» Poradna » Programy

Převod na PDF ve Photoshopu

Zdravím, měl bych dotaz ohledně Photoshopu a PDF. Do teď jsem neměl problém s ukládáním různých souborů do PDF ve Photoshopu. Momentálně tvořím letáky, které potřebuji převést do PDF, ale Photoshop mě při ukládání upozorní, že ,,Soubor nelze otevřít pro zápis. Může být zamknutý nebo nedostupný" Nevím co s tím. Jeden leták mi uložit jde, druhý ne. Od šéfové jsem dostal termín a začínám panikařit. Zkoušel jsem soubory převést do JPG a následně použít nějaký konvektor, ale ty co jsem našel nemají možnost další úpravy. Automaticky mi konvektor otočí dokument na výšku i když je původně dokument vytvořen na šířku. Budu moc rád za nějaký nápad.

Odpovědi na otázku

Dp pdf se neuládá, ale tiskne. Pokud jsi na MacOS, tak v tisku můžeš rovnou uložit pdf a hned na něj kouknout v preview. Jinde musíš mít nainstalovaný napřílad pdf creator a v tisku si ho pak můžeš vybrat jak cílovou tiskárnu.

Samozřejmě, ale v PS jde ukládat do PDF rovnou, problém má s ukládáním souboru jako takovýho.

Neviem riesenie, ale ako pise kolega, skus napriklad nejaky PDF Creator alebo Bullzip PDF printer. Ber to ako workaround, pokial by ti to nevyhovovalo, resp. neukladalo v dostatocnej kvalite...

,,Soubor nelze otevřít pro zápis. Může být zamknutý nebo nedostupný" může znamenat, že se s tím souborem stále pracuje - stále se ukládá anebo se uploaduje třeba na cloud případně na server na velmi pomalé síti.Ale z hlediska obecného mastit letáky v Ps je asi ten nejhorší způsob (hlavně kvůli těm velkým datům, Ps prostě není na sazbu). Ani si nechci představit, jak to vypadá...

On taky pro sazbu nebude dávat PSD, ale PDF.A protože převod vrstev do PDF trvá nějakou dobu, tak je dotyčný soubor zamknutý.

A máte nějaké řešení? Uloží se mi vždy prázdný soubor PDF a vyskočí hlášení, že se nepodařilo PDF uložit.

Podíval bych se do možností exportu do PDF / uložit jako PDF.Zkusmo bych nejprve všechny vrstvy sloučil a pak exportoval.

Děkuji za odpověď. Samozřejmě jsem zkoušel sloučit vrstvy, uložit jako PDF, nebo uložit jako JPEG a následně z tohoto formátu udělat PDF, ale vždy byl výsledek stejný.

Nevím jakým způsobem se snažíš vytvořit pdf, postup je takový, že zvolíš v menu File položku Print. V okně. které se otevře zvolíš tiskárnu Adobe PDF a nastavíš parametry tisku (Print settings). Zaškrtni volbu Ask to replace existing PDF files. Předtím nastav Default Settings případně parametry uprav kliknutím na edit. Potom zvol adresář, do kterého se výstup uloží. Nakonec klikni na Print a dokument se uloží ve formátu pdf. Před tím ovšem dokument ulož ať už jako jpg, psd, tif či jiný grafický formát.

Ve photoshopu je přímo možnost vytvoření PDF, kdy si vyberu soubory buď to přímo otevřené nebo uložené v PC. Po vybrání si určím místo uložení a ž další nabídky jako možnost komprese nebo dodání info o souboru, jméno autora atd. Pak dám uložit PDF. Zkoušel jsem nastavení ukládání do PDF vrátit zpět do výchozío nastavení i když si nejsem vědom, že bych něco měnil, ale že stejným výsledkem. Záhadou mi je, že jeden soubor mi uložit jako PDF jde, ale druhý ne. Přitom jsou vytvořeny cca stejně, jen jiný text. Jinak moc děkuji za odpověď.

S tím, že by byl Photoshop nevhodný pro tvorbu letáků nesouhlasím. To, jak velký bude daný soubor záleží na mě, tak v tomhle bych problém neviděl a jiný mě nenapadá. Prostředí Photoshopu je dle mého názoru plné možností a pro kreativní práci ideální.