Přetaktování Q6600 na 3Ghz

Ahoj, mám starou zakladní desku(P5k Premium) a v ní Intel Core2 quad Q6600 2.4Ghz. Koukal jsem se na net jak by to šlo přetaktoval ,ale nikde to není vysvětlený moc dobře. Šlo by to dát kolem 3.1Ghz?? Pokud ano, poradíte jak nastavit bios?Ram: 4x2gb 400mhzCPU: Intel Core2 quad Q6600 2.4Ghzgpu: nvidia gt 730Děkujuvitekvin@seznam.cz

Odpovědi na otázku

Přetočení Q6600 na 3GHz je celkem jednoduché. Prakticky stačí jen nastavit FSB na 333 MHz a snížit frekvenci RAM o jeden stupeň, aby ti to kvůli ní nepadlo (zvýšení FSB ti přidá i na RAM).

No presne tak jsem to myslel. Jen bych potreboval neco konkretniho. Dekuju

Kup si na ebay-i Xeon E5450, 20$, a mas 3GHz v zaklade, bez problemov bezi na 3,6giga, MB FSB nastav na 400mega, nasobic CPU na 9 a mas vymalovane, sam to pouzivam!

Není to spíše pro servery??neberte to špatně.

Já příliš nevěřím tomu, že máš 400 MHz-ové paměti. Spíš 800 MHz-ové. Tak začni tím, že si stáhneš CPU-Z: https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html a podíváš na na karty CPU, SPD (projdi všechny sloty), Mainboard a Memory. Na kartě CPU se podívej jestli máš revizi procesoru B3 nebo G0. SPD ti ukáže jaké paměti ve slotech vlastně máš. Pokud tam najdeš frekvenci 400 MHz, tak mysli na to, že máš paměti typu Double Data Rate, které vykonávají práci na vzestupné i sestupné hraně signálu a že jejich efektivní frekvence je dvojnásobkem frekvence skutečné. SPD ukazuje frekvenci skutečnou. Na kartě Mainboard najdeš jakou verzi BIOSu máš na desce naflashovanou. pro Q6600 bys měl mít BIOS aspoň 0204. Na kartě Memory najdeš jak nastavené ti paměti vlastně běží. Dobré by bylo Dual Symmetric a frekvence těch 400 MHz skutečných. Ty údaje nám laskavě sděl. Pak vlez do BIOSu do kapitoly Advanced. Tam nastav položku Ai Overclocking na Manual. Pak položku FSB Frequency 333 MHz, PCIE Frequency 100 MHz, DRAM Frequency 667 MHz, CPU Spread Spectrum i PCIE Spread Spectrum Disabled.Pak F10 - Yes - Enter a měl bys být na 3,0 GHz procesoru a 800 MHz pamětí.Ověř si to v CPU-Z. Když tak si paměti přenastav.Kdyby byl problém se stabilitou budeš muset nastavit vyšší napětí procesoru. V žádném případě ale nenastavuj napětí vyšší než 1,500 V. Začni na 1,3500V a pomalu přidávej. Je to položka CPU Voltage. Jakmile otestuješ stabilitu a zjistíš si teploty v zatížení (u revize procesoru B3 by teplota T Case neměla překračovat 62 st.C, u G0 71 st.C), můžeš pokračovat výš.

Nádhera. Po vyzkoušení Vašeho manuálu jsem to vytáhl na 3Ghz a teplota není vyšší než 50 C (49C max při zátěži) ,napětí jsem dal na 1.275V . To je užasný!!!Vše je stabilní a nepadá. (Zkoušel jsem ruzné hry ,nástroje z netu a hledání Mensserova prvočísla, která je prý na cpu hodně náročná, ale asi i tak s tímto procesorem nebudu marnit čas nad tímto). Zajímalo by mě, jak moc by se to dalo vzít dál. Pokud to někdo s jistotou ví a bude mi schopen pomoc,jako Lokomotiva (DĚKUJU MOC), tak budu opravdu moc rád!!!

Na dobrej doske (tu tvoju nepoznam) v pohode 3.6GHz pripadne aj viac.

Nevím jakým chladičem procesor chladíš. Protože přetaktovat můžeš jen tak vysoko jak uchladíš. Já bych řekla, že bez vysokého napětí a tedy i vysokých teplot se můžeš dostat na 3,6 GHz.Pak už bys musel začít přetaktovávat i paměti. To při 4 paměťových modulech nebude nijak vysoko možné.Ale v žádném případě to nebude možné a chladičem, který jsi dostal v balení s procesorem. Jaký chladič máš? Stabilitu a teploty bych si otestovala pro jistotu ještě s pomocí OCCT: http://www.ocbase.com/ v nastavení Automatic a Medium Data Set .Jsou tam i další možnosti testů, ale třeba ten Linpack je už naprosto mimo realitu, takže ten bych ti nedoporučila. Mimochodem - zkontroloval sis po přetaktování frekvenci pamětí? Možná neběží na 400 MHz skutečných. Tak to v případě potřeby uprav.

Dekuju za odpoved. Zde jsou chybejici udaje:Cpu:revision: G0multiplier 9xRam:400mhz skutecnychdual symetricBIOS:verze: 0504brand: American Megatrends 12/10/2007Šlo by s těmito podrobnostmi udělat víc??Děkuju moc!!