» Poradna » Programy

Převod MOV na AVI ve Format Factory - AVI je bez zvuku

Dobrý den,

programem Format Factory jsem převedl soubor MOV na AVI, ale výsledné video neobsahuje zvuk. Programem GSpot jsem zjistil, že v souboru MOV je zvuk kódován kodekem ADPCM-ACM. OS je Windows 7 64b. V čem je problém?
Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Já na filmy z foťáku používám free prográmek MP4Cam2AVI.
Mám u něj ještě tyto poznámky:
Treba kdyz potrebujeme film .MOV z fotaku predelat ve VirtualDubu
vetsinou kvuli zesvetleni tmaveho filmu
a taky kdyz velikost souboru potrebujeme zmensit.
V menu Settings>Program Mode> zvolit >Expert
abychom si mohli na pravé straně zvolit VideoFormat aspoň >Normal Quality
jinak bude výsledný film převeden bez rekomprese a bude stejně velký jako zdrojový.
-----------------------------------------------------------------
Zkoušel jsem FreeMovToAvi Converter (http://www.freemov2avi.com/)...
ale ten nemá sebemenší možnosti a standartně vyrábí
nejhorší možnou kvalitu. Dost příšerný.

od verze FF 2.96 už s tím (mov -> avi beze zvuku) nenám problém