» Poradna » Web a internet

Převod peněz na paypal z České spořitelny

Zdravím,Potřebuji převést peníze z mého účtu z České Spořitelny na můj PayPal účet, ale pokaždé když chci odeslat platbu, zobrazí se mi pod kolonkou pro číslo účtu PayPal kam chci poslat peníze: "Omlouvám se, ale zadané údaje se zdají být neplatné. Prosím zkontrolujte je." Celé číslo účtu PayPal, kam se posílají peníze je teď 0000000081880926/2700, ale když ho zadám, nikdy mě to nepustí odeslat peníze a objeví se již zmíněný nápis. Ani když jsem zkusil prvních 8 nul z čísla účtu vymazat. Neví někdo jak to spravit?Děkuji moc

Odpovědi na otázku

No asi to bude vedet podpora PayPalu. Proc jste se ji nezeptal a ptate se zbytecne tady?

Spíš podpora České Spořitelny. Pokud ani nejde zadat platné číslo účtu české Unicreditbank, tak ho píše do špatné kolonky, nebo blbne bankovnictví.Nesnaží se tazatel dělat mezinárodní platbu? To by byla blbost, Unicreditbanka, kam se posílají peníze, je normální tuzemská banka.

Kdyby někdo již měl zkušenosti s podobným problémem věděl jak ho vyřešit, tak abych nemusel obvolávat/kontaktovat horní dolní kvůli tomu.

Zkus to znovu. Případně v jiném prohlížeči. Já jsem to teď přes George zkusil zadat a vše fungovalo, platbu se mi podařilo vytvořit. Jen jsem jí neautorizoval, ale smazal. Já mám PP propojený s kartou a nepotřebuju si tam posílat peníze.

a proč si tam vlastně musíš poslat peníze ? To nejde řešit jinak ? Třeba platební kartou ?Paypal používám asi 18let, ale peníze jsem si tam nikdy posílat nepotřeboval.. K čemu to je dobré ?

Jsem v tom nováček a myslel jsem, že peníze se tam musí poslat z účtu, protože z karty strhávají nějaká 4% z poslané částky či co.

mozno tam funkcionalita na posielania z uctu na Paypal je, ale vzdy som pouzival kartu.Nikdy som neposielal na Paypal peniaze zo svojho uctu

Ok, zkusím to až pak budu mít čas a dám vědět

Dejte konecne vedet te podpore PayPalu, ne nam. Sam vidite, ze tem nemnoha, kteri z uctu penize posilali, to funguje. Takze neco asi bude spatne. Co presne, to nevyvestime my, ale zjisti to ten support.

Ano je možnost poslat si peníze na i z paypal účtu na bankovní účet.Pokud pak chci někomu poslat peníze, neplatím poplatek za stržení částky z karty pokdu to posílám třeba známému nebo někomu třeba jako platbu za zboží z inzerátu. Pokud se platí obchodníkovi za nákup zboží, poplatek platí on a nezáleží zda to jde z balance na paypal účtu nebo se částka strhává z platební karty

tak pokud je někdo paranoidní, tak dobíjení kreditu (top-up) je záruka, že nikdo z Paypal nemůže vycucnout víc, než kolik tam máš...Používal jsem zpočátku, pak přidal kartu

"je záruka, že nikdo z Paypal nemůže vycucnout víc, než kolik tam máš"jo nad tímhle nebezpečím jsem přemejšlel asi minutu když jsem si kdysi paypal zakládal.."vycucnout" z karty to stejně můžou i bez jejího zadání na paypal, a to kdykoliv a kdekoliv. Paypal má vícenásobný ověření, talže to těžko může někdo udělat.Tyhle lidi co se bojej někam zadávat svojí kartu pak klidně pošlou podvodníkovi z bazoše 5000 jako poplatek za to že mu můžou něco prodat... (možná proto tam chce poslat ty peníze...) Ale platit kartou se bojej...

tak já zakládal Paypal tak před 10 lety, možná ještě dřív, situace byla trochu jiná, člověk spoustě věcí ještě úplně nevěřil... Dneska už třeba vím, že můžu mít zdarma účet např. Fio separátně na platby na netu a kartu vesele přidat na Paypal, Google apod. takže neřeším top-up.

Ne nebyla jiná situace. Rozhodně ne před 10 lety. Já ho zakládal řekl bych někdy kolem 2002 a situace jiná nebyla, Fungovalo to stejně jako dneska. Za celopu dobu nemaj jedinej průšvih, je to maximálně důvěryhodnej způsob jak platit převodem z karty. Nějaký obskurní posílání peněz z banky na Paypal a pak placení je hovadina a zbytečná komplikace.A než paltit na eshopech v číně nebo usa přímo kartou, tak je vždycky lepší to prohnat přes Paypal (pokud to jde) protože je to víc zabezpečená operace a nemusí se číslo karty zadávat do nějakýho formuláře na eshopu v číně. Proběhne přesměrování na paypal kde se to jen autorizuje a potvrdí (sms). Ideální, jednoduchý a bezpečný.

Vycucnout peníze z účtu nejde, pokud si rozumně nastavíte limity.

takovy lidi ani nevedi o dvoufaktorovym zabezpeceni, natoz aby si poresili limity na ucte..

a nema to cislo byt vo formate IBAN>

Lidi posílali normálně číslo účtu (co jsem viděl v návodech atd).

Proč IBAN na národní transakci, IBAN je potřeba pro mezinárodní platební styk a mezi zeměmi které se dohodly. Pokud budu chtít poslat peníze vidlákovi do vesnice, tak tam ani číslo účtu nebude podstatné ale budu spíš posílat GPS souřadnice s upřesněním "rákosová chatrč"

IBAN sa pouziva aj v ramci vnutrostatnych prevodov. skus si vsimnut,ze vsade sa uvadza bankove spojenie uz iba v IBAN tvare.

ne to jsem si nevsim. Ve vnitrostatnim styku se to nepouziva. V CR. Ale mozna jsem malo "svetovy"..

Iban se používá primárně na EUR převody v rámci EU, takže na slovensku to je pravda. Ale u nás se s tím zas tak moc nesetkáš.

Dobíjení Paypal byla normální tuzemská transakce, co si pamatuju, tehdy to probíhalo přes účet u Unicredit Bank, tj. klasicky v CZK.

Zadal jsi taky název (vlastníka účtu) a správný TransferID jako účel platby ? Jinak můžeš dočasně přilinkovat svůj bankovní účet a pak to zase zrušit po převodu peněz.

jasně a nebo to může rovnou zaplatit kartou - toho se bojí ale bude si tam určitě linkovat bankovní účet..

No, u toho dobíjení přes účet u Unikredit banky může být taky nepříjemně překvapený, když splete TransferID. Peníze fuč, a co potom vyhádá s podporou? Paradoxně pro něj může být dočasné přilinkování s jeho účtem nebo kartou lepší. A když bude účet rušit, jinak to asi ani nejde - musí nejdříve převést všechny peníze, je to jedna z podmínek.

mimochodem, pokud chceš dobíjet kredit (top-up) na Paypal, proč nepoužiješ:https://www.paypal-dobijeni.cz/

Dobrý den já bich těla moc pomoc poučit peníze

Děkuju

Sára kančiová