» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přesun OS na SSD

Momentálě mám 1 pevný disk, kde je systém(W 8.1) i data (v oddělených svazcích), ale koupil jsem SSD, na které bych rád OS nějakým způsobem dostal. Jaký nejjednodušší způsob byste doporučili? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Jen dodám, že jako jedinné instalační médium mám dvd s W8, vytvářet bitovou kopii přes flashku bohužel ted´ není možnost.

Jakýkoliv klonovací SW.Acronis / TrueImage (*DiscWizard), AOMEI / Backupper, EaseUS / Todo Backup Free:http://abload.de/img/snap74981orna.png_* Gratis k Seagate diskům.Je lepší zálohovat (ne přímo klonovat) a dáš možnost i na jiný disk. Pak danou bitovou zálohu vyklopíš na SSD, Acronis např. bez problému ví co s tím.

http://abload.de/img/snap7660yxunm.pngTy programy samo vidí jak boot sektor tak OS sektor to je jasné.

Za mě bych doporučil AOMEI Backupper, který je zadarmo a vykoná naprosto stejnou práci jako ten posranej placenej Acronis.. Aomei má rovněž možnost zaveděče ISO - Rufus - následně na Flash disk, který je možno mít stále po ruce, čili připraven kdykoliv k použití zavedením do usb portu a společně do dalšího usb portu se zavedením externího disku, kde mám zálohu a následně nájezd přes bios, spadne -li např. totálně Windows třeba i do modré obrazovky smrti..V případě zavirování pc např. zákeřným trojským koněm, který dokáže zničit systém až do té zmiňované modré obrazovky smrti, před nájezdem do zálohy zformátuju a odstraním všechny oddíly. Tím se mi sloučí všechny oddíly do jednoho a můžu pak v pohodě použít zálohu, kterou nejraději dělám jako zálohu celého disku i s rozdělením oddílů...

Proč ne, já ho otestován mám, klonuje, zálohuje, komprimuje a lze obnovit z boot média.

O.k.. Nemohl jsem nepovšimnout, že miluješ Acronis.. Ale proč za něco platit, když existuje kvalitní a konkurenceschopná varianta zdarma..

Já si hlídám i gratis produkty neboj, přece nebudu třeba dědovi doporučovat platit, že?

Poslední odstavec je hloupost na úrovni bedny kytu.

Samozřejmě v litanii režiséra "Edys ..."

To n.e.m.o.h.o.u.c.i Ten poslední odstavec je zcela v pořádku.. Tak povídej.. v čem je to tedy taková blbost.. ???Třeba jsi nakonec hloupější, než jsem doufal.. ???..

Víš, když kdokoliv řekne „…za mě bych doporučil AOMEI Backupper, který je zadarmo a vykoná naprosto stejnou práci jako ten posranej placenej Acronis…“, a to bez toho, že by důkladně proštudoval dokumentace nejen ADDS, ale i Paragonu, EASYUs a podobných SW všetně AOMEI (výrobku z Číny, proti kterému nic nemám) a začne pronášet moudra týkající se „…Backupper…“ verze a samozřejmě neví nic o AOMEI typu Assistant Pro, Server nebo dokonce Unlimited, tak začne mrznout smích. A protože se nechci stydět za mameluky, kteří zde veřejně pronášejí hovadiny, srovnávají nesrovnatelné co do výkonu, vhodnosti i příslušných závad, tak proto jsem se ozval. Nejdřív se opravdu něco nauč a pak přijď a budeme stavět. Zatím zde propaguješ informační žumpu.

A víš jak to dělám já, vždy si ty programy vyzkouším. Takže na toto budou vhodné a při správném postupu nebude problém. A některé programy z Číny by jsi koukal co umí analyzovat nebo dekompilovat nedám na ně dopustit. Ano přiznám, že jedou virtuálně a blokované aby domů nemohly nic hlásit.

Čau. Já už je zkouším "nějaký ten pátek" a našel jsem vážné závady u Paragonu i u Acronisu. Např. metodika téměř nemožného spojení dvou uvolněných oddílů, které předtím byly typu "primary" a "logical" je u Paragonu zpracována tak, že podezřívám hlavního "konstruktéra", že je věčně vožralej a nemá ani ponětí, co vlastně vymysleli (opravdu je to závada jak "blbec"). Pár věcí o Acronisu mám také, ale musím konstatopvat, že se projevují až u opravdu složitějších "job" (řada operací za sebou apod.).

Ano každý z těch programů má svoje chyby. Tak do hloubky je netestuji, ale nejen ATI, ale i ADD (DiskDirector) mají občas chuť neudělat něco správně. Vydavatelé o tom vědí proto před každou operací kde může dojít k destrukci důležitých dat je výzva na zálohování. U zálohování je zase třeba zkontrolovat zda se podařila sama validace rozhodně nestačí, ale je lepší něco než nic.> Pak zbývá jen čistá instalace to je na tazateli.> Nebo u disků Seagate (stačí i připojený ext.) DiscWizard a tím ořezané ATI.> Nebo koupit licenci. > Lze na vlastní nebezpečí stáhnout někým vytvořené ATI boot médium, bývají OK.

To n.e.m.o.h.o.u.c.i Kdepak chlapče, s tebou bych nechtěl stavět ani kdybych byl vševědoucí, páč by mě především přirozeně odrazovala ta tvoje neústupná arogantnost. A proto tady s tebou ani nehodlám nijak soupeřit či soutěžit v jakékoliv diskusi, kde se snažíš na všechny zapůsobit jako největší počítačový znalec pod sluncem. Budiž, každý jsme nějaký.

Reinstalace na vyčištěný SSD (diskpart), jinak nastane problém s optimalizací OS a možná zarovnáním...

doporučuju čistou instalaci.. Jednak systém zjistí, že se instaluje na SSD a podle toho provede optimalizace, a za druhý získáš výhody čistý instalace, tj rychlost a stabilitu systému na maximu a možnost vytvoření bitový kopie pro snadnou obnovu...

Konečně normální odpověď.

Bohužel o této možnosti tazatel jistě ví, přesto chce "přesun".

V dotazu není o přesunu ani zmínka.Takže platí plně čistá instalace,jako nejlepší volba.

Přesun OS na SSDNové brejle.

Ok.Titulek jsem nebral v potaz.

A já někdy koukám jen na něj. Ale psst, pak dočtu zbytek.

Ale i tak to nic nemění na tom,že čistá instalace je nejlepší volba a už vůbec,když má orig Win 8.

Je, já to nerozporuji.

Je to presne to čo potrebuješ, zadarmo, po česky a naozaj spoľahlivý http://www.apricorn.com/products/software/ezgig.html