» Poradna » Mobily

Převod DVD na AVI do pc

Dobrý den, jsem absolutní laik a mám následující dotaz - měli jsme mraky mraky dvd a manžel jako laik je dle "rady" tak jak sedí leží zkopíroval do jedné složky do PC (velké množství místa zabírají) - jsou tedy ve formátu jak se z dvd zkopírovali do pc, četli jsme, že lze filmy převést do formátu AVI - zmenší svou velikost. Bohužel jako laici si s tím neumíme poradit, zkoušeli jsme dle rad na internetu mnoho programů, ale nejdou nám převést - u některých nejde zvuk, některé to nenačte vůbec a nebo rádoby free není a nechá vodoznak či pár minut filmu. Poradí prosím někdo starším důchodcům laicky jak na to a co použít za program? Jde nám o to, abychom si pak takto upravené filmy mohli dát na flash disk a vozit třeba na chatu a podobně. Děkujeme moc.

Odpovědi na otázku

děkuji, avast nam to, nechce pustit :(

Tak ho vypni (Avast) Nebo to dej do výjimek (v Avastu). Ale viz moje odpověď níže...

Ale uvědom si, že na tom "strávíš mládí". Takový převod trvá (v závislosti na výkonu PC) cca 2 až 4 násobek "hrací doby" filmu. Tj. 4 - 8 hodin na jeden 2 hod. film. Já to vůbec nepřevádím, vyrobím z toho .mkv nebo .mpg bez rekomprese. Jeden film je hotový za 5 minut. Ano, soubory jsou stejně velké jako původní obsah DVD, nicméně na 1TB HDD (cca 900Kč) se jich vejde 200. To než bych zkonvertoval, na to by padla celá dovolená...

A radu laikovi jak na to prosím? My v důchodu máme času dost :) ale jestli vyrobit ty dva formáty co píšete stačí, tak asi by to šlo :)

Prevod fHD videa z h264 do h265 na C2Q s nastavením Preset podnormál to vychádza asi 1:12 (2h=24h). Keďže ide o 576p, tak to bude rýchlejšie, ak nastaví Preset na normal, ešte rýchlejšie a kodek h265 nepoužije, tak by to bude možno aj 1:2. A hádam má niečo nad i3-2xxx. Ak má i7 @ 5 GHz, tak to bude prekonvertované za pár minut. Ja som radšej skonvertoval videa do h265 než by som mal kúpiť disk o 2 TB väčší.

Tam bohužel nerozumím ani slovíčku :(

No jestli vám jde o mkv, nic neřešit s nastavováním a ten předcházející soft Avast nedovolí stáhnout a neumíte ho odpojit (Avast na tu chvilku zakázat), pak třeba jednoduchý http://makemkv.com/ .

4-8 hodin na jeden film? Cože?Všiml sis, že se tu mluví o DVD VIDEO, tj. PAL rozlišení? Nevím, do čeho bys to musel kódovat, aby to zabralo tolik času.

No, pokud máš na mysli něco jako 16 GB fleš, tak tam by se toho moc nevešlo ani po "převodu". Buď si přivézt jen operativně třeba 2 "DVD kopie" a vykašlat se na "převod" nebo pořídit externí disk (a převod taky neřešit).

Z těch jednoduše ovladatelnejch a zdarma asi totohttp://www.pcfreetime.com/formatfactory/index.phpNavíc je v češtině.Pokud to budeš přehrávat na televizi, tak si na to "AVI" dej pozor.AVI je totiž pouze kontejner.Musíš vybrat takový kodek, se kterým nebude mít telelvize problém.Typicky Xvid, MPEG, H264.umějí všechny, takže doporučuji používat tyto.Paradoxně starší televize mají větší podporu různých kodeků, včetně těch exotických, ve srovnání s novými (11 let stará televize mi přehraje z Flash/HDD naprosto vše, zatímco rok stará zvládá 5 slovy pět kodeků - MPEG1,2,4, H264, Xvid, VC-1 a samozřejmě HEVC).

pro SD video - což DVD VIDEO je - mám vyzkoušené takovéhle nastavení:http://abload.de/img/freemake_avi_editor_p... Jasně, XVID a MP3 CBR zvuk v AVI kontejneru je možná kapku archaické řešení, ale zato mi to doposud fungovalo ve všech TV a stolních DVD, co se chlubily podporou AVI nebo XVID / DIVX.

Pro většinu běžných filmů je podle mě Xvid/MPEG řešení naprosto postačující a hlavně má zaručeně největší kompatibilitu.MP3 je stálice, navíc v případě dvoukanálového audia plně dostačující.

To už dávno není pravda. Největší kompatibilita je H.264+AAC v MP4 nebo MKV obálceXvid/DivX je dnes natolik "kompatibilní", že ho neakcelerují ani grafické karty.

nicméně ti ho pořád přehraje kdejaký starý šrot. Což je dost podstatné, pokud potřebuješ, aby to přehrála u babičky stolní DVD s podporou AVI a u tetičky zas stará HD Ready telka s usb ...Tam tě asi absence gpu akcelerace nemusí trápit.

"že ho neakcelerují ani grafické karty"A kde vidíš problém.Vzhledem k nenáročnosti kódování ho přehraješ na jakémkoliv šrotu za pomoci jednojádrového procesoru.Na co HW akcelerace?

U DVD je při převodu do čehokoliv jiného problém s titulky. DVD titulky totiž nejsou ve skutečnosti klasické titulky (čti text), ale sled obrázků.

mkv kontejner nema s dvd titulky problem, a velke mnozstvi prehravacu mkv s dvd titulky nema problemy.

Já myslím že v tomhle případě kdyby jste si stáhli třeba z webshare.cz ty samá autorská díla která jste si zaplatili na DVD tak se snad nemůže nikdo (zákon) zlobit. A bude to asi rychlejší než převádět. Pokud to není možné tak už bych při dnešních cenách koupil větší disk.

na začiatok by bolo dobre napísat v akom formáte to manžel na ten disk uložil, ak to len nakopčil do počitača tak každy film ma Video zlošku a Audio ( ak si to dobre pamatam ) a to audio ma .ts koncovku. Bolo by dobre napísal aspon zaklad info na akom počitači to plánujete previest do formátu .avi, a na koniec na tej chate to z tej flashky chcete prehravat na čom?Potom Vam ludia nebudu radit blbovinky kodeky audia videa,alebo titulky prípadne zvukove stopy čo určite nepotrebujete nijak nepomahaju....to čo chcete urobit sa robilo cca 10-12r dozadu, software z tej doby bude zastarali a vyvoj by som nečakalNa záver, je to fakt hodne práce zamyslite sa či Vám to stojí za to, plus v kazdom programe je potreba zadat aspon zaklad t.j vybrat video a audio kodek, velkost vysledneho suboru kontajner a bitrate, skor si najdite v okoli človeka ktory by Vam zakladne nastavil ten program ( ten by Vam tu niekto určite poradil ) a ukazal prvych pár prevodov aby ste to dokazali zopakovat.Sam som si DVD prevadzal do .avi - na slabom notebooku trvalo to cca 2 hodky a ak človek nenastavil tak za 2 hodky tam mal subor ktory neotvoril pretože tam nič nebolo alebo zistil ze vytvoril subor 2x vačší ako original.......tak sa zamyslite či Vam to za to stojí. Hodne štestí

,,audio ma .ts koncovku,, sorry Video

Podle mě je nejvhodnější, nejpohodlnější a nejrychlejší volbou si prostě ripy stáhnout z netu. Pokud budeš stahovat dvd rip tak je to podle mě pro tebe legální, pokud máš ty dvd legální.

... bez ohledu na to, že se pak ani nemusíš ohánět nějakou vlastní potřebou.

Alexandra:Jo a jen tak zhruba, kde je vaše bydliště? Stačí okres.

AutoGK

AutoGK (Auto Gordian Knot) je síce dobrý soft, ale už je zastaralý a pomalý.Ja keď som z DVD chcel hodiť filmy na HDD, postupoval som jednoducho:V TC som označil *.VOB súbory, na ktorých bol film, dal v TC spojiť (vznikol jeden *.VOB súbor s rovnakou dĺžkou (teda bez kompresie) a potom som jednoduch premenoval extension na *.mp4. A prehráva to všetko, kde to vložím.Ten VOB súbor je totiž tiež len kontajner (a dokonca mp4 kontajner), takže premenovaním extension sa nič nepokazí.A ako dlho to trvá? Max. 1 minútu.

Všem děkuji Alexandra