» Poradna » Programy

Přetištění PDF - Vložení vodoznaku

Zdravím,

často dávám dohromady dokumentace ke kolaudaci i v elektronické podobě, které obsahují desítky stran, které ručně skenuji do více stranových PDF, kvůli podpisům a razítkům. Každý dokument musím číslovat, aby to bylo přehledné. Nyní lepím štítky s čísly na dokumenty, které nelze editovat, což je zdlouhavé, když je hodně paré.
Můj dotaz je možná banální, ale nejsem stavu dojít k nějakému rozumnému řešení.

Můj dotaz je následující:

Existuje software, který by mi umožnil do needitovatelných PDF přidat vodoznak, který by značil daný dokument, v libovolném místě, s libovolným textem a barvou?
Popřípadě nějaká rada jak dosáhnout toho, abych nemusel číslování jednotlivých dokumentů provádět ručně, nýbrž přes PC? Velice by mi to zjednodušilo a urychlilo práci.

Děkuji za vaše reakce

Přeji příjemný den

Odpovědi na otázku

OpenOffice.org umí s doplnkem PDF import editovat PDF dokumenty, ale není to ono a je to hodně zoufalé řešení, když není jiné cesty.
Pro číslování, úpravu, kompletaci dokumentů apod. je dobrý Adobe Acrobat (neplíst s adobe acrobat readerem). Umí i vkládáni vodoznaků a milion dalších věcí.
Problémem může být u akrobatu cena, která se šplhá k 20ti tis. Kč, ale jedná se o profi program.

Ahoj,
zkus PDF tools a menu Stamp PDF. Umoznuje to napsat na kazdou stranku nejaky text (lze vybrat pozici) nebo
obrazek.

Mej se,
Honza

pokud ty PDF vznikly skenováním a neproháněls to žádným OCR (obsah PDF je tedy obrázek), tak import do OpenOffice dopadne dobře. Můžeš tam pak bez problému přes stránky vkládat i popisky, obrázky a kdeco dalšího, takže vodoznak nebude vůbec problém.

Dobrý den,

náš software PDF-Tools 4 umožňuje přidat vodoznak (obrázek / text) do libovolného místa v PDF dokumentu a to hromadně do více dokumentů tj. v jednom kroku. Více na www.pdfxchange.cz ...PDF dokumenty je možné i očíslovat.