» Poradna » Notebooky

Přetažení záložek ze starého počítače do nového

Dobrý den, dostala jsem od syna nový počítač, starý ještě funguje.Chtěla bych si do nového přetáhnout záložky z původního notebooku, jde to udělat nějak hromadně? Prosím o laické vysvětlení, počítačům nerozumím, jsemjenom uživatel

Odpovědi na otázku

Co myslis pod pojmom "zalozky"? Programy, videa, fotky...?

V notebooku s Firefoxem je to nazvané jako záložka, ale jsou to oblíbenépoložky. Ve starém NB mám asi 100 záložek (oblíbených položek) a v nich kolem 2000 odkazů, takže hledám možnost rychlého překlopení do nového notebooku.

Vedle exportu je možné si zřídit firtefox účet (Nástroje / Možnosti / Firefox účet), kam se záložky nahrají. Po přihlášení na jiném zařízení (např. novém NTB) se záložky nahrají i do něj. Mám takhle synchronizovaný PC, NTB a mobil, všude mám stejné záložky.

Nevykládejte si to zle, ale proč Vám to neudělá syn? Určitě jednodušší cesta, než na základě rad odsud z poradny. Ono je to jednoduchý, ale těžko se to popisuje, vysvětluje a realizuje - pokud jste úplný laik.

Ono je to v každom prehliadači trocha inak, ak sa jedná o Firefox, tak takto:knižnica- záložky - zobraziť všetky záložky - import export - exportovať záložky do súboru html. Tento súbor nakopírovať trebárs na USB disk, v novom PC postupovať rovnako, akurát posledná možnosť je import súboru html, preklikať sa k zálohe a importovať.

Pokud myslí prohlížeč,třeba FF,tam stačí být do něho přihlášený a měl by vše synchronizovat při instalaci...

a) prakticky všechny prohlížeče umožňují uložit/načíst (a přenést jako soubor) záložky neboli "oblíbené", osobně dávám přednost.b) můžeš se na obou PC přihlásit ke stejnému účtu a použít synchronizaci záložek (někomu to takhle vyhovuje). Není nutné být stále "přihlášen", lze se vrátit k lokálnímu přihlašování.

Nic nepretahuj,muze tam byt virus! Lepsi je nova instalace bez starych zavislosti.

Liborku, paní chce kopírovat ZÁLOŽKY!A i kdyby chtěla SLOŽKY (adresáře), tak by bez upřesnění nebylo jisté, zda chce kopírovat složky s daty, s portable programy (obojí lze jen kopírovat), nebo složky s nainstalovanými programy.

Pre firefox:záložky-zobraziť všetky záložky-impotr a zálohovanie-zálohovať-napríklad pre dnešný deň vytvorí súbor bookmarks-2019-03-20.jsonten prenesieš cez flešku do nového počítača a obnovíš z neho záložky.záložky-zobraziť všetky záložky-impotr a zálohovanie-obnoviť a vyberieš daný súbor.

Moc děkuji za radu, ráda bych vyzkoušela, ale v Nástroje,Možnosti atd.tam Firefox účet nemám, ale poperu se s tím a budu hledat dál, kdeho mám najít

Proc, proboha, nereknete synovi? Jen si tak akorat neco smazete apod.

Vyhledáte Možnosti - Učet Firefox - tam si podle pokynů ůčet založíte,ověří si správnost ůdajů - váš email,po přihlášení sevás to zeptá,jestli chcete synchronizovat vše - objeví se zafajfkované položky v nabídce - a potvrdíte to.Ale musí to být ještě na starém kompu,na FF s vašima záložkama!!Po instalaci FF do nového kompu se ke svému ůčtu přihlásíte a máte vše synchronizované - tedy původní data,co jste měla na starém FF.Pokud nezvládnete,řekněte synovi.Snad je to troch srozumitelné...