» Poradna » Mobily

Přesun aplikací na SD Kartu

Dobrý den,Můj problém spočívá v přenosu aplikací na SD Kartu. Vždy když se snažím přenést data na SD Kartu vyskočí hláška "Přesunutí aplikace se nezdařilo. Nedostatek místa v úložišti".Přitom SD Karta má 32GB a volné místo na ní je skoro 20GB. Zkoušel jsem dát do telefonu i jinou SD Kartu a vyskočí stejná hláška. Takže si myslím, že je to telefonem.Můžete mi poradit, jak tento problém vyřešit?Díky

Odpovědi na otázku

Stokrát se to zde i jiných webech řešilo. Proč si to nenajdeš, také záleží jaký máš android - 4.4,5.1 apod.Označení SD karta se používá pro vnitřní úložiště přístroje. Externí SD karta není vnitřní úložiště.Raději si o tom něco přečti, než se zde zase vychrlí spouta nesmyslů.

Jeden z nich přidámNěkteré to nedovolí a protože jinou hlášku než že se nezdařilo nemají, tak hlásí totéž co při nedostatku paměti.

Vy máte k dotazu úctu, Vy chcete pomoci.

Hele Madlo Faklo - pokud napíšu,že si to může zde vyhledat,tak na úvodní stránce Poradny je takový prázdný řádek a do něj se napíše: Přesunout aplikace na SD kartu - potom klikneš na vyhledat a máš tam hrůzu otázek a odpovědí.Tím jsem chtěl říct,že nemusí klást zbytečně otázky na které ZDE najde odpovědi. Pokud neumíš používat Poradnu,tak se to napřed nauč a potom někoho napadej. TY ÚCTO K DOTAZU !!

Was ist das "úcta k dotazu"? Ja mám úctu k ľuďom, ktorí si to zaslúžia, nie k otázkam (aj keď ide o veci spojené s cintorinom, tak je úcta k ľuďom)

Madlo, přešel jsem dnes z mobilu do notebooku, ale at se dívám zhora zdola ze boka ze strany ze šikma, vypadá to, že mi vzdáváš hold , že mám úctu k dotazu.

Tak schválně si to taky na google vyhledejte a budete se divit, kolik nejednoznačných odpovědí najdete. Někde se píše, že to nejde, jinde, že to závisí na developerovi konkrétní aplikace a někde zase, že to jde. Oficiální zdroj, kde by se to člověk dozvěděl NEEXISTUJE a proto je internet zadělanej těmito otázkami, jak to různé verze Androidu s přesunem na SD kartu vlastně mají. Android je tak bezpečně nejhorší sračka, která si říká OS a sociální vymaštěnci Vašeho typu by se měli jít někam zahrabat!!!!!!!!!!!!!!

protože to tak je ... v každé verzi androidu funkce přesouvání na sd kartu prošla určitou změnou, navíc je to podmíněno i tím aby vývojář aplikace tuhle možnost podporoval a dále si to ještě upravují jednotliví výrobci telefonů .... takže napiš:1) co máš za telefon - výrobce a model (přesné modelové označení)2) jakou má telefon nainstalovanou verzi androidu3) jaké aplikace se tvůj dotaz týká ... to v podstatě vyústí v to, že někdo tvůj popis vezme, zadá ho do googlu a bude hledat, a hledat, a hledat jak to očůrat aby to šlo ... takže jednoduše shrnuto - když to nejde, tak to nejde, jedině, že by člověk byl ochotný udělat root a pod. ...

Třeba taky proto, že to donedávna bez problémů šlo a teď poslední měsíc to najednou nejde. Jako třeba u mě. Android je 7, mělo by to jít úplně bez problémů, co je interní úložiště a co je SD karta vím, nic dalšího si o tom nepřečtu. Tak až ti na proběhne nějaká aktualizace Androidu a přestanou ti fungovat nějaké věci taky, tak se ozvi, ty nádivo.

Typ telefonu? Verze OS? Nazev aplikace? Nebud tajnustkar.

Xperia M4, android 5.0, žádná aplikace nejde přesunout (skype, messenger, TrackID, Hearthstone)

Záleží na výrobci telefonu, jestli umožňuje přesun na SD, i na vývojáři aplikací. Každopádně v principu nemají aplikace na externí SD kartě co dělat. Mají být ve vnitřním úložišti a na SD mají být naopak soubory uživatele, fotky, videa, hudba, dokumenty... Nemáš je zbytečně v interní paměti?

Výrobce přesun na SD kartu umožňuje. Aplikace to umožňují také. Soudím z toho že na jiných telefonech přesunout jdou

Zkoušel jsem po tom několikrát taky pátrat, ale pravdu jsem se nikdy nedozvěděl. Jen drby, že poslední Android, který toto uměl, byla verze 4.4 a že od 5.0 už lze jen pomocí ROOTu. Třeba budete mít štěstí.

Kolega má stejný telefon, stejný OS a přesouvat aplikace může.

Jak které. Některé aplikace jdou přesunout a některé ne. Např. různé navigace a mapy jdou šoupnout na externí SD kartu. Ale Skype a jemu podobné nejdou.

Zkusil jsem tuto aplikaci, podle které mám 7 přesunutelných aplikací, ale žádná přesunout nejde. Vždy vyskočí nedostatek místa v úložišti.

ahá .. už to chápu ... máš totiž andorid 5.0 a telefon od sony ...takže je uplně jedno kolik SDHC/SDXC karet jsi nastrkal do telefonu, na ně to prostě přesunout nejde (bez root)proč to kolegovi jde? vysvětlímaplikace se instalují do vyhrazené části úložiště - ta se chová jako oddíl na disku a když máš moc aplikací tak místo může dojít.a když chceš aplikaci přesunout tak se přesouvá na jiný "oddíl" - ten v tvém případě není externí SD karta, ale ta interní .... takže přesuň třeba fotky na externí SD kartu a pak zkus aplikaci přesunout znovu - a pokud budeš mít dost místa, hned to půjde

Zjevně neumožňuje, jinak by to šlo. Každopádně platí co jsem napsal, že aplikace patří do interní paměti a uživatelská data na SD.

Jack Brno - tak je to přesně. Jenom bych dodal, že bývá u výrobků napsáno : Paměť lze rozšířit o kartu. Bohužel již nenapíší,že se ta karta nepřiřadí k vnitřímu úložišti a tím pádem s ním nespolupracuje, což někteří experti (i zde) nechtějí slyšet - hrají si na tetřevy hlušce.

Tak tak. Google v původních verzích androidu vůbec instalaci aplikací na SD neumožňoval a nepočítal s ní. Začali s tím stupidní výrobci, kteří ve snaze ušetřit za každou cenu vrhli na trh hromady totálně očesaných telefonů třeba s 200MB uživatelské paměti na aplikace a tam nebylo zbytí, muselo se dát aspoň něco přesunout na SD, jinak takový telefon byl nepoužitelný. Způsobilo to hromady problémů, jako pády aplikací, nefunkčnost widgetů od aplikací přesunutých na SD atd. Což lidé přičítali chybám androidu a od té doby se drží fámy, že android je nestabilní a podobné nesmysly. Není to pravda, pokud je telefon vyřešen tak, jak google u androidu původně zamýšlel, že aplikace striktně do interní paměti a na SD pouze uživatelské soubory, tak žádné problémy nejsou. Ostatně zařízení Nexus to dokazují.

Problém, který mám já, je ten, že kolega má stejný telefon a přesouvat stejné aplikace na sd a zpět mu jde. Můžete mi tedy dát užitečnou radu? díky

root+link2sd

Rootovat se mi zatím nechce, je to firemní telefon

Používáš k přesunu nabídku Přesunout na kartu SD z Nastavení-Aplikace, nebo např. App2SD?

Bez rootu asi app2SD používat nebude.

Teď jsem nainstaloval app2sd a stejný problém.

Stejné aplikace kolegovi přesunout jdou? Viz k tématu v manuálu: 'Ťukněte na aplikaci, kterou chcete přesunout, a potom ťukněte na položku Přesunout na kartu SD. Některé aplikace nelze na paměťovou kartu přesunout.'

Ano, na stejném telefonu jdou přesunout stejné aplikace. je to důvod k reklamaci?

Spíš důvod k tomu koupit si slušný telefon. Na telefon s mrňavou (8 GB včetně systému) pamětí se prostě moc aplikací (nebo dokonce her) nevejde. Tohle ti podle mě jako důvod k reklamaci neprojde.

To je naprd,rootnutí nebo custom ROMka a linkování je nejspolehlivější možnost.

tak na něm nepař hry a kup si svůj ... osobně mám firemní telefon a k němu mám i soukromý ... prostě proto, že na jeden mi volá jedna skupina lidí a na druhým čumím na porno ...

prověřit tu kartu - upradu má 20GB volného místa? pokud na to místo nahrajete například nějaká data, jdou z ní ase v pořádku zkopírovat zpět? jestli to není nějaká fake karta s reálnou kapacitou třeba 8/16GB...

Ano, jde z ní kopírovat i nahrávat, reálné místo je 28GB. zkoušel jsem dát do telefonu i jinou paměťovou kartu, ale stejný problém.

Mě to taky dělá a stačí telefon restartovat a potom už by to mělo být v pořádku.Zdravím