» Poradna » Ostatní

Přetížený zdroj ?!

Prosím o pomoc: vyměnil jsem disk 5000 ot. za disk 7000 ot. a nelze zapnout PC. Asi na sekundu se vše rozeběhne a pak náhle vypne ! Poté musím chvíli počkat. Mezitím odpojím nový disk, připojím starý a vše je v pořádku. Mám 1HDD seagate 20GB 5000ot.,1 HDD seagate 80 GB  7000 ot., zdroj MaxPower (asi! PX 300) ,MB MSI KT7,graf.karta ATI Radeon, vypalovačka Plector,střihací karta od Pinnacle. Nový HDD Maxtor 40GB 7000ot. nedělá problém v jakékoliv jiné kombinaci než s 80GB ,který je taky 7000ot. Může to snad znamenat přetížení zdroje ?! A to se chystám připojit ještě DVD vypalovačku. Je jedno, kam na kšandě nový disk připojím, v kombinaci s 80tkou se prostě vypne zdroj. Co s tím ? Díky.Henry

Odpovědi na otázku

Ten disk v jiných PC jede? Vyzkoušej multimetrem (nebo nějakým jiným zkratmetrem), jestli není zrat mezi napájecími kontakty na disku. Občas se nějakej ten šmejd z fabrik dostane ven, no a může se stát, že ho máš doma zrovna Ty.