» Poradna » TV, audio a video

Převod MP3 do WAV

Zdravím. Nenašla by se tady nějaká dobrá duše, která by mi dokázala převést soubor MP3 do WAV s těmito parametry: formát .wav, velikost souboru do 1 MB, 64 kbit/s 8 kHz 8 bit, mono codec CCITT A-LAW. Pokoušela jsem se o to už snad stokrát a zřejmě toho nejsem schopná..jsem úplný lajk, který těmto věcem vůbec nerozumí, takže jsem to zkoušela pokus omyl a bohužel se mi to prostě nepodařilo :/

Odpovědi na otázku

tak na to budes musiet pouzit specializovany program, ktory ti umozni vybrat a nastavit taky kodek ako chces. Napar. v audacity sa to nastavovat neda, da sa vybrat alaw a 3:20 wav ma 16,6MB. Tzn. do tvojho 1MB sa zmesti 12sec

Audacity to prý umí:https://forum.audacityteam.org/viewtopic.phpale nezkoušel jsem.

Nahraj niekam tu mp3ku daj sem odkaz ja ti to prevediem.

To bys byl moc hodný 🙂 Tady to je: https://uloz.to/tamhle/yZRD4mLBUnMH

Tak tenhle odkaz je správný: https://uloz.to/tam/e5e4289d-3d42-470e-b3...

Podařilo se Ti to? 🙂

Zdravím, zkus využít online převodník https://g711.org a případně si nastavit požadované parametry výstupu.

Zkusila jsem, ale ani tak mi předěláný soubor hlasovka nebere, takže je tam něco jinak. I tak ale díky za tip.

Konverzi do formátu a-law má v popisu práce také Switch Audio File Converter https://www.nch.com.au/switch/index.html

Pro jakou hlasovku to přesně je? Nedá se tam vzkaz přímo nadiktovat? Viděl jsem konfigurátory, kde byly vzkazové .wav soubory ukládané s koncovkou .alaw nebo .au.

Jde o hladovku u Vodafonu. Roky jsem to tam používala, ale teď dělali nějaký úpravy díky nimž jsem o tu hlášku přišla a nepodařilo se mi ten předělaný soubor dohledat (kdysi dávno se mi to nějak podařilo předělat, ale teď se mi to nevede). Namlouvanou hlášku tam dávat nechci, raději bych zase tuhle udělanou.

Jak psal nahoře AI, Audacity to umí. Vlevo dole nastav Kmitočet projektu 8000, Soubor, Export jako WAV, Typ Jiné nekompromované soubory, Hlavička wav, Kódování A-Law. Na VF jsem to ale poslat nezkoušel.

Jj..zkusím podle návodu. Taky jsem to v něm nějak zkoušela, ale jak tomu vůbec nerozumím, tak jsem nevěděla co kde.

Zkus to: http://ok1akt.no-ip.org/zzz.wav (74kB)

Ten mínus je za co? Za to že si webový prohlížeč neporadí s tímhle formátem?

Smazáno. Jděte všichni k šípku.

Jaký mínus?

Taky bych dal mínus. Nevšiml sis, že posíláš prázdný soubor?

Bylo to slyšet hrozně potichu, ale nestihla jsem to zkusit stáhnout.

O nic jsi nepřišla, bylo tam víc šumu, než hlasu.

A co zkusit Format Factory?

V tom jsem něco nějak (pokus omyl) zkoušela a nepovedlo se.

Když soubor nahráváš, vypíše hlasovka aspoň nějakou zprávu o chybě?

Že došlo k chybě. Pamatuju si ale, že když jsem se to tenkrát snažila nahrát poprvé, tak mi to psalo to samé, až pak když se mi podařilo to nějak správně upravit, tak mi to přijali.

To jde dost těžko hádat. Může vadit třeba jen "á" v názvu souboru. Co zavolat přímo na jejich podporu?

tak vyvarovat se diakritiky v názvu souboru je základ a osobně bych v tomhle případě volil i krátký název bez mezer - člověk nikdy neví, co může vadit...

Zkoušela jsem to jak s diakritikou, tak bez diakritiky, ale těžko říct, jestli ten soubor měl ty správný parametry viz zadání..něco zkouším, ale co mi leze vlastně ani nevím.

Polovica toho je tu:https://www.youtube.com/watch

Super. Pokud mi to nepošle @Martin viz výše, tak to zkusím, až se dostanu na PC. Taky děkuji za tip 🙂

Všichni doporučují nějaká klikátka a programy které se musí nainstalovat ... ffmpeg , stačí stáhnout a jeden řádek a hotovohttp://ffmpeg.org/

jen doplním, abych nebyl jen za šťourala, celý příkaz by vypadal asi takto:ffmpeg -i ZDROJ.mp3 -ar 8000 -ac 1 -acodec pcm_u8 VYSTUP.wav

Prima. Až se dostanu na PC, tak to zkusím. Díky 🙂

Tak jsem něco zkoušela a vylezlo mi z toho tohle: https://uloz.to/tamhle/hE1iv1oQ7xm1 . Hlasovka mi to furt nebere, takže se chystám zavolat operátorovi a zeptat se na to, nicméně potřebovala bych, jestli by mi to někdo zkontroloval, jestli to mám správně. Byl by tady někdo tak hodný a juknul mi na to?

A zkoušelas to zzz.wav? Máš ho tam ještě jednou do rána.

Teď jsem to zkoušela a taky mi to nebere. Každopádně díky 😉

Škoda. A co ještě varianta BŽ - udělat to postaru. Zavolat na záznamník, vypípat změnit úvodní hlášku a nahrát to tam z PC přes mikrofon?

Jo..to mě taky napadlo. Jestli se mi to tam nepodaří dostat, tak to tak asi udělám.

Podle mediainfo:Complete name : Hlasovka.wavFormat : WaveFile size : 77.5 KiBOverall bit rate mode : ConstantAudioFormat : ADPCMFormat profile : A-LawCodec ID : 6Codec ID/Hint : CCITTDuration : 9 s 908 msBit rate mode : ConstantBit rate : 64.0 kb/sChannel(s) : 1 channelSampling rate : 8 000 HzBit depth : 8 bitsStream size : 77.4 KiB (100%)

No tak to by mělo být v pohodě. Díky za lustraci a zkusím teda toho operátora.

Nikdo jiný ti asi neřekne, proč/čím soubor nevyhovuje.

Jasan..no já si právě nebyla jistá, jestli tam jsou vůbec ty správný parametry viz zadání, ale to vypadá, že je v pohodě, tak uvidím, co mi řeknou.

Pak sem dej vědět. Díky.

Tak dávám vědět, jak to dopadlo. Zavolala jsem tedy na operátora a tam mi řekli, že to předají technikům k prověření..kupodivu po mě nechtěli ani ten můj soubor, aby zkontrolovali, jestli tam nemám něco špatně. Dnes jsem to zkusila a naprosto bez problémů se to tam nahrálo, takže to technici evidentně opravili a zřejmě byla celou dobu chyba u nich, což mě nějak nenapadlo..brala jsem to tak, že nejspíš dělám něco špatně já. Jinak ten převod do parametrů, které mi ověřil @Karel jsem nakonec udělala pomocí Audacity viz video návod poskytnutý od @West70. Tímto díky všem za cenné rady a ochotu to se mnou řešit 🙂

Díky za info. No jasně, člověk obvykle hledá chybu nejdřív u sebe. Takže konec dobrý.