» Poradna » Mobily

Přetažení sms pomocí myphone explorer do nového tlf

Přecházím na nový mobil - Samsung S9 ze S4. Mám zálohu starých SMS v Myphone exploreu. Zálohy SMS se mi po připojení dají do složky PC ARCHIV, ale nemohu je nijak dostat zpět do telefonu. Jde to nějak? Problém je v tom, že se tam vytvořilo nové zařízení.

Odpovědi na otázku

já normálně udělal zálohu ze starého telefonu a přes myphoneexplorer tu zálohu zase obnovit do nového telefonu.

no mě to nejde. Udělá se mi nový profil na nový telefon a tam když dám zálohu ze souboru, tak se mi to natáhne do archivu (třeba sms) a nedostanu se dál

mám pocit že mě tohle taky nešlo - jiný telefon je jiný profil. SMS by se musely nějam vyexportovat a pak zpátky importovat.Ale na přenos SMS resp. jejich zálohu použijte českou aplikaci SMSbackup+ Ze starého tlf sms odzálohujete do gmailu a budou tam ve vyhrazené složce jako konverzace. Přes aplikaci mail se pak dají kdykoliv prohlédnout a nebo naimportovat zpátky. Což ale nedoporučuji.. nový telefon máte krásně rychlý a chcete si ho zaneřádit tisíci SMS ke kterým se většinou nikdy nevrátíte ?)smsmbackup plus:https://play.google.com/store/apps/details

mno, asi jsem měl starší verzi nebo jsem mu nový telefon vnutil do stejného profilu, nicméně jsem takhle dostal zálohu sms/kontaktů i kalendáře z hloupého SE do nového smartphonu. Ale už je to nějaký ten rok.Myslím, že jsem tehdy použil něco jako "obnovit ze zálohy", natáhl soubor zálohy, MPE zařval cosi jako že to nemusí všechno klapnout, což jsem odklepl, že beru na vědomí a bylo.

Vyzkoušej aplikaci SMS Backup & Restore, ta to podle mě zvládne.

díky

Tohle nenema Google potazmo Samsung nijak vyresene? Chudaci bezni uzivatele...

Nemá, tohle je jediná reálná nevýhoda androidu vůči iOS. Je to daň za otevřenost systému, každý výrobce si ho může značně upravit, takže holt není možné udělat univerzálně funkční zálohování.

tak kontakty řeší Google. Ale fakt je, že bych uvítal nějakou systémovou funkci pro tyhle zálohy - třeba přes Gdrive, optimálně s možností zálohy aplikací - resp. nastavení aplikací získaných přes Play. To běžný uživatel nemá jak udělat a bez rootu to nejde.

Na přenos dat ze starého mobilu do nového má Samsung přímo svou vlastní aplikaci Samsung Smart Switch, tak bych primárně zkusil tuto aplikaci, zvlášť když zůstáváte u značky Samsung.

pokud máš stále oba telefony, tak se dá použít Super Backup Pro: SMS&Contacts - na jednom telefonu se udělá záloha, přenese se na druhý a stejnou appkou zas natáhne.https://play.google.com/store/apps/detailsmám vyzkoušené též

No lepsi je asi pouzit tu aplikaci co na to ma primo Samsung.

a co je to za apku...jen pro info, jinak už jsem to vyřešila...stálo mě to 40 Kč....ale sms nataženy - premium verze mood

SmartSwitch

Je nutné nainstalovat starou verzi clienta mpeclient_1.0.48.apk do mobilu. Google omezuje přístup na SMS. viz forum u fjsoft: : https://www.fjsoft.at/forum/viewtopic.php. tzn. odinstalovat klienta z mobilu, stahnout klienta 1.0.48 do mobilu, nainstalovat starého klienta ( povolit instalaci z neznamych zdroju). zkopírovat SMS z archívu a potom můžete naistalovat zase nového klienta.