» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přesun Windows

Zdravím, koupil jsem si SSD disk a potřebuji na něj z HDD přesunout Windows. Zkoušel jsem asi už 5 programu a u všech ,když dám migrate/clone/transfer Windows na SSD tak mi to začne přesouvat celý disk. Neznáte program který umí přesunout pouze Windows?Předem díky

Odpovědi na otázku

A nebo neznáte zpusob jak když jsem ted nainstaloval windows i na to ssd aby fungovaly programy a hry co mám na druhém disku?

Možná by bylo lepší nejdřív nastudovat jak fungují Windows a programy, které nainstalujete.Co vám říká slovo klonovat?

Ve vašem případě můžou nastat tyto 2 případy:1, Máte jen jeden 1 oddíl na disku - C:\ kde máte namrskaný všechno - systém - programy - ostatní (fotky - hudbu atd.) - máte problém2, Máte rozdělený disk minimálně na oddíl C:\systém a programy + oddíl D:\ ostatní (fotky - hudbu atd.) , - v tom případě naklonujete oddíl C:\ se systémem na SSD a pak můžeme pokračovat co dál.Tak jak si představujete vy to totiž nejde.Ve windows existuje něco jako "registry" kde jsou všechny programy zapsaný.Je to taková radnice (Windows), kde se každý obyvatel (program) přihlásí a uvede svou adresu pobytu. Potom o něm radnice bude vědět a může se o něj starat.Pokud se obyvatel nepřihlásí, tak o něm radnice vědět nebude a nemůže mu poskytovat služby ani vyplácet dávky (prostě bezdomovec)

Pouhá neschopnost. Libovolný klonovací SW, a je jich slušná řada i free, umí přemístit - klonovat oddíl. Takže o co jde?

A nějaký free clon který nechce Váš e-mail nebo 1$ ... děkuji

Jestli to dobře chápu, máš původní disk C: a z něj chceš přesunout "jen" operační systém. Programy a data ne? Pochopil jsem to správně? PrasatkoPee

Nebo můžeš koupit tenhle externí box https://www.tsbohemia.cz/axago-ee25-xa3-usb-3-0-al... do toho dáš disk co je v PC a do PC dáš SSD spustíš noťas stáhneš AOMEI Backupper Standard a naklonuješ diskPo spuštění AOMEI Backupperu stačí zvolit položku Clone a pokračovat volbou System Clone.Následně zvolíš diskový oddíl, do kterého chceš systém zmigrovat. Měl by se zde objevit nově připojený disk, měl by to být první záznam s nealokovanými gigabajty.V dalším kroku pak jen potvrdíš nastavení. Doporučuji zapnout volbu Align partition to optimize SSD, jelikož migruješ na SSD disk. Poté klikni na tlačítko Start Clone a počkej na dokončení procesu. Jakmile je proces dokončen vypni PC a odpoj externí box v kterém máš disk z PC a po zapnutí by ti měl nabíhat systém z SSD Snad to chápeš ? Pokud něco tak se ptej

Podle toho co pise, chce naklonovat POUZE Windows. Ne cely disk...

Jestli jsi ještě nic nezmrvil tak bych postupoval takto:a) naistalovat na nový disk windows 10 (nebo chceš jiný?)b) zjistit zda jsou funkční všechny ovladačec) spustíš program na dalším disku, funkčnost bude záležet na tom kam jsi jednotlivé soubory nainstaloval a na konkrétním programu, ale mě tak 90% funguje bez nutnosti instalace...d) nefunkční programy přesuneš klonem a nebo znovu naistaluješ

Prima bastl. A k tomu to smachrovaný výrazivo.