» Poradna » Ostatní

Presun dát

Nejaké nápady ako by som mohol čo najlepšie a najrýchlejšie preniesť 55gb dát z ntb do PC zadarmo ?

Odpovědi na otázku

Vyndej disk z ntb a dej ho do PC a jsou tam hned. Pokud je chceš překopírovat na disk v PC, tak to udělej stejně a v PC to pak překopíruj. Nic rychlejšího než kopírování z disku na disk v jednom PC není.

Myslím, že 55 gramů bitů, jak píše tazatel (já se domnívám, že měl na mysli GB, což je sakra rozdíl oproti gb) není zase tak moc, aby kvůli tomu rozdělával notebook, počítač, sháněl kabel SATA, možná i napájecí konektor...Myslím, že propojení po síťovém kabelu je dostatečně rychlé, aby toto víceméně nevelké množství dat přenesl v přijatelném čase z jednoho stroje na druhý. Doporučuji ale propojení kabelem (klidně i přes router, switch ... jsou-li k dispozici a mají-li rychlost alespoň 1 Gb/s), ona wifi je přece jenom zpravidla znatelně pomalejší.

Zkusím - a raději se k tomu už nebudu vracet - to jinak. Ten dotyčný nejen že nezná jistá označení apod, má navíc i mnoho chyb z obecné neznalosti.Protože kdyby se totiž neptal na hlouposti (neví, co je hloupost) a rovnou nastartoval přenos, měl by to dávno hotový.

Kdyby věděl jak, tak to nastartuje.

Varianta 1: Gbit síť. Je to asi nejsnadnější. Zapojíš kabel do obou zařízení, nastavíš sdílení a už to jede. Rychlost cca 100MB/s.Varianta 2: Externí disk (USB 3.0, eSATA, Thunderbolt, ...) Také poměrně jednoduché řešení, rychlost závisí na disku, ale i tak je to dost pomalé. Data totiž musíš přenést 2x, jednou je zapsat na disk a pak je ve druhém stroji zase načíst, takže ikdyž kopírování na disk a z něj jede např 150MB/s tak to budeš dělat 2x což v přepočtu vychází jako kdyby jsi to tahal po síti rychlostí 75MB/s (150 děleno 2) a navíc to vyžaduje ten externí disk, který není zdarma.Varianta 3: Vyndat disk z jednoho zařízení, připojit ho ke druhému zařízení, data nakopírovat a pak ten disk zase vrátit. Tohle sice bude kopírovat nejrychleji, ale když k tomu započítáš ten čas nutný na otevření obou PC, a pak zase složení do původního stavu tak buh ví jaká "průměrná" rychlost vnikne. Kdyby jsi takhle tahal třeba 2TB tak se to jistě vyplatí, ale u ubohých 55GB to možná budeš déle montovat než přenášet data a ve výsledku (tj celková velikost děleno celkovým časem) se dostaneš třeba jen na 70MB/s.Za mě se jako nejrychlejší řešení jeví ta první možnost, nastavení a spuštění přenosu je záležitost tak dvou minut a pak to cca 10 minut bude přenášet data. Furt lepší než 5 minut vyndavat a montovat disk, pak 6 minut přenášet data a zase dalších 5 minut ten disk vracet tam kde má být.

Když se navíc zjevně jedná o laika, který by tím pádem neměl do počítače lézt...

Otázkou je, co bude pro laika větší problém:a) Vyšroubovat pár šroubů a zapojit disk do PC.b) Zprovoznit GLAN síť a nastavit sdílení.V možnosti a) bych se vsadil, že skončí v nejlepším na tom, že nemá volný SATA kabel. A v možnosti b) zase na tom, že nebude vědět, jak to nastavit nebo zjistí, že nemá GLAN prvky.Takže nakonec skončí u 2GB flashky a udělá si hezký večer...

Jo, no, a s flashkou zase může ztroskotat na tom, že bude ve FAT32 a mezi těmi souboru bude nějaký >4GB.

Když někde seženeš toto tak to bude dost rychlé i pohodlnéhttp://www.svetsiti.cz/clanek.asp

A k čemu křížený kabel? Dost pochybuji, že by měl tak staré počítače, že by obě karty byly 100 Mb/s.Stačí přímý kabel (dokonce lepší, než křížený pro 100 Mb/s) a jak přímý, tak křížený kabel koupí kdekoliv, snad jenom v Ovoce-Zelenina ne...