» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přesunutí Windows na jiný počítač

Dobrý den. Mám notebook s Windows 8 a velký počítač s Windows 7. Chci se zeptat, jestli jde přesunout, a popřípadě jak, Windows 8 z notebooku na ten velký počítač a Windows 7 z velkého počítače na ten notebook.Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Pokud máš OEM licenci, tak ti po instalaci na jiný PC neprojdou aktivací. Nebo máš snad krabicovku za cca 5000,- jednu?

Nemám Takže to asi normálně nejde, co?

OEM licence je vázána na PC, se kterým byla koupena. Aktivace na jiném PC neprojde. Ale jinak rozdíl mezi W7 a W8 je jen metro (které snad nikdo nepoužívá), takže je snad jedno, co je kde, ne?

Není pravda, nevím, jak je to u osmiček, ale pokud nainstaluji sedmičky na jiný pc a zadám OEM licenci obšlehnutou z jakéhokoli PC, aktivace normálně projde.

To, že projde aktivace neznamená, že systém je legální. Pokud nechceš platit za sw, tak tě odkážu na nějakou distribuci Linuxu.

Netvrdím, že systém je pak legální, ale vice méně je to jedno, protože systém je aktivovaný a nikdo nepřijde na to, že licence původně patřila k jinému počítači. Samozřejmě tu nechci někoho svádět na nelegální používání Windows.

Tak to už to může ukrást rovnou. Mezi OEM licencí na jiném PC a ukradenou licencí totiž není žádný problém. Obě projdou "ověřením pravosti", ale platná nebude ani jedna.

Je platná.Jenom nesmí být stejná licence na dvou pc.Nevím co to tu melete.Mam páte pc a oemko jsem aktivoval v pohode.

Jde kup si upgrade na tu sedmičku.http://www.mironet.cz/operacni-systemy/windows-...

Není ten Mironet nějaký drahý?http://goo.gl/2lmSXt

Je dražší, ale dávám ho jen jako příklad. Ovšem HW tam jsem zvyklý kupovat chodím přímo k nim tedy žádná pošta, mohu si zboží vyzkoušet, prověřit, při reklamacích mě jejich přístup nikdy nezklamal, takže už u nich zůstanu pokud to takto půjde dál. Je BD disky kupuji jinde a většinou v zahraničí spindl 100 ks, cena vyjde krásně.

Tak nemůže ani jedno pokud jde o OEM. Ale není problém dokoupit upgrade W7 > W8 (Pro) na tu stolní mašinu.

To mělo smysl do konce ledna, kdy upgrade stál 790,- (případně jen 390,-). Teď to stojí 2000,-

Nainstaluj si co kam chceš a po telefonu aktivuj přes MS linku. Jejich nějaké OEM předpisy nejsou zákon, a když ti to povolí, je to legální. (a oni ti to povolí...)

Obávám se, že jejich právníci to vidí jinak. Vzhledem k tomu, že M$ má zhruba dvojnásobný roční obrat, než celá ČR, tak je zřejmé, kdo má pravdu.