Pretaktovanie ramiek DDR3

Dobrý deň!Chcel by som vedieť koľko sa dá a ako bezpečne pretaktova ramky DDR3 1333mhz v pc ich mám 3 majú takú istu frekvenciu. A kolko by sa z toho dalo vytiahnuť?

Odpovědi na otázku

Ptáš se blbě. Otázka je, kolik ze z toho dá zparadoxovat. Musíš si vzpomenout na základku, kde nás ve fyzice učili, že u DDR3 pamětí se 1 míle rovná 15,1477272 periodických, tudíž při 1333MHz ti to jede 88 mil za hodinu. Máš tedy vše správně, ale musíš se podívat na základní desku, jestli máš povolenou OC Time Travel funkci. Pokud jí povolíš, tak paměť cestující 88 mil za hodinu se dostane do časového paradoxu, kdy bude v sobě mít požadovaná data dřív, než je procesor stihne vypočítat a uložit si je. Tak dostaneš prakticky neomezený výkon. Poznámka - umí to jen ty nejlevnější paměti od A-Data, jiný to už v sobě nemají.

A dá sa to aj inak? A mám kingston.

Bohužel ne, možná kdyby si napsal PŘESNĚ co máš za ramky, hezky kus po kusu, výrobce, velikost, takt, časování; potom co máš za desku, za procesor, k čemu ten počítač používáš ...

+1

Pokud nepoužíváš integrovanou grafiku tak nemá smysl to řešit. Případné zrychlení bude na hranici chyby měření výkonu.

Takže mi pretaktovanie ramiek nepomože?

Možná tak pro dobrej pocit, reálně to výkonově nic nepřinese... Možná je tam plus to, že si o tom něco načteš a zjistíš...

Ne, reálně to vůbec nepoznáš. V praxi se pozná taktování procesoru a grafiky, ale ne RAM.

Ok tak ďakujem.