» Poradna » TV, audio a video

Převod DVD do AVI

Zdravím,mám doma spoustu DVD disků.V rámci úspory místa bych je převedl na AVI a uložil na externí úložiště.Nyní mád dotaz: má to nějaký smysl? Krom toho, že nemusím mít doma DVD přehrávač. Co vydrží déle DVD disk nebo uložený formát AVI .Dík za názory.(a nekamenujte mě)Josef

Odpovědi na otázku

ak su to bezne filmy, tak sa na to vyprdni a stiahni ich rovno v mp4/mkv/... Avi je uz davno minulost, nic ti to neprehra, takze ak mas tie dvd s inde neziskatelnym obsahom, tak to preved do mp4 minimalne.

A kde budes ty disky skladovat? A kde budes skladovat ty avicka?

Disky bych použil na zahradě k plašení ptáků a AVI uložil na externí zálohu

Avicka neposkrabes, disky nesmazes, toz tak. :DJa jsem nasel stary zalohy jeste hloupyho telefonu - kontakty, smsky, melodie, vsechno. Strasne dulezity. Akorat mi nikdy nechybely a i kdyz jsem to probral a preulozil, pocitam, ze po nich uz ani nevzdechnu - a stejny je to s tisicem dalsich veci, ktery zalohuju. Stary DVDcka s draze vypalenou hudbou jsem probiral pred pul rokem a vetsinou sly na zahradu nebo do popelnice.

Proč do AVI ??? Prostě je ulož "jako takové", kopie, tedy složky se soubory .vob. Nebo jako ISO soubory.

nějak mi nepřijde, že by video 720x576 muselo nezbytně nutně zabírat 4GB, když ve formátu MPEG4 bude kvalita k nerozeznání a velikost souboru menší.

Kolik těch DVD má ??? 100 ??? Co je 400 GB ??? Vlastně ušetří tak 200 GB a bude se s tím hodiny sr.t ...

může si to stáhnout z uložto hotové, pokud to nejsou nějaké exotické speciality

Co to je za otázku, jestli vydrží déle DVD nebo uložený formát AVI? Uložený formát AVI vydrží přesně tak dlouho, jak vydrží úložiště, na kterém ho budeš mít uložený

Vyřeš to kompromisem: DVD převeď do AVI souborů a ty ulož na DVD...

Po "masáži": https://www.zive.cz/poradna/vypinani-modemu/s... další nesmysl (trollovina)?! Ale opravdu bych rád věděl, co je: "formát "AVI""? Šutry nejsou moderní, na trolly jedině rychlosponkovačku: https://www.heckler-koch.com/de/produkte/militaer/masc... od výrobce německé kancelářské techniky.

Výhoda externího úložiště: - rychlé nalezení a spuštění konkrétního filmu (nemusí se hledat DVD disk a vkládat do přehrávače)- film lze spouštět přímo z menu ve Smart TV- film lze spouštět i v mobilu- film lze spouště v různých místnostech bytu na různých TV- film lze z úložiště přehrát i na dálku přes internetové spojeníNevýhoda externího úložiště: - při poškození pevného disku v externím úložišti dojde ke ztrátě mnoha filmů najednou- bleskem nebo el. výbojem se může zničit- časem se opotřebovává- film se může snadno omylem vymazatUPOZORNĚNÍ - pokud je film na pevném disku uložen ve formátu DVD (tj. obsahuje složku s VOB soubory aj.), Smart TV ho nemusí umět přímo přehrát a bude zapotřebí použít ještě nějaký DLNA Multimediální Server, např. Plex, Serviio aj. Proto může být vhodnější film zkonvertovat do jediného souboru - pro konverzi je vhodný kontejner MKV a videokodek H.264 nebo H.265. Tebou navrhovaný kontejner AVI se dnes už moc nepoužívá, a jeho obvyklé videokodeky DivX a Xvid už také ne (novější TV Samsung je už ani neumí přehrát). Starší videokodeky DivX a Xvid mají horší kvalitu obrazu než modernější H.264 a H.265. Konverzi DVD lze provést i bez ztráty kvality obrazu, např. pomocí programu MakeMKV.Výhody DVD disku:- funguje na starších stolních DVD přehrávačích připojených ke starým televizímNevýhody DVD disku:- DVD disk může být časem nečitelný (DVD disky měly různou stálost/trvanlivost materiálu, některé po 20 letech už nejde přečíst/přehrát)- DVD disk se může snadno poškrábat a zničit

Zbytečná snaha, "Alík" se pouze nudí, jen jeho původní nick je profláklý...

DVD disk stárne, jako kterékoliv jiné fyzické médium. Uložený film (AVI. MKV ap.) zabere méně místa a dá se snadno zálohovat, takže vydrží, dokud jde přehrát. A protože ani dnes není problém přehrát např. letitá XVID videa, tak si s tím není potřeba moc dělat starosti, pokud teda použiješ nějaký standardní kodek videa.

AVI není formát, ani kodek. Je to kontejner do kterého se vkládají datové soubory. Typicky video a audio, které jsou zakódované v nějakém kodeku. Osobně bych jako video kodek použil AVC (označuje se také jako x264, H.264 apod.) a audio kodek AC3, nebo AAC. Kontejner bych zvolil mkv (do něho se dá uložit víc audio stop a to i s označením jazyka (AVI umí jen 2 a označit jazyk neumí), ale i titulky, kapitoly apod.). mp4 taky ujde, ale má dost omezení. Např. nemá v lásce AC3 audio kodek a nejdou do něho ani vložit titulky - musí se dát do souboru mimo kontejner.

Staré dobré, ale nevím jestli ještě funguje, už hodně let nepoužívám.https://www.slunecnice.cz/sw/dvd-shrink/