» Poradna » Ostatní

Převod do bitmapy

Napadá vás někoho, jak efektivně převést tabulku vytvořenou v MS Excelu (formát XLS) do rastru (BMP, TIFF)? Něco jiného než vytisknout - naskenovat - uložit.

Odpovědi na otázku

A žádný z programů na snímání obrazovky nestačí?

taková ošklivá klávesa nat šipkama : PrintScreen (nebo llépe alt+Printscreen) , vlez do malování a dejVložit (Ctrl+V)

Na "efektivní" převod printscreen samosebou nestačí, pokud chceš víc, než právě vidíš na monitoru.Nevím v jaké kvalitě očekáváš výstup, ale mně vyhovuje FinePrint (/http://www.fineprint.com/). Nabízí rozsáhlé možnosti úpravy tisku, ukládá jako txt, jpg, bmp, tif, emf. Doporučuji vyzkoušet.

Ď.! To by mohlo být ono.

Myslim, ze levnejsi nez FP je 602 Print Pack: http://www.602.cz/cz/produkty/602print_pack... , umi to i převod do obrazku. P.

Vybrat tabulku nebo tu část co se má převést.Úpravy -> KopírovatSpustit MalováníÚpravy -> VložitJak prosté milý Watstone.

Tez mozno vykopirovat prislusnou tabulku a vlozit do IrfanView nebo XnView a tam ulozit do hafo ruznych rastru ba i vektoru.