» Poradna » Web a internet

Přesun veškeré pošty a štítků z gmailu do Outlooku

Dobrý den,obracím se na Vás s dotazem, jelikož už jsem bezradná a buď hledám špatně na internetu, nebo to není možné (což je ten špatný případ, který si nechci připustit).Naše firma fungovala na gmailu - google workspace. Denně chodí klidně 20 emailů. Mám i klidně 200 štíků a pod to přiřazené různě e-maily z roku raz dva, podle kterých jedeme a nedáme ani ránu. Firma se rozhodla přejít na Outlook a já potřebuju veškerou poštu, štítky, tabulky atd. přesunout do Outlooku. E-mail na google se bude rušit. Lze nějakým způsobem přesunout veškerou poštu štítky v tom provedení, co je v gmailu do Outlooku? Našla jsem jen samozřejmě propojení mezi účty, ale nikde jsem nedohledala, zda lze přesunout veškerou poštu z gmailu a fungovat na Outlooku, jelikož gmail bude smazán. Jsem dost bezradná, mám přes 2000 emailů, do kterých se potřebujeme vracet neustále. Zkouším i zde poradnu, protože už jsem snad prolezla všechno a doufám, že jen neumím hledat.Všem předem děkuji za odpovědi, s pozdravem bezradná a zoufalá ženská na pokraji zhroucení

Odpovědi na otázku

jasne, marketa. Ok, ale pre pripadnych netrolov.. Vsetky maily z gmailu stiahnes cez pop3 (bude treba nastavit v konte gmail) do outlooku. Len samozejme gmail nezmazat, pouzivat, kym si ludia nezvykmu na novy email. Rok, dva...

Dobrý večer, děkuji za odpověď. I toto jsem se dočetla, bohužel v nastavení v gmailu nemám toto nastavení. (vím že to zní bláznivě, ale opravdu ne) A bojim se, že to nejspíš je z toho důvodu, že firma se snažila předejít únikům informací. Takže nejspíš jste mi potvrdil moje nejhorší obavy...

A proč to proboha řešíš ty? To přece není tvoje věc, pokud chce firma, abys mohla normálně pracovat, tak ti snad musí zařídit, abys měla k dizpozici potřebné informace.

firma jej povie ze maily ma prenesene a nech si to znovca potriedi. Si myslis ze nejaky Itckar jej to bude rucne oznacovat podla povodnych stititkov

Pokud to potřebuje ke své práci, tak ano, ITčkář to musí udělat.

maily mat bude to ze nebudu potriedene podla jej pohodlia co si spravila vo vlastnej rezii itckara zaujimat nebude.

nechapem co riesis. Ak nepouzijes imap, tak to nebudes mat potriedene. Imap pouzit nemozes, lebo ides gmail zrusit. Stiahnes pop do outlooku a mozes si s tym robit co chces.

Možná ti to nedochází, ale to "pohodlí" může dost výrazně zvýšit produktivitu práce. Tudíž to "pohodlí" firmě ušetří nebo dokonce vydělá nějaké peníze na zkrácení zbytečných prostojů. Každý trochu rozumný manažer tohle musí chápat.

lenze ked sa pyta tak toho rozumneho manazera asi nema a it sa na nu bez podnetu zhora vykasle

V tom případě to má blbé. Blbý manažer, blbé zaměstnání.

Blbý manažer nemusí nutně znamenat blbé zaměstnání. Až na pár výjimek je to tak všude.Pokud to není firma jednoho muže, tak to bude klasický problém IT vs finanční ředitel.Možná bych to viděl s mými předsudky, že pokud jedou jako firma na Gmailu, tak smrdí korunou nebo šetří ať to stojí, co to stojí.

presne tak a taky zle plateny itckar ti nebude riesit nejaku pracu navyse akou su stitky v gmaily a vytvaranie novych stitkov alebo ako to ma pomenovane outlook

No a v tom případě má zaměstnanec jít za tím manažerem a sdělit mu, že bude mít velký problém a ztráty času, pokud přechodem na jiný mail přijde o rozdělení pošty a ať s tím něco udělá, pokud chce udržet produktivitu práce

Alebo ju aj manazer posle niekam s tym, ze ma pouzit hladanie.

Víš jak dlouho takto bude stahovat 2000 mejlů?Do poštovního klienta udělat účet Utlouk a Gmail a zvolit radši kopírování ze schránky do schránky. Bude to mít nakopírované raz tři.Akorát je mi divné, že tohle neřeší firemní ajťák a musí to dělat user?

Jako firma se rozhodne k tak zásadnímu kroku a nemá na to žádné specialisty, kteří by zajistili, aby mohla firma pokračovat dál v práci a nepřišla o potřebné informace? To snad ne, přece nečekáš, že tomu bude někdo věřit. Obrať se na vaše IT oddělení, ať to vyřeší. Případně na nadřízené, ať ti je zajistí. Tohle přece nemusí řešit běžný zaměstnanec, který jen potřebuje s maily pracovat. Vidím to jako hloupý trolling.

Bohužel nežijeme v dokonalém světě a migraci uživatelského, někdy roky vytvářeného nastavení přemigrovat nejde nebo se to jednoduše neudělá. Proto to chce vzít iniciativu uživatel do svých rukou.Pracoval jsem v IT firmě, kde bylo několik lidí co se starali o lecos, ale když jsem měl problémy s notebookem, který v jednu chvíli dokázal hodit BSOD dvakrát do hodiny, nic nevyřešili, vyměnili na tom snad vše ve stylu pokus omyl, až jsem si to musel vyřešit sám a byla to pěkná pakárna, podezření bylo na drivery, ale přeinstalace kus po kusu to nezlepšovala, až komplet vyvalení všech driverů v nouzáku a následná nová instalace zabrala a bylo to zase jako za mlada. Ale měsíc jsem z toho stroje šedivěl...

Chápu, že není vše dokonalé. U nás v korporátu bych mohl vyprávět historky, jak to probíhá, když potřebujeme něco s IT a přes kolik lidí (v několika zemích) to musí jít, než se to vyřeší. Ale přeci jen se podařilo IT oddělení poskládat tak, že se snaží aktivně vyřešit i nestandardní požadavky a problémy, nepošlou s tím nikoho do háje. Takže i když to trvá, nakonec se to většinou vyřeší, protože počítače jsou tam pro velkou část zaměstnanců hlavní výrobní nástroj, takže je potřeba, aby měli co nejméně překážek ze strany počítačů. I když pravda, že to asi není úplně běžné a pokud si tazatelka vytvořila partyzánsky nějaký úplně vlastní systém třídění pošty, o kterém nikdo neví a nikdo jí to tak neradil, že asi u větší části firem by s požadavky na migraci něčeho takového z IT oddělení vyhodili. Potom by ale měl zasáhnout manažer a pokud uzná, že ta organizace mailů šetří pracovníkům čas měl by mít snahu pracovníkovi zajistit pomoc s migrací.

Asi bych si poštu přeuspořádal do nějakých podsložek a pak se to podle mě přesune jak to je. Se štítky asi máte smůlu. Ale v první řadě se zeptejte Vašich IT. Ti by Vám měli říct co jde nebo nejde a jak případně škody minimalizovat.

Základí informace:Firma funguje na Gmailu.Firma bude přecházet na Outlook.Nevím, jestli myslíte, že bude měnit poskytovatele Gmailu nebo jenom klientské prostředí.Nicméně, firma má asi nějaké IT pracovníky, kteří by toto všechno i včetně Vašich upřesňujících požadavků měli zařídit.Ano, jde to, ale jako běžný pracovník firmy ne na IT oddělení by jste se s tím neměla setkat. Měl by přijít IT pracovník a říct: Hele, tady to máte všechno převedeno ve stejném stavu, jak jste to měla předtím včetně štítků.Pokud chcete mít jistotu, že o svoje maily včetně podrobností nepříjdete, tak například já už snad 10 let používám poštovního klienta Mozilla Thunderbird, který je připojen ke Gmail účtu přes IMAP, tzn. zprávy nestahuje, ale jen obsluhuje na Google účtu, čili Vám budou fungovat oba klienti současně, pokud používáte jiný. Poté si můžete stáhnout program MozBackup, kterým si tyto zprávy z poštovního klienta Mozilla Thunderbird zazálohujete na svůj disk v počítači. A pokud se něco při přestupu pokazí, poskytnout tuto zálohu mailů svým IT pracovníkům, ať se starají a uvedou vše do funkčního stavu.