Přetaktování procesoru

Ahoj. Chystám se přetaktovat můj procesor i7 6700k ze stávajících 4,0 GHz na 4,5GHz. Tahle frekvence údajně není žádný velký problém pro tento procesor. Můj dotaz je ale spíše obecnější. Pokud přetaktuji procesor na 4,5 GHz tak bude na této frekvenci pořád, nebo se bude umět i podtaktovat kvůli úspoře elektřiny v případě, že nebude vysoký takt třeba. Standardně se takto procesor chová, ale nevím, zda tomu tak bude i po přetaktování.

Odpovědi na otázku

Záleží na tom jak to přetaktování v BIOSu nastavíš. Možné jsou obě varianty.

Vždycky se mi líbí, když někdo přijde s přesnou hodnou, na kterou chce taktovat, když u OC není zaručeno vůbec nic a dělá se postupně, podle toho, co HW dovolí a jak rostou teploty, spotřeba a jak je to stabilní. Co pro začátek napsat alespoň základní desku a chladič, abychom zjistili, zda má vůbec smysl se tím zabývat. Borců, co řešili OC a měli čipset třeba B250 tu už bylo.

Tak ja se u tohoto cpu nedostal výš jak 4.8 a v porovnani s xeonem x5660 na stejne frekvenci se zadny rozdil ve hrach nekonal. Jsem ho nemusel prodavat

to máš šťastie, ja môj cez 4,5@1,35V nedostanem. resp radšej som to už neskúšal.okrem šťastia na cpu treba mať aj kvalitnú dosku. bolo by fajn keby OP napísal konkrétne parametre HW.

Díky za odpovědi...mi je celkem jedno jak moc to půjde přetaktovat. Samozřejmě deska je s čipsetem z170, která umožňuje přetaktování, ale jak jsem psal už v dotazu. Můj dotaz směřoval vyloženě k tomu, zda lze umožnit po přetaktování i automatické podtaktování. Víc mě momentálně nezajímá a není třeba řešit.

Ano, je možné to nechat zapnuté. A u té desky nejde jen o čipset. Třeba tahle je také s Z170, ale taktovat na ním moc nepůjde:https://www.czc.cz/gigabyte-z170m-d3h-intel-...

tak já mám ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K6+ a taky nic moc