Pretaktovanie P4 zmenou nasobiteľa

ZdravimMam procseor P4 Northwood 2,8G/800 no a doska podporuje iba 533. Takže mam z neho namiesto 14x200=2,8 GHz iba 14x133=1,86 Ghz. Ako je možné zmeniť násobič ak to nepodporuje priamo doska?Vďaka

Odpovědi na otázku

Smůla.P4 má násobič zamčený.Prolez bios zda není možnost zvyšovat FSB.Měl jsem kdysi desku MSI podpora FSB 133MHz.ale manuálně šla frekvence do 200MHz.

No ano, ale dspodu ma sikovne mostiky, ktoré sa mozno rovnako ako na starých AMD dajú poprepájať resp priamo piny procesora.

Neslyšel jsem že by to někdo zkusil.

kúpou novej dosky s 800 FSB.

do netebooku?