiel. Ak by sa nezadarilo, posli mail na slio@post.cz, az budem mat cas, podivam sa ti na to.Slio

Ja jsem prave uz neco hledal, ale nasel jsem pouze softik na tvorbu nejakych map a systemu - coz nepotrebuju. Poslu kdyztak ten mail a jeste pred tim zkusim hledat jeste jednou.

Tak jedine co jsem nasel je sk2sk.exe a ten souradnice mimo SK neprepocitava. Alespon se me to nepodarilo. Zadal jsem v S42 souradnice x:3412678 y:5549989 a pise to nejake nesmysle misto vysledku .

Fakt hledat asi neumíš http://www.geospeleos.com/Mapovani/WGS84toSJTSK/WGS... poslednim radku nejake makro do excelu co to prevadi UTM-WGS84, JTSK a S42Nebo:http://www.ibot.cas.cz/personal/wild/frame/gps_c...

> http://www.geospeleos.com/Mapovani/WGS84toSJTSK/WGS... potrebuju z S42 do WGS-84! Koukal jsem na to a krom toho, ze je to v Delphi o tom muzu rict jen to, ze bych potreboval opacny postup> http://www.ibot.cas.cz/personal/wild/frame/gps_c... tam 2 makra a jedno nedela co chci a druhe jsem nepochopil - cili take nic.Hledat docela umim a nasel jsem desitky stranek, ale NIKDE nebylo nic co by zvladnulo prevod z S42 do WGS-84. Je teda pravda, ze o souradnicovych systemech nic nevim, ale i tak se domnivam, ze zadna z nalezenych stranek neobsahovala co jsem potreboval ...Kazdopadne dik za reakci na muj dotaz.

>> http://www.geospeleos.com/Mapovani/WGS84toSJTSK/WGS... >ja potrebuju z S42 do WGS-84! Koukal jsem na to a krom toho, ze je to v Delphi o tom >muzu rict jen to, ze bych potreboval opacny postupJá teda nevím ale jestli jsou soubory *.xls v delphi tak potom já jsem prezidentem US -> jsem říkal poslední odkaz, no pokud někdo neumí stáhnout zip soubor a rozbalit ho a otevřít ho v excelu a mrknout se jak je to udělané tak potom nevím.

> Já teda nevím ale jestli jsou soubory *.xls v delphimluvil jsem o tom prvnim (v Delphi delam 7 let ...)> no pokud někdo neumí stáhnout zip soubor a rozbalit ho a otevřít ho v excelu a mrknout se jak je to udělané tak potom nevíma k cemu me to asi bude, kdyz je to JINA KONVERZE, nez ja potrebuju. Rekl bych, ze misto prudeni by bylo lepsi pomoct, nebo mlcet. Pardon za silna slova, ale kdyz nevim - tak mlcim.

Nehnevaj sa na mna ale v tom exceli mas VSETKO!!!!! Keby som ja mal taketo podklady ked som to pred par rokmi robil tak by som skakal cely bez seba.Ak si myslis ze vsetko od niekial stiahnes bez akychkolvek vedomosti alebo aspon minimalnej namahy tak to mas smolu. aby som len nekritizoval...postup je asi takyto:S42->Bessel-ov elispoidBessel->na elipsoid WGS84 (napr Molodenskeho transformacia - parametre su v exceli)Treba si davat pozor na otocenie osi.V tom exceli je vsetko co potrebujes na to aby si to bez akychkolvek vedomosti prepisal do jazyka aky pouzivas.

Zajtra mam cviko z vyssej geodezie.. spytam sa.. urcite u nas na katedre maju nieco.. dam ti vediet.. tam riesia ekvipotencialne plochy a transformacie suradnicovych systemov iteraciami a inymi haluzami.. toto by nemal byt problem.. ale az zajtra.. Ak potrebujes dnes tak skus stranku katedry geodetickych zakladov..http://www.svf.stuba.sk/kat/GZA/HTML/uvodna.html ale neviem ci tam nieco najdes..

OK. Ja radeji pockam . Uz z tech slov jako ekvipotencialne mam husi kuzi