» Poradna » Programy

Převod DVD do AVI

Mám tu DVD, které potřebuji převést do AVI, aby se mi věšlo na 1 GB flash disk. Mám na to program "FREE DVD Ripper" ve kterém jsem uspěl pouze z poloviny. Výsledná velikost filmu je 1,5 GB Zkoušel jsem s nastavením rozlišení na 640x480, omezení zvuku na 441000 KHz, framerate na 24 a kodek XviD i MPEG.. Bohužel nic. Co dělám špatně? Případně poradí někdo free prográmek pro převod z DVD do AVI, ve kterém by to šlo lépe? Zkoušel jsem ještě DDR, ale tam je to o dost horší

Odpovědi na otázku

vlc, nebo mencoder

VLC? No, šlo by to, ale VLC nie je na to určený. Ten je skôr použiteľný, keď treba prekódovať video pred vysielaním do siete. Neviem, či zvládne napríklad dva prechody. A mencoder asi nebude preňho.
Ja používam avidemux, ale zatiaľ hlavne skúšam, ako budú vyzerať videá pri rozličných nastaveniach.
Najjednodušší postup by bol:
1. otvoriť video
2. vybrať v menu vľavo výstupný kodek pre video (buď mpeg4 asp (xvid4) alebo modernejší mpeg4 avc (x264))
3. vybrať z druhého menu pre audio kodek pre audio (mp3, vorbis alebo možno AAC)
4. potom vybrať format (ak použiješ mpeg avc (x264), tak je lepšie nepoužiť avi, ale napríklad mkv)
5. kliknúť na configure pri audio a vybrať bitrate (128 by mohlo stačiť)
6. kliknúť na calculator (hore v lište)
7. medium vybrať custom a napísať akú veľkosť chceš pre výsledné video (bitrqate by mal byť už predvyplnený hodnotou z kroku 5)
8. dať apply a close
9. uložiť video pomocou save
Priprav sa na to, že to bude trvať dlho (hlavne ak si zvolil x264) a video sa bude prechádzať dvakrát (takže percentá narástu do 100 a potom ešte raz).
Môžeš sa ešte pohrať s filtrami videa (orezať, zmenšiť, to už je na tebe).

www.google.cz ...

Fakt knížecí rada

A co jsi tady jako čekal za rady ???

tyhle debílci jsou nejlepší

Menis presne ty parametry, ktere velikost souboru temer neovlivnuji.

Hlavni parametr menici velikost videa je BITRATE.
Jestli ma film treba 1 hodinu, 12 minut a 30 vterin tak celkova doba je 4350 vterin.
Chces to na velikost 1GB, tj 8Gb, tj 8 388 608 Kb.
Takze celkovy bitrate musi byt max 8388608/4350=1928Kbps
Rekneme ze zvuk nastavis na 128Kbps, takze video nastavis 1800kbps a melo by se to akorat vejit na tu flashku. Ale protoze tam urcite budou nejaky nesrovnalosti tak radsi dej bitrate o neco nizsi, treba 1750 at mas jistotu.

A ja osobne pouzivam program DVDx a jsem s nim spokojenej. www.labdv.com ...
free verze nedokaze odstranovat ochrany, ale od toho tu mame preci jine softy.

Máš naprostou pravdu, ale on si myslím vybral ten typ programu, který má systém převodu Low, Medium, High apod. :)
Takže by měl prostě stáhnout kvalitu např. z High na Medium (obvykle to bývá nastaveno po 500 kb skocích).

Já osobně používám VirtualDub

tvoje požadavky přesně splňuje Auto Gordian Knot
www.autogk.me.uk ...
vybereš si velikost výsledného AVI, natáhneš zdrojové DVD a jedeš.
Jednoduché a plně funkční. Zdarma.

Pro naprosté blbce doporučuji AVIDEMUX. nemůže být nic blbvzdornější.

Jistě AVIDEMUX používáš....

Umím používat i Avisynth (dokonce si píšu i vlastní skripty), dgmpegdec, DVD-RB, mencoder, apd srágory...

Ale AVIDEMUX je zkrátka jeden z nejlepších programů, tak proč ho nepoužívat? Že je blbuzdorný je jen plus.

já ho taky používám a dost často. sice ne na tohle, ale na jednoduchý střih videa, ale připojuju se k názoru že je fakt jednoduchej a přitom toho umí hodně. Navíc je i pro linux.

Pořiď(te) si větší Flashku.

Ty hovado blbé... takhle si raď svojí babičce ty chuj...

virtual dub mod :)), který má podporu mpeg2

Nejlepší asi bude : PocketDivXEncoder_0.3.96.exe
Poradí si s většinou ochran.při konverzi do AVI 2hodiny asi 200-300 MB- při rozlišení 320*240,ale konverze je možna od rozlišení pro mobil až po HDTV

odpoved je jednoducha: DVDx
www.labdv.com ...

zkus treba #1 DVD Ripper 4.0
jednim klinutim prevede dvd do avi - zvladne to kazdy.

jech.webz.cz ...

Mno, pro začátečníky je asi dobrou volbou Auto Gordian Knot, což je vlastně slepenec několika obecně uznávaných prográmků - celý proces probíhá v jediném srozumitelně uspořádaném okně, kde se vše jednoduše nakliká a jedem :) doporučuji vyzkoušet, i pro náročnější uživatele by měl splnit účel.

nejlepsi reseni jsou dva programy autogk nebo staxrip, stax rip je universalnejsi umoznuje rikovani i do x.264 a pouizvani rozlicnych kontejneru avi mp4 mkv

rozhodně auto gordian knot
jednoduché přehledné jasné spolehlivé
po čase se můžeš vyhrávat s klasickým gordian knotem

Použij program Auto Gordian Knot, je freeware a naprosto dokonalý. Stačí nastavit zdrojové DVD (nejlépe soubor IFO, který zahrne veškeré VOBy (např. když největší velikost maj VTS_02_0.VOB, VTS_02_1.VOB,atd., tak stačí jako zdrojový IFO soubor nastavit VTS_02_0.IFO) výsledný název a uložení souboru, velikost a Start. Nic jednoduššího neni.

Nainstaluj si mencoder.

Prevedl bychDVD znova, pomoci AutoGordianKnot - vyslednou velikost si zvolis sam podle potreby, SW je zdarma, spolehlivy a rychly. Rozhrani jednoduche a snadno pochopitelne.

Použij buď na ovládání velmi jednoduchý AutoGK a nebo ještě lepší utilitku, která jej překonává - Handbrake.

www.edisk.cz ...

www.dr-divx.blafy.info ...

Zdravim, pouzivam AGK, program super, len je problem s titulkami z 10DVD mi korektne spravilo avi s titulkami len v jednom pripade....ten staxrip ma moznost vypalenia titulkov do obrazu?
Dikez za odpoved...

Zkus tento program Avidemux 2.4.2. ( stahuj třeba ze slunecnice ).Osobně používám a jsem spokojen.

Čím sis to zasouložil, že jsi na hlavní stránce Živě?

Já někdy používam program Vidomi.Velikost filmu si určuju podle kalkulačky v kodeku divx.

ouzivam na prevody WinAvi Videoconverter,kde se jde nastavet i vyslednou velikost videa