Prevod LPT tiskarny na USB

Dobry den,uz dlouho dobu vlastnim tiskarnu od HP (PSC 500). Je to multifunkcni tiskarna na tisk, scanovani a kopirovani. Kupoval jsem ji uz davno a poskytuje pouze LPT port. Jenze nedavno jsem si koupil notebook, ktery uz LPT port nema a zacal jsem shanet kabel - konvertor LPT na USB. Bylo mi receno, ze se to jiz nevyrabi. Nakonec jsem ho sehnal, pres Ebay ho prodaval jeden clovek z Hong Kongu. Sice to vyslo draho, ale porad lepsi, nez kupovat novou tiskarnu. Jenze jsem to zapojil a Windows XP (SP2) hlasi, ze chybi ovladace. Ty, ktere jsem pouzival predtim s LPT1 nefunguji a ackoliv je vsechno zapojene spravne, kvuli ovladacum se dale nedostanu. Napada nekoho nejake vychodisko (napr. emulace LPT1 portu, ovladace apod.)? Byl bych vam moc vdecny za pomoc, uz si nevim rady a asi koupim novou tiskarnu, jestli nebude jina pomoc.S diky,Jan Bakalar

Odpovědi na otázku

A nechce náhodou ovladače systém k tomu konvertoru?

Prevodniky LPT na USB se bezne prodavaji za cenu okolo 400,-Predpokladam ze i s ovladacem...

Dekuji za upozorneni, cd s ovladacem jsem nasel skryte v puvodni obalce, kterou jsem puvodne vyhodil. Diky!

Nakonec se ukazalo, ze ovladace tam sice jsou, ale i kdyz je nainstaluju, nebezi to. Prave sem jsi koupil novou tiskarnu, je to ale skoda...

mozno stacilo pozriet na web vyrobcu daneho interface, tam sa obvykle vyskytuju ovladace zadiadeni. ale ak je uz kupena nova tlaciaren, ...mimochodom, este sa daju zohnat tzv. print servre na ethernet alebo bluetooth, na boku maju LPT konektor.

Ono to totiž většinou nefunguje. Alespoň podle mých zkušeností tyhle převodníky fungují jen se stařičkými jehlami nebo lasery (jednosměrná komunikace?). Jinak spolehlivé (a výrazně dražší) řešení je PCMCIA karta s plnohodnotným LPT, ale to se vyplatí jen málokdy.

Ty prrevodniky s multifunkcnimi zarizenimi ala printer-scanner-copier casto nefunguji jak maji, co jsem se ptal lidi, co to koupili. Ta PCMCIA karta by byla urcite lepsi volba, ale - jednak si uz radsi koupim novou tiskarnu nez skoro stejne drahou kartu s LPT portem + muj notes ani PCMCIA zdirku nema. Nova tiskarna do USB to nakonec vyresila, a stalo me to jen 2300kc (Cannon Pixma MP160)

Nemá PCMCIA? Co to proboha máš za noťase?

Hehe, je to notebook koupeny v Anglii, kde ziju od firmy Evesham (Evesham Quest Roma MT-37, pouziva AMD Turion). Nema to ani LPT, ani Serial, ani PCMCIA. Za to ma 4x USB (velke) + 1x USB (male), serial, VGA, ctecku karet, TV-out a vystupy na zvuk. Uz mi odesel 7x hardisk nezjistenou hardwarovou chybou, firma odmita vratit penize nebo vymenit notes, takze ji silne nedoporucuji. A tezko ho ode me nekdo koupi, kdyz mu tohle reknu :) Ale panove, diky za rady, aspon nelituju koupeni nove tiskarny a usetreni tak mnoho casu, ktery by byl beztak jen ztratou, pac kyzeny vysledek by to neprineslo. Hezky den!

ak to ma zdroj a ethernet + netboot, tak by som to mohol vyuzit ako xterminal - dam zbytkovu hodnotu 50 libier.