» Poradna » Programy

Převod českých textů v PDF do EPUB

Ahoj,
poraďte prosím čím převádět české texty v PDF do EPUB formátu bez ztráty znaků (ě,š,č,ř,ž,ý,á,í,é)???
Zkoušel jsem různé on-line convertery + doporučovaný SW Calibre. Výsledek je vždy stejný
Pro převod jsem používal CP1250 nebo ISO 8859-2 pokud to converter umožňoval.
Předem díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

To záleži na tom, jestli už ten origináí obsahuje extrahovatelný český text. To nemusí být pravidlem. Nebyla by ukázka? Stačí vyextrahovat třeba jen jednu stránku...

po konverzi z pdf neumi ceskou diakritiku

http://ebook.online-convert.com/convert-to-epub...

Zatím vždy bez chyb.

ebook.online - také nezvládá vše, právě hledám alternatívu

Vzdy je tam problem zo Ž!

ahoj, právě sem na to přišel - pdf ti to sice zobrazí, ale ale v kodu znaku ten znak znamená něco jinýho -> zkopírovat do wordu a tyhle znaky tam jdou hromadně nahradit správnými

Dobrý den, všem ,pro korektní převod z dokumentu PDF do EPUB vám v tomto případě nepomůže žádná aplikace nebo konvertor. Problém není v konvertorech, převaděčích ale v samotném PDFku - a to hlavně ve zvoleném typu písma při vytváření PDF, kdyby lidé požívali klasické fonty svého českého operačního systému např. ARIAL, TIMES aj. Problém je především v dobře udělaném fontu se znaky (ě, š, č, ř, ž, ý, á, í, é) a znakové sadě daného fontu. Při hledání chyby jsem používal české fonty, počeštěné EN-CZ fonty aupravený ten samý font se správně vygenerovanou znakovou sadou a hle probléb byl vyřešen. ODPOVĚĎ: PDF se špatným vnitřním fontem = vadný EPUB

Mohu PDF se špatným vnitřním fontem nějak upravit v Acrobatu?Prosím polopatě.Díky

můžeš ale je potřeba do Acrobatu doinstalovat plugin Enfocus PitStop Pro

Poradíte prosím kde stáhnout Enfocus PitStop Pro zdarma???předem děkuji

Nedávno jsem si koupil e-book čtečku PocketBook 623 Touch Lux. Do čtečky vkládám stáhnutý PDF soubor, který ještě před vložením překonvertuji na ePub soubor. Po vložení se mi zobrazí ve čtečce, ale mezi jednotlivými řádky je tak cca. 2,5cm místa. Nevíte někdo, co tím?

Calibre umí v nastavení převodu zrušit řádky mezi odstavci. Ne vždy je to 100%, ale lepší než tenhle ten stav

Z Calibre vykopírovat v "úpravách" do Wordu a nahradit za každý označený prázdný znak za správný, tj. postupně ž, š, ť, totéž pro velké, pak vyhledat všechny fragmenty <xxx> a ulo6it do RTF a přes Calibre do mobi či jiných. Pracné ale pro vadné soubory to lze.

Z Calibre vykopírovat v "úpravách" do Wordu a nahradit za každý označený prázdný znak za správný, tj. postupně ž, š, ť, totéž pro velké, pak vyhledat a nahradit všechny fragmenty <p>, <body...> <.***...> za mezery a uložit do RTF a přes Calibre pak do mobi či jiných. Pracné ale pro vadné soubory to lze.

Ahoj tento problém mne zaujal. Nejsem odborník a k převodu se dostanu tak jednou za půl roku. Ale k věci -zrovna se dva dny snažím o převod pdf - které je OK v programu calibre a po prevodu do epub nepoužitelné. Díky ostatním příspěvkům jsem dostal nápad a byl jsem úspěšný i když je to kostrbaté s výsledkem jsem spokojen. 1. naimportoval jsem knihu do calibre 1.formát pdf. 2. převedl jsem knihu pomoci konverze v calibre na format RTF.3. v textovem editoru (ja openofice) jsem převedl špatné znaky na správné (funkce replace all) nenechte se zmást že špatné snaky vypadají stejně editor je rozpoznal ůspěšně4. teď jde provést export do epub - jediné co neudělá jsou obrázky pokud je v knize máte.5. chcete-li i obrázky calibre da navod . Z open office jsem uložil zdroj jako html6. připojil jsem v kalibre k titulu čtvrtý formát knihy (funkci Add files to selected record) nenechte se rozhodit tim, že se zobrazi jako ZIP.7. provedte konverzi do epub a snad budete uspesni jako ja.Toz tak

Díky! Hrdina Pomohlo.

dakujem

Dobrý den, tak jsem to zkoušel, ale ani Word ani OpenOffice ty znaky nerozpoznal - bere je jako jeden znak a pri nahrazovani je nerozpozna. je na to nějaká rada? Děkuji Jan