Pretaktovanie procesoru

zdravim, viete mi povedat, ze co som spravil zle, ked som postupoval podla tohoto videonavodu https://www.youtube.com/watchno mne po tom vsetkom vyplo pocitac pri nacitavani win, a ked som ho opät zapol,tak uz tam boli nastavene same pociatocne hodnoty a z pretaktovania nebolo nic?

Odpovědi na otázku

To se stává, když to s taktováním přeženeš, některé desky se potom vrátí k základnímu. nastavení.

a mam sancu ten procesor uchladit so zakladnym chladenim? myslim to zakladne, co sa dava na kazdy kancelarsky pc (obycajny ventilator velkostou ako je v zdroji + chladic)

Si děláš srandu ne? Nám chceš jako říct že se hrabeš v přetaktování aniž by jsi o tom něco věděl? :D

ano, preto sa pytam tu :)pozeral som aj videa, spravil som to podla nich, a este sa pytam tu, to by mohli stacit,ci? pc ma snad nejaku blbovzdornu ochranu, nie?

Evidentně nemá žádnou ochranu, jinak by jsi takovou pitomost, jako zkoušet taktovat, ani nemohl udělat. Naprosto zbytečné placebo, dobré tak na generování problémů.PrasatkoPee

Se neposer. To je snad jeho věc co si dělá se svým majetkem.

tiez som toho nazoru... to je tak tazke, napisat ci to bude stacit alebo nie? resp. do kolko mhz mozem ist aby to utiahlo to chladenie. viem ze je tu kopa pc maniakov, ale nenajdu si cas napisat 3-4 vety, viac ani nechcem, radsej napisu nejaku blbost...

Tak ať tedy se svým majetkem a diletantstvím neotravuje! Dříve se k výpočetní technice dostávali lidé hlavně inteligentní, nikoliv jedinci, co sotva zvládají vegetativní funkce a čumění na Tubici a Čumákoknihu.

Ne, to samozřejmě nemáš. První krok před taktováním je kromě nastudování, o co se jedná, výměna základního chladiče za nějaký pořádný. Dřív nemá smysl vůbec začínat.

ok dakujem, to je vsetko.

Ako písal ms, nenapísal si základné info: názov dosky, typ chladiča... Avšak z pomalého CPU i7 neurobíš ani na 5 GHz. Ak lacné navýšenie výkonu, tak E5450, trošku pretaktovať a GTX 660 - 1050

Pozn.: CPU bylo líné prozradit, že i deska je celkem důležitá, to už pro to bude urážlivá intelektuálština. 1984

Ak máš FERA 3 1224, tak bez zmeny napätia by si z 266 nemal mať problém ísť na 300 MHz s uchladením aj na malé otáčky. Ak máš dosku, ktorá Vcore zmeniť vie, záleží na konkrétnom kuse CPU. S BOX chladičom by to malo byť uchladiteľné tiež, vd tem CPU má TDP 65W v základe. Ale radšej vymeň celú zostavu. S G4620 a 8 GB RAM máš pri 51W 3-násobný výkon so slušnou IGP